اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل عجیب در پرتیوس

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل عجیب در پرتیوس

سلام. یک مشکل عجیب تو پروتیوس دارم.از سر شب دارم یک برنامه بسیار ساده مینویستم که یک کلید یک پایه میکرو رو صفر و یک کنه (اتمگا8) ولی هر چی تو پروتیوس میزنم جواب نمیده و پایه رو یک میکنه ولی با باز شدن کلید دوباره صفر نمیکنه خیلی معطلش شدم تا بعد یک فایلی رو پیدا کردم از تو نت که این کار رو میکرد. با دانلود کردن اون دیدم برنامه اون جواب میده. بعد که برنامه اش رو تحلیل کردم دیدم شبیه برنامه خودمه. بعد اومدم برنامه خودمو روی اون اجرا کردم دیدم جواب درست میده :eek: یعنی برنامه من تو اون آی سی که از تو کتابخونه پروتیوس خودم برداشتم جواب نداد و روی اون آی سی که دانلود کردم روی همون ورژن پروتیوس جواب داد (هر دو اتمگا هشت) البته آی سیه کتابخانه من کمی چاقتره و جای پرتهاش روی صفحه کمی فرق میکنه.چرا اینطوریه و من باید چکار کنم؟ در زیر شکها رو میذارم عکس اولی جواب نمیده و دومی جوابگو است.

ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

پاسخ : مشکل عجیب در پرتیوس

خب میتونی فایل کتابخونه ای رو که دانلود کردی به نرم افزار خودت اضافه کنی (توی پوشه مدل در محل نصب کپی کن) و اون قطعه رو به نرم افزار اضافه کن.
    طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
    امروز رو کامل زندگی کن...
    (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

به نام خدا
      سلام
      من هم با چنین مشکلی مواجه شده بودم. با اتمگا 8 و 16 و 32. یک برنامه ی ساده نوشته بودم، اما جواب نمیداد. در حالی که در عمل ازش جواب گرفته بودم و مدار رو بسته بودم.
      احساس میکنم که مشکل از کتابخونه هایی باشه که ورژن های مختلف پروتئوس دارن همونطوری که gh.kh میگه همون کتابخونه رو اضافه کن بهش. البته باید یادمون باشه که ما از نرم افزار های کرک شده استفاده میکنیم!!!
      اگه دقت کرده باشی، اون برنامه ای که از اینترنت گرفتی، صفحه ی تنظیمات میکروش خیلی ساده تر از صفحه ی تنظیمات میکرو توئه. حتی سایزمیکرویی که اون استفاده کرده هم فرق داره.
      خودم چند بار که با این مشکل برخورد کردم، اینکارو میکردم : شبیه سازی های قبلی که با ورژن های قدیمی تر انجام داده بودم، از میکروشون استفاده میکردم و باقی تغییرات رو انجام میدادم.
      موفق باشی
      1: اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و ...
      2: دانش بهتره يا ثروت؟ بدون شعور هيچکدوم!
      3: دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پاي *** فرشته‌ات به دو دست دعا نگه دارد (حافظ)

دیدگاه

سلام آقا مسعود استاد گلم
        این مشکلی که باهاش برخورد کردی مربوط به ضعف های پروتوسه
        البته ناگفته نباشه اون نرم افزاره نه انسان
        ببین تو پروتوس هر کتابخونه وهر المانیش 1مشکلی داره برا همینه بیشتر قطعاتش چندتا نمونه داره
        ولی برای اینکه این مشکلت برطرف بشه از 1 کلید 3حاته استفاده کن
        که تو 1حالت به Vcc و تو حالت دیگه مستقیم به Gnd وصل بشه اینجوری با همون شماتیک خودتون هم جواب میگیرید
        ولی زیاد به این پروتوس اطمینان نکنید
        موفق باشید
        Regards,
        Foad.R

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gh.kh
          خب میتونی فایل کتابخونه ای رو که دانلود کردی به نرم افزار خودت اضافه کنی (توی پوشه مدل در محل نصب کپی کن) و اون قطعه رو به نرم افزار اضافه کن.
          سلام و با تشکر از دوستان و اساتید که جواب دادن. ولی من فایلی که از نت گرفتم یک فایل پروتیوسه چطوری اتمگا هشتشو اضافه کنم؟
          دوست عزیزم با آی دیه foad یعنی چکار کنم؟ متوجه نشدم :eek:
          ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

پیشنهاد من اینه که هروقت به مشکل برخوردی و دیدی جواب نمیده فایل COF رو جای هگز بدی و خط به خط برنامتو اجرا کنی ببینی چرا جواب نمیده

فکز کنم منظور دوستان اینه که شما فایلی رو که دانلود کردی باز کن بعد مدارشو اونجوری که دوس داری تغییر بده و برنامتو بش بده و استفاده کن ، خودت فایل جدید نساز :icon_razz:

درایور شبکه و nRF24L01
            کاتالوگ محصولات
            کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
            شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
            فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Foad-EMR
              ولی برای اینکه این مشکلت برطرف بشه از 1 کلید 3حاته استفاده کن
              که تو 1حالت به Vcc و تو حالت دیگه مستقیم به Gnd وصل بشه اینجوری با همون شماتیک خودتون هم جواب میگیرید
              ایده بدی نیست ولی میشه با 4 خط بیشتر و تعریف متغییری که با فشار داردن کلید تغییر کنه و شرطی روی متغییر مشکلو حل کرد
              کلید 3حالته باید با یه مقاومت Pullup به میکرو وصل شه و در مداراتی که مصرف انرژی اهمیت داره تلفات خواهد داشت
              درایور شبکه و nRF24L01
              کاتالوگ محصولات
              کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
              شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
              فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

سلام مجدد
                این کلید 3حالته را فقط به خاطر پروتوس میگم قرار بدید
                وگرنه داخل ساخت از همون تک سوییچ استفاده کنید
                ببینید تو ساخت وقتی برای میکرو تعریف میکنید اگه ورودی نداشتی مقدارت یک یا صفر باشه یا همون به قوله پین میکرو آزاد باشه ولی داخل پروتوس این آزاد بودن پین میکرو به درستی قابل تشخیص نیست برا همین میگن از یه کلید 3حالته برا شبیه سازی استفاده کنید ولی در ساخت از همون تک سوییچ با همون برنامه استفاده کنید
                اگر نا مفهوم بود بگید تا شماتیک قرار بدم
                Regards,
                Foad.R

دیدگاه

منظورم اینه که فایلی رو که دانلود کردی رو اجرا کن و مگا 8 رو انتخاب کن و make device به کتابخونه اضافه کن.
                  بعد از این قطعه استفاده کن اگر خطای فایل dllرو داد توی فایلی که دانلود کردی یه فایل با پسوند ئیب هست اون رو هم در محل نصب نرم افزار در پوشه مدل کپی کن
                  طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
                  امروز رو کامل زندگی کن...
                  (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X