اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

میشه با avr دیمر ساخت؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

میشه با avr دیمر ساخت؟

من برنامه یه دیمر باavr(codvision رو می خواستم
    با تشکر

پاسخ : میشه با avr دیمر ساخت؟

سلام

عزیزم از یک تریاک استفاده کن. تریاک را با اپتو تریاک یا اپتو کوپلر به میکرو وصل کن. حالا سعی کن با ساخت امواج PWM و تغییر سطح دیوتی سایکل موج دیمر را بسازی ...

تازه می تونی از پالس خروجی میکرو نمونه بگیری و اون را دی سی کنی و به ورودی مبدل آنالوگ به دیجیتال میکرو بدی و میزان روشنایی لامپ را به صورت درصد روی سون سگمنت نشون بدی...

من خودم قبلا همچین مداری را ساخته ام. اما چون پروژه مال یک نفر دیگه است و صاحب اصلی پروژه من نیستم , از نظر اخلاقی درست نیست مدارش را در اختیارت بگذارم , وگرنه بیشتر از این کمکت می کردم. من فقط اون پروزه را ساختم و خرج و مخارج و ایده و این هاش با ایشون بود...

امیدوارم موفق باشی.
    از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
    گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

پاسخ : میشه با avr دیمر ساخت؟

منم قبلا این کارو کردم. برای کنترل نور لامپ. مدارشو میکشم و برات میذارم.ولی برنامه باخودت(ساخت PWM). فکر کنم همه رو یه جا ندم بهتر باشه

اضافه شده در تاریخ :
      خب . اینم از نقشه . فقط بگم من از فاز( یا همون ولتاژ 220 ولت ) برای مدار آشکارساز عبور از صفر استفاده کردم. این مدار خطرناکه. چون همه جای اون برق داره. اگه در دسترس نیست ازش استفاده کن. اگه تو دسترس افراده باید مدار عبور از صفر براش بذاری.( برای سنکرون کردن PWM با فرکانس برق شهر).

در ضمن برای کاربدهای مشابه استفاده از اوپتوترایاک و بعد ترایاک به همین صورتی که کشیدم کاملا عملیه.

در ضمن من با Codevision کار نمی کنم. برای برنامه از بقیه کمک بگیر.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X