اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نویز در امپلی فایر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نویز در امپلی فایر

با سلام
    دو تا مدار دارم یکی امپلی فایر و دیگری پری امپلی فایر . وقتی که تغذیه این دو مدار از دو منبع مختلف ( یکی باتری و دیگری اداپتور ) باشه هر دو به خوبی کار میکنن. ولی وقتی که هر دو رو با یک منبع تغذیه می کنم صدا نویز می گیره
    خودم با استفاده از خازن بین دو سر منبع تونستم نویز رو کم کنم اما نویز ازبین نمیره
    می خواستم بپرسم چرا اینطوری میشه ؟ ایا راه حلی داره؟

پاسخ : نویز در امپلی فایر

سلام
    شماتیکی عکسی چیزی از مدارات بگذار (امپ، پری و تغذیه)...
    طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
    امروز رو کامل زندگی کن...
    (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

pre amp

amp 30w

تغذیه باتری کتابی 9 ولت
      و اداپتور dc با یه خازن 1000uf

دیدگاه

چند تا مورد میتونه باشه یکی اینکه شاید ترانست ضعیفه برا این امپ و پری و یکی اینکه این خازن 1000 میکرو برا اینا کمه ظرفیتشو ببر بالا به احتمال زیاد نویز برطرف میشه

دیدگاه

دوست عزیز
          lm386 که خودش یک آمپلی فایر هست و اگر خروجیش رو به ورودی یک آمپلی دیگه بدی صدا خراب میشه .پری رو برای میکروفن استفاده میکنید یا منابع صوتی ؟؟؟؟

دیدگاه

آقای mohammad1365 با جواب شما موافقم .پری رو برای میکروفون استفاده میکنم. آی سی LM386 رو از مدار حذف کردم ، الان فقط یه ترانزیستور تو مداره .
            مشکل نویز حل شد اما کیفیت و حساسیت آملی فایر به شدت کم شد . قبلا یه میکروفون خازنی صدا رو از فاصله 30 تا 60 سانتی متر میگرفت .اما الان باید در 3 سانتی متری میکروفون صحبت کنیم. شما یه پری خوب که ترانزیستوری باشه سراغ نداری ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majid36
              آقای mohammad1365 با جواب شما موافقم .پری رو برای میکروفون استفاده میکنم. آی سی LM386 رو از مدار حذف کردم ، الان فقط یه ترانزیستور تو مداره .
              مشکل نویز حل شد اما کیفیت و حساسیت آملی فایر به شدت کم شد . قبلا یه میکروفون خازنی صدا رو از فاصله 30 تا 60 سانتی متر میگرفت .اما الان باید در 3 سانتی متری میکروفون صحبت کنیم. شما یه پری خوب که ترانزیستوری باشه سراغ نداری ؟
              اون مقاومت 100 کیلو تو مدار پری رو 220 کیلو بزار ببین چی میشه ؟؟؟
              اگر نتیجه نگرفتی من یک مدار بهت معرفی میکنم .
              میکروفنت دینامیکی هست یا خازنی ؟؟

دیدگاه

ممنون از دوستان . با یه مدار آمپلی فایر با TDA2003 و ترانزیستور 2n2222 مشکل حل شد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365
                  دوست عزیز
                  lm386 که خودش یک آمپلی فایر هست و اگر خروجیش رو به ورودی یک آمپلی دیگه بدی صدا خراب میشه .پری رو برای میکروفن استفاده میکنید یا منابع صوتی ؟؟؟؟
                  محمد جان درسته LM386 یه امپلی فایره ولی در مدارات پری هم استفاده میشه برای امپلی فایرهای قوی که ورودی بالایی میخوان من خودم دیدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
                    محمد جان درسته LM386 یه امپلی فایره ولی در مدارات پری هم استفاده میشه برای امپلی فایرهای قوی که ورودی بالایی میخوان من خودم دیدم
                    درسته اما نه برای مدارات ضعیف .

دیدگاه

با سلام : LM386 را میشه برای هر نوع ضعیف و قوی بکار برد

ولی باید به یه نکته نسبتا مهم و ظریف توجه بشه و اون اینه که در این گونه مدارات باید یه مقاومت کم اهم (بین 10 تا 50 اهم) از خروجی پری به زمین متصل کرد (برای تطبیق امپدانس دو مدار)

شاید اگر دوستمون همون مدارا همچین ترفندی میزد مشکلش حل میشد

------------------------------------

و حتی میشه خروجی یه آمپلی فایر قدرت را به ورودی یه پری متصل کرد (اما طبق همون نکته که اشاره شد )

--------------------------- --------------------------

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X