اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

t6963 - 240*128 -picc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

t6963 - 240*128 -picc

با سلام
    من چندتا مطلبی که در مورد t6963 تو انجمن پیک بود نگاه کردم ولی چیزی به دستم نیومد.
    از دوستان محترم اگر کسی هست که با این تراشه کار کرده ، لطفا منو راهنمایی بکنه.
    یه کتابخونه تو سایت هست که انگار برای کار با 64*128 نوشته شده.
    ----
    در ضمن من با pic16f877 با نرم افزار picc-ccs کار می کنم و قبلا با تراشه ks0108 هم جواب گرفتم
    -----
    پیشاپیش متشکرم
    دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

پاسخ : t6963 - 240*128 -picc

سلام
    منم یه مدت درگیر کار با این lcd بودم
    اما من براش با avr کد نوشتم
    اگه لازمت شد بگو بذارم
    گفت که دیوانه نهی لایق این خانه نهی

دیدگاه

من وقت زیاد ندارم ، اگر با این میکرو به نتیجه نرسیدم باید برم یدونه پروگرمر ای وی آر بگیرم و دوباره برم با اونا کار کنم .
      شما با چه برنامه ای تو ای وی آر کار می کنید ؟ راحته ؟ مشکل نداره؟ احتیاج به مطالعه کامل کتابخونه و تعویض متغیرها و تعاریف اون و ... نداره؟
      راستش از دست این میکرو ها خسته شدم ، به علت ناشناخته تر بودن تو ایران مراجع و منابع کمتری براشون پیدا می شه در ضمن سرعتشون هم 1/4 سرعت کریستال هست و قیمتشون هم تقریبا همونه. دیر یا زود باید برم سراغ آرم یا ای وی آر.
      برادر ، اگه میشه شما کد هاتون رو بذارید شاید از همون ای وی آر استفاده کردم.
      متشکرم
      دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

دیدگاه

من با pic تقریبا مشکلات شما رو دارم. دلیلش فکر کنم ورودی های آنالوگ باشه باید اونها رو غیر فعال کنی
        باشه کد هامو با شبیه سازی برات میذارم فقط ممکنه یکم طول بکشه
        گفت که دیوانه نهی لایق این خانه نهی

دیدگاه

بلاخره بعد از یک روز کلنجار رفتن با این برنامه تونستم کلمه ی" salam" رو اون هم به صورت گرافیکی روی ال سی دی بنویسم خدا بخیر بگذرونه باقیش رو - البته این از دوباره مرور کردن avr (با زمان تقریبی 2 روز و نیم ) بهتر بود .
          شاید اگر وقت کردم کتابخونه این تراشه رو به همراه راهنما برای lcd های 240*128 درست کردم گذاشتم.

دیدگاه

چند تا سوال؟
            یکی اینکه وقتی داریم به ال سی دی دستور می دیم باید تو یه حلقه مدام اطلاعاتش رو رفرش کنیم ؟ ( من این رو بخاطر رم داخلی ال سی دی می گم چون رم کامپیوتر برای اینکه اطلاعاتش نپره باید هر چند وقت یه بار رفرش بشه ) یا اینکه اصلا نیازی به این کار نیست ؟ و یک بار این کار رو انجام دادن کافی هست.
            دوم اینکه آیا باید از حافظه ای تو پی رام استفاده کرد ؟ و بودن اون در پروژه های ال سی دی برای چی هست ؟ و دیگه اینکه اون رو چطور پروگرام کنیم.

این مدهای int_cg و ext_cg و and و or و text_attr چیه؟
            بعد چرا من وقتی از curser_blink استفاده می کنم هیچ اتفاقی نمی افته؟
            بعد اینکه میزان COLUMN رو در کتابخانه 6963 باید چقدر تعریف کنیم ؟

در ضمن من دیتاشیتی که برای TS240128D دانلود کردم نصفشون اینگلیسی بود و نصفشون چینی( دیتاشیت ال سی دی های مشابه به اون هم با اون فرق می کنن ، لا اقل پایه ها که در ابتدا به چشم من خورد فرق می کردند) ، اگر کسی دیتاشیت خوبی در این زمینه داره ، لطف کنه.
            متشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Finder_
              سلام
              منم یه مدت درگیر کار با این lcd بودم
              اما من براش با avr کد نوشتم
              اگه لازمت شد بگو بذارم
              سلام دوست عزیز
              من میخام ال سی دی گرافیکی 240*128 به چیپ T6963C رو با کدویژن درایو کنم. کتابخونه یا مثالی اگر دارید لطفا بذارید رو سایت.
              سپاس
              تقدیر تقویم انسانهای عادی ، تغییر تدبیر انسانهای عالیست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X