اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پل h با ماسفت رو میشه بدون pwm به کار برد؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پل h با ماسفت رو میشه بدون pwm به کار برد؟؟

سلام بنده مبتدی مبتدی ام میشه کسی به سوالم پاسخ بده بنده یه موتور 100 وات دارم میخوام به جا رله از ماسفت استفاده کنم مدارام pwm نیس و فقط 1 و 0 ممنون میشم بنده رو راه نمایی کنید.

پاسخ : پل h با ماسفت رو میشه بدون pwm به کار برد؟؟

کسی از دوستان نبود؟؟ میشه از پل h ماسفت در Dc استفاده نمود میشه اگه کسی کار کرده راهنمایی کنه؟

دیدگاه

میشه ولی به بعضی مسائل باید توجه کنی مثل نحوه درایو گیت فت بالایی که چون pwm نداری باید از کانال پی استفاده کنی و ولتاژ معادل تغذیه موتور رو نیاز داری برای قطع کردنش. مسئله خنک کاری و توان تلف شده در فت چون continues هست مهم میشه

دیدگاه

این که میگن ماسفت فقط برای pwm و فرکانس و ازش تویه دی سی نمیشه اسفاده کرد راسته؟؟
        من پل H آم رو فقط میخوام با نوع n کار کنم irf3205 ایا راهی وجود داره؟؟
        این قضیه که میگن ماسفت تویه دی سی اشباع نمیره چیه؟/
        اگه بخوام از pwm استفاده نکنم و فقط Dc باشه نیاز به درایور هم دارم؟؟

باتشکر فرووو ن از دوستان عزیر در این سایت خوب.

دیدگاه

؟؟؟

دیدگاه

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=63579.25

دیدگاه

اما جواب سوالام اونجا نبود؟؟
              نمیخام pwm به ماسفت بدم میخاوم dc بدم و از ماسفت هام به عنوان کلید استفاده کنم بازم درایور نیاز یا خیر؟؟ لطفا بگید دیگه.

اضافه شده در تاریخ :
              تا وقتی فرکانس نداشته باشیم نیازی به درایور نیس خوب چون خازن Gs مشکلی به وجود نباید بیاره دیگه!!!!!!!!!!!!! من از ترانس هم قصد ندارم استفاده کنم .
              بچه من عملی ام خیلی ضعیفه کمکم کنید.

الان من پل H میتونم با امسفت ببندم و بدم به میکرو. البته قبل میکرو مثلا یه ترانزیستور بزارم که ولتاژ مثلا 10 ولت رو سویچ کنه و بده به گیت ماسفتم . ایا این قضیه که میگن ماسفت کامل به اشباع نمیره برام مشکل ایجاد نمیکنه؟؟ ماسفتم رو عوض کردم گزاشتم irf3206.

دیدگاه

سلام.من بعد از سوزوندن 5 تا ماسفت به این نتیجه رسیدم که استفاده از ترانس پالس واقعا بهترین گزینه هست. شما همون مدار رو ببندین کار میکنه.یک بار که پالس داده بشه خازن گیت-سورس شارژ میشه و ماسفت روشن میشه.دشارژ اون خازن باعث خاموش شدن ماسفت میشه.پس بهتره pwm با دیوتی 99% و فرکانس پایین بهش بدین،طوری که زمان خاموش شدن سیگنال PWM خیلی کم باشه.استفاده از IR2104 هم بد نیست؛اما تو کارهای صنعتی کمتر مورد استفاده قرار میگیره.با چه فرکانسی قراره جهت عبور جریان بار پل H تغییر کنه؟

دیدگاه

میخوام pwm ندم. :cry:
                  میخوام فقط با صفر و یک کارکنم . :cry:
                  من برنامه نویسی م زیاد خوب نیس.

میخوام از ماسفت ام به عنوان رله استفاده کنم و روباتم رو تویه گیرنده راحت کنترل کنم ایا میشه ماسفت رو با ولتاژ Dc و بدون pwm به اشباع برد؟؟ وبشه به جا رله در زوباتم استفاده کنم. شنیدم نمیشه ماسفت رو مث bjt با ولتاژ دیسی به اشباع برد درسه؟؟

دیدگاه

یه سوال اساسی! شما در اصل میخواین یه موتور رو چپ گرد / راست گرد کنین درسته؟ خب چرا ماسفت؟ آی سی درایور موتور DC هست دیگه! L298 یا مشابه اون. جمع و جور تر هم درمیاد.

دیدگاه

http://www.datasheetcatalog.org/data...onics/7048.pdf

البته اگه تو بازار ایران پیدا بشه!

اگه میخواین ماسفت روشن بشه و روشن هم بمونه؛ باید ولتاژ گیت - سورس مناسب روش بندازین و اون ولتاژ رو ثابت نگهش دارین که واسه ماسفت پایینی موردی نداره؛ اما واسه ماسفت high side یه ذره جالب به نظر نمیرسه! مگر اینکه با همون ترانس پالس؛ خروجی رو بدی به پل دیود و بعد خازن صافی بذاری و نهایتا خروجی رو وصل کنی بین گیت-سورس .فقط اینجوری نمیدونم ماسفت درست خاموش میشه یا نه؟ چون همون جریانی که خازن گیت سورس داخلی رو شارژ کرده؛ باید ازش کشیده بشه تا دشارژ بشه و ماسفت خاموش بشه. اولیه ترانس هم که باید یه سیگنال متناوب داشته باشی تا بتونه تو خروجی اون پل دیود یه ولتاژ ثابت برات درست کنه.ضمنا ترانس پالس آماده تو بازار هست؛ اگه پیدا نکردی هسته ش رو بگیر خودت بپیچ(من همینکار رو کردم) اگه اون هم نشد یه هسته توروئید از بازار بگیر و روش دوتا 25 دور سیم بپیچ.

دیدگاه

تو روش pwm خازن high side با خاموش و روشن شدن شارژ میشه.
                        شما میتونی دو تا نوسانساز با استفاده از 555 بزاری واسه دو تا های سایدات. تهیه ولتاژ بویت رو برازی به عهده اونا.
                        اپلیکیشن نوتشو دارم. پیدا کردم میزارم مدارشو ببینی. من تست کردم و عملا جواب گرفتم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X