اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با سنسور جریان؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با سنسور جریان؟

سنسور CSNE151 یک سنسور جریان ساخت Honeywell هستش. من میخوام باهاش جریان متناوب رو سنس کنم. ولی مشکلی که هست نحوه قرائت ولتاژ با میکروست. خروجی این سنسور به فرم جریان است. تغذیه سنسور هم یک تغذیه متقارن است. جریان خروجی سنسور متناسب با جریان عبوری از آن نسبت به گراند سینک یا سورس می شود. لذا می توان با استفاده از یک مقاومت، جریان رو به ولتاژ تبدیل کرد. در جریانهای dc مشکلی نیست ولی با عبور جریان متناوب بالطبع خروجی نیز متناوب بوده و قابل قرائت با میکرو نیست. لذا باید یکسو سازی انجام شود. حالا مشکل همین نحوه یکسوسازی است. من اگر بخوام یکسوسازی تمام موج داشته باشم چون گراند مشترک وجود داره با بریج نمیشه. میکرو هم که گراندش با گراند ADC یکیه. البته راههای گرونتری وجود داره مثل استفاده از آی سی های True rms. من حالا به یکسوسازی دارم فکر می کنم. حالا به نظر شما چه می توان کرد؟
    Growth for the sake of Growth is the idealogy of cancer cells

پاسخ : مشکل با سنسور جریان؟

سلام
    با یه op-amp ولتاژ رو شیفت بده
    خواندن کلمات قصار برای یک آدم تحصیلآ‌نکرده چیز خوبی است
    چرچیل

تنها معجزه بزرگ و نابودنشدنی، اعتقاد بشر به معجزه است.
    ژان پل سارتر
    [color=red][size=14pt]جادوی دست یک انسان، در دست دیگری، توانایی "مهندسیآ‌کردن" است. "ماوراءالطبیعه" واژهآ‌ای پوچ است. رابرت آنسون هاینآ‌لاین

دیدگاه

پاسخ : مشکل با سنسور جریان؟

گرچه مزیت شیفت دادن رو متوجه نشدم ولی یه راه به ذهنم رسید باید امتحانش کنم و اون استفاده از ترانس یک به یک است. حالا نمیدونم تو مچ کردن امپدانس مشکلی پیش میاد یا نه؟ به هر حال باید تست بشه.
      Growth for the sake of Growth is the idealogy of cancer cells

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X