اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطوری خروجی چند تا دوربین را بدون استفاده از رله میشه به یک مانیتور وصل کرد؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطوری خروجی چند تا دوربین را بدون استفاده از رله میشه به یک مانیتور وصل کرد؟

میخواستم چند تا دوربین را بدون استفاده از کواد و dvr , ... روی یک مانیتور نشون بدم ، فقط از رله نمیخوام استفاده نمیکنم و هر وقت خودم خواستم مثلا دوربین یک را نشون بدم یا مثلا دوربین 2
    با تریاک سیگنال را عبور را دادم اما خیلی افت میکرد تصویر خیلی بد بود

چه جایگزینی جای رله دارید ؟
    همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
    کانت

پاسخ : چطوری خروجی چند تا دوربین را بدون استفاده از رله میشه به یک مانیتور وصل کرد؟

میتونی از مالتی پلکسر آنالوگ استفاده کنی راحت و سریع.

دیدگاه

پاسخ : چطوری خروجی چند تا دوربین را بدون استفاده از رله میشه به یک مانیتور وصل کرد؟

ببخشید میشه همین کار رو طوری انجام داد که مثلا برای 4 تا دوربین تصویر 4 تیکه بشه ؟؟

ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

متشکرم از پاسختون
        مالتی پلکسر آنالوگ توی بازار چه مارکی هست ؟ اسمش چیه ، و حدود قیمتش را اطلاع دارید ؟چون تا حالا کار نکردم اطلاع ندارم
        کانت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eshgh_namordeh
          متشکرم از پاسختون
          مالتی پلکسر آنالوگ توی بازار چه مارکی هست ؟ اسمش چیه ، و حدود قیمتش را اطلاع دارید ؟چون تا حالا کار نکردم اطلاع ندارم
          مالتی پلکسر های آنالوگ شبیه انواع دیجیتالش شماره گذاری میشن و شرکت های مختلفی میسازنش معمولا تو ایران مارک ST زیاد پدا میشه ولی NXP و motorolla هم موجود هست من با آیسی 74HC4051 (تو پروژه یک اسیلوسکوپ) کار کردم که 8 کاناله در مورد قیمت هم الان با این وضعیت نمودنم ولی حدود یکسال و نیم پیش فکر می کنم زیر هزار تونن بود .
          نوشته اصلی توسط کیان
          ببخشید میشه همین کار رو طوری انجام داد که مثلا برای 4 تا دوربین تصویر 4 تیکه بشه ؟؟

متاسفانه خیر این کار نیاز به ترکیب و باز سازی دوباره سیگنال جدید تصویر داره . همون کاری که DVR انجام میده.

دیدگاه

بسیار خوب جواب داد ، از 4051 استفاده کردم ئونه ایی 300 تومن بود
            با ولتاژ 12 ولت راه اندازی کردم اما پایه vee را نمیدونم به چی وصل کنم چون چه مثبت چه منفی هر چی وصل میکردم کار نمیکرد منم آزاد گذاشتم
            درسته ؟
            و یک سوال دیگر اینکه تغذیه 4051 را 12 ولت دادم به 3 پایه کنترلیش a,b,c میتونم با میکرو دستور بدم ؟ احیانا ولتاژ 12 آی سی وارد پایه های میکرو نشه آسیب بزنه ؟
            کانت

دیدگاه

و یک سوال دیگر اینکه تغذیه 4051 را 12 ولت دادم به 3 پایه کنترلیش a,b,c میتونم با میکرو دستور بدم ؟ احیانا ولتاژ 12 آی سی وارد پایه های میکرو نشه آسیب بزنه ؟
              خوب چون آیس 4051 دارای Logic level conversion میباشد پس با خیال راحت میکرو را به پایه های A,B,C متصل کنید
              با ولتاژ 12 ولت راه اندازی کردم اما پایه vee را نمیدونم به چی وصل کنم چون چه مثبت چه منفی هر چی وصل میکردم کار نمیکرد منم آزاد گذاشتم
              درسته ؟
              در مورد vee که مثل GND در TTL میمونه با این تفاوت که Vee میتونه ولتاژ منفی هم قبول کنه (چون آنالوگه ولتاژ منفی معنی داره) باید شما سیگنال دوربین ها رو چک کنید (ترجیحاً با اسیلوسکوپ) و دامنه ولتاژ را به دست بیارید و به پایه های Vee و Vdd در اون رنج یا بیشتر ولتاژ بدید. ولی نباید تفاضل ولتاژ بیشتر از 15 ولت باشه بهترین راه اینه که 7.5 ولت مثبت و 7.5 منفی بدی که خیالت راحت باشه که حتماً سیگنال دوربین در این رنج هست و به راحتی با یه ترانس 3 سر 7.5 ولتی این ولتاژ قابل تولیده.
              در ضمن من فقط این آیس رو به عنوان نمونه ای از mux آنالوگ نام بردم و مطمئن نیستم برای کار شما جواب بده یا نه چون همونطور که حتما می دونید در سیگنال های آنالوگ فرکانس خیلی مهمه و منم اطلاعی از این که فرکانس در انتقال تصویر AV چقدر هست ندارم و شما باید مطمئن بشید که MUX که استفده میکنید اون فرکانس رو ساپورت میکنه.

دیدگاه

بسیار سپاسگزارم از پاسخ خیلی خوبت ممنونم

دو مدل دوربین مختلف وصل کردم هیچ مشکلی نداشت تصویر هم خیلی خوب عبور داد
                میکروفن هم وصل کردم صدا را عبور داد همه چیز خیلی خوب بود

چون میخوام باطری بزارم پس بهتره با آی سی ولتاژ منفی درست کنم ، با اینکه پایه vee را آزاد گذاشتم خیلی خوب جواب داد ، فعلا پایش را آزاد میزارم ظاهرا جواب میده اگر به مشکلی برخورد ولتاژ منفی میدم
                منمونم از لطفت
                کانت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X