اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تحلیل سیگنال قلب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تحلیل سیگنال قلب

در ضمینه استخراج st-segment کسی code داره؟ کاری کرده؟

پاسخ : تحلیل سیگنال قلب

دوست عزیز خیلی ممنونم که سوالتون رو در قالب یک تاپیک مطرح کردید تا دوستان دیگه هم استفاده کنن
    اما پاسخ شما برای دیتکت کردن بخش های مختلف سیگنال ECG ، همانطور که می دونید تبدیل ها و الگوریتم های مختلفی وجود داره که یکی از آنها
    تبدیل ویولت هستش ابتدا شما باید با تبدیل ویولت ، آشنائی داشته باشی (اگه به منبع برای تبدیل ویولت نیاز داشتید بگید بهتون معرفی کنم.)
    در مورد مقالات هم در بخش مقالات بیو الکتریک چندمقاله از IEEE و Springlink هستش که برای آشنائی کلی میتونه بهتون کمک کنه.
    اما در مورد code که گفتید ، من یک مقاله در مورد تعیین ضربان قلب با تبدیل ویولت نوشتم که چند روز دیگه می زارمش توی سایت و می تونید ازش استفاده کنید فکر می کنم برای اینکه یک ذهنیت کلی بگیرید براتون مفید باشه

دیدگاه

مرسی از این که جواب دادین. و اینکه ممنون می شم که اگه رفرنسی دارین بزارین من اون مقالات رو دانلود کردم و دارم می خونمشون و اینکه بر نامه هایی که نوشتین رو تو کدوم بخش می زارین.

دیدگاه

برای آشنائی با تبدیل ویولت می تونید از این لینک استفاده کنید مطالبی جالبی رو در مورد ویولت داره

http://users.rowan.edu/~polikar/WAVELETS/WTtutorial.html

برنامه ای رو هم که قولش رو داده بودم در بخش مقالات بیوالکترونیک میگذارم

دیدگاه

سلام
          مرسی از فایل هایی که فرستادی خیلی عالی بود.
          در مورد روشهای سنسورینگ و مونیتورینگ سیگنال ECG چیزی داری؟ که روشهای مختلف و توضیح داده باشه؟

دیدگاه

نه در این موضوعاتی که گفتین مقاله ای ندارم
            اما اگه مقاله ی خاصی رو می خواید موضوع دقیق مقاله رو بگید تا پیدا کنم و بهتون بگم.

دیدگاه

یه سروی یا سمینار که روش های مختلف و با هم مقایسه کرده باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط irani
                یه سروی یا سمینار که روش های مختلف و با هم مقایسه کرده باشه.
                oo:
                من دقیقا متوجه نشدم لطف کنید خودتون در سایت springerlink.com یا Sciencedirect.com یک سرچی بکنید ببینید چه مقاله ای به دردتون می خوره
                اگر نتونستید دانلودش کنید من سعی میکنم براتون پیدا کنم و اینجا پلودش کنم.

دیدگاه

جناب اقای میررحیمی
                  1-مقاله بسیار خوب شما را در مورد تعیین ضربان قلب با استفاده از ویولت خواندم.بسیار عالی بود.اگر مقاله دیگری نیز در مورد استخراج ویژگی های(features) دیگر ecg دارید که مثل مقاله بالا الگوریتم ها را قدم به قدم نوشته باشد لطفا معرفی کنید.
                  2-در مقاله بالا از ویولت برای denoising استفاده شده.آیا می توان از نمایش زمان-فرکانس مستقیما برای محاسبه مثلا دو R استفاده کرد؟
                  یعنی در نمایش زمان-فرکانس مشخص کردن دقیق feature ها چگونه انجام می گیرد؟
                  3-در مورد خواندن فایل های dat با استفاده از m فایلی که معرفی کردید من متوجه نحوه استفاده از این m فایل نشدم لطفا بیشتر توضیح دهید.
                  4-از طرف دیگر من dat فایلی دانلود کرده ام که البته biomedical نیست ولی داده های آن را مستقیما می توانم ببینم و آنها را به صورت m فایل ذخیره کنم ولی در مورد m فایل های سایت physionet فایل ها اصلا باز نمی شوند و داده ها قابل رویت نیستند.و اگر بخواهم از زبان برنامه نویسی دیگری استفاده نمایم نمی توانم.
                  5-برای انتخاب ویولت مناسب یک سیگنال صرفا باید از تشابه ویولت و سیگنال استفاده کرد یا روش کمی(quantitative ) نیز وجود دارد؟
                  ببخشید سوال ها زیاد شدند اگر فرصت نداشتید می توانید یکی یکی جواب بدهید.

دیدگاه

ببخشید در بند 2 منظورم فاصله دو R است ودر بند 4 درستش dat فایل های physionet است نه m فایلهای pyhsionet .

دیدگاه

دوست عزیز ببخشید با تاخیر پاسخ میدم:
                      1.در مورد اینکه گفته بودید آیا به روش های Time-Frequency هم می توان استخراج feature کرد یا نه؟
                      بله من هم موقعی که سرچ می کردم مقالاتی در این زمینه دیده بودم اما در مقالاتی که خودم داشتم چیز به درد بخوری نداشتم شما می تونید در سایت Spring یا Sciencedirect سرچ کنید و مقاله مورد نظرتون رو پیدا کنید اگه نتونستید دانلود کنید لینکش رو بگید براتون دانلود کنم و بفرستم
                      2.اما mfile ی که فایل dat رو به mat تبدیل می کرد؛ اولا اگه شما خود mfile رو در Matlab باز کنید و چند خطش رو بخونید متوجه کارش می شید دوما اون mfile قابلیت تبدیل هر فایل dat رو به mat نداره فقط فرمت خاصی از دیتاهائی که در سایت physionet.org هستند با این mfile قابل تبدیل هستند نه حتی همه ی دیتا های اون سایت
                      3.بله بعضی از فایل های dat به راحتی در Matlab لود می شوند و به نمایش در میاند اما نه هر فایل dat ی
                      4.سوال آخر تون رودقیقا نمی دونم باید از کسی که تئوری ویولت رو به دقت مطالعه کرده بپرسید اما من خودم بر اساس تشابه سیگنال با تابع ویولت به انتخاب ویولت اقدام می کنم دلیلی هم که برای خودم دارم اینه که، ویولت در اصل بر اساس تشابه بین یک سیگنال و تابع ویولت عمل می کنه مثلا برای یک ویولت پیوسته داریم اگر
                      CWT(t,s) در t=5 وs=1 بزرگتر از CWT(t,s) در t=5 و s=2 باشد یعنی سیگنال ویولت با مقیاس s=1 در لحظه ی t=5 شباهت بیشتری به سیگنال مورد پردازش با مقیاس s=2 در لحظه ی t=5 دارد یعنی معیار (self similarity)

دیدگاه

سلام

در مورد ایجاد سیگنال مصنوعی قلب (artificial cardiac signal) مطلبی دارید؟ من برای شبیه سازی یه مدار به تولید این سیگنال نیاز دارم. هر چی باشه مشگلی نداره، بهتر از هیچیه ...

راستی آقای میر رحیمی ، من توی فصل اول مقاله ام ، از مقاله شما ( آشنایی با سیگنال ECG ) استفاده کرده ام. البته با ذکر منبع و با اسم شما، که لازم می دونم ازتون تشکر کنم. مرسی ...
                        از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
                        گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

ایمان من Matlab ندارم روی سیستمم ولی فکر کنم این فایل بدرتت بخوره یه Wavegen سیگنال ECG هستش
                          حتما ببینش اگه اینطور نبود (اگه اشتباه فرستاده بودم)بگو بگردم فایل اصلیش رو پیدا کنم
                          http://www.4shared.com/file/43073410/5adf7c71/ecg.html
                          راستی مقالت رو توی سایت هم پلود کن بقیه هم استفاده کنن
                          موفق باشی

دیدگاه

یمان من Matlab ندارم روی سیستمم ولی فکر کنم این فایل بدرتت بخوره یه Wavegen سیگنال ECG هستش
                            حتما ببینش اگه اینطور نبود (اگه اشتباه فرستاده بودم)بگو بگردم فایل اصلیش رو پیدا کنم
                            http://www.4shared.com/file/43073410/5adf7c71/ecg.html
                            راستی مقالت رو توی سایت هم پلود کن بقیه هم استفاده کنن
                            موفق باشی
                            سلام
                            اولا مرسی. چشم، می بینم ، اگر اشتباه فرستاده بودی می گم...

دوما، من مقاله ی خاصی ننوشتم. بیشتر حالت ترجمه داره. تازه اون هم فکر نکنم به درد کسی بخوره. من برای پروژه یکی از درس هام، باید مقاله مربوط به یک آی سی CMOS آنالوگ و رفرنس هاشو پیدا می کردم ، می خوندم، ترجمه می کردم و شبیه سازی هاشو انجام می دادم. آی سی ای که من انتخاب کردم ، یک آشکارساز QRS کمپلکس هست که شامل یک طبقه تقویت کننده و یک طبقه فیلتره. توی فصل اولش هم ، به عنوان مقدمه و آشنایی سیگنال ECG را معرفی کردم که برای این از مقاله شما و از سایت هایی که شما به عنوان مرجع استفاده کردید استفاده کرده ام.

باز هم مرسی...

دیدگاه

آقای میر رحیمی، فایلی که فرستاده بودید کار کرد. دمتون گرم. ایول :wow: :wow:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X