اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال معماری کامپیوتر پیاده سازی MAC با استفاده از میکروپ

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال معماری کامپیوتر پیاده سازی MAC با استفاده از میکروپ

سلام.این سوال خیلی فوریه تا فردا باید جوابشو پیدا کنم!
    چگونه می توان دستور MAC را در سازمانی شبیه PDP-8(با حداکثر 16پالس پیاپی) با استفاده از میکروپهای مجاز پیاده سازی کرد؟
    این دستور در واقع هشت بیت کم ارزش AC را در هشت بیت کم ارزش پرند داخل حافظه ضرب کرده و با 16بیت واقع در آدرس بعدی جمع می کند. ALU نمی تواند عمل ضرب را انجام دهد. فرض می کنیم رجیستر DR قابلیت شیفت شدن دارد و هریک از بیت های TR را می توان تست کرد.
    هرکس هر راهنمایی که به ذهنش برسه ارسال کنه ممنون می شم.
    It's okay to pick your friends, but don't pick them to pieces- means give prize then criticism if it's a friend!

پاسخ : سوال معماری کامپیوتر پیاده سازی MAC با استفاده از میکروپ

خودم جوابشو پیدا کردم :nerd: ولی به نظر نمی یاد برای کسی اهمیتی داشته باشه :cry2:
    It's okay to pick your friends, but don't pick them to pieces- means give prize then criticism if it's a friend!

دیدگاه

والا من که تو درس معماری همچین چیزایی نخونده بودم بقیه رو نمی دونم !

دیدگاه

این سوال یکی از یه عالمه سوالیه که استاد فقط چندروز به ما وقت داد حل کنیم. حالا اینو که حل کردیم با کمک هم. اما بعدش دیدیم سوالای دیگه اش سخت ترم هست :angry:

دیدگاه

خب واسه اینکه ممکنه یه بدبختی دیگه هم مثل من با همچین مسئله ای روبرو باشه و اون موقع من نباشم که واسش توضیح بدم اینجا جوابو خلاصه می نویسم: خب دو عدد در مبنای 2 داریم برای ضرب کردن این دوتا باید هرکدام از بیتهای عدد دوم را تست کنیم و اگر یک بود عدد اول را با قبلی ها جمع می کنیم و اگر صفر بود کاری انجام ندهیم. اما از بیت کم ارزش عدد دوم که شروع می کنیم باید توجه کنیم که هربیت که جلو می رویم ارزش ضرب همانند ضرب در مبنای دو افزایش می یابد یعنی باید صفر در سمت راست عدد اضافه کنیم که برای این کار ابتدا عدد اول را به تعداد لازم شیفت می دهیم و سپس با قبلیها جمع می کنیم.
          نکته ی دیگر این است که عمل شیفت را برای صرفه جویی در پالس بهتر است در پالس قبل از تست انجام دهیم. و در آخر هم یک جمع است که باید انجام دهیم و توجه می کنیم انباشتگر دارای یک بیت اضافه تر برای رقم نقلی نیز می باشد. من دقیقا در 16پالس میکروپها رو تونستم بنویسم.

دیدگاه

سلام .
            اگه می شد یکمی اصطلاح هارو کامل بکار می بردی شاید می فهمیدیم سئوال چی بود: :.
            راستی از اینکه جوابشو فرستادی ممنون :job: :wow:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X