ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20
    2011/08/25
    43
    0

قدرت یا کنترل ؟

باسلام .
    من در انتخاب رشتم ماندم و نمی دانم چه کار کنم . از رشته قدرت تنها چیزی که توی ذهنم هست دکل برق ونیروگاه واز رشته کنترل هم جز تعاریف موجود در اینترنت چیزی نمی دونم .اگه می دونید یه تعریف غیر تکراری از این دو رشته بهم بدید . برای اینکه انتخاب کنم احتیاج به جوابهای سوالات زیر دارم لطفا راهنمایی کنید:
    1- از نظر جغرافیایی و محیط این دو رشته چه جور هستند با جواب این سوال می خوام ببینم کدام رشته در محل زندگی ام موفق تر می تونم باشم
    2- کدام اینده بهتری در ایران دارند ؟ ایا بازار اینده در اختیار کنترل نیست و ایا برق قدرت رشدش ثابت نمانده
    3- به عنوان انتخاب کدام را انتخاب می کنید ؟ تقریبا میلم به هر دوسمت یکی هست.
    2011/03/11
    121
    1

پاسخ : قدرت یا کنترل ؟

کنترل تقریبا در هرجایی و هر صنعتی که فکرشو بکنید کاربرد داره چون هرجا سیستم (از مکانیکی تا شیمیایی تا برق و الی آخر) باشه کنترل هست ، البته قدرت هم با توجه به در حال توسعه بودن ایران و نیاز به تولید انرژی الکتریکی بازار خوبی داره اما بازار هیچکدوم به گستردگی کنترل نیست ، بنظر خودم کنترل یجورایی جذاب تر هم هست . در کل از انتخابم کاملا راضیم :دی
    2011/08/25
    43
    0

نظرتون راجع به این متن درخصوص رشته برق کنترل چیه؟ این متن انتخاب رشته کنترل را برای من با شک روبرو کرده . ببینم مگه نمی شه قدرت خواند ولی کلاسها و دوره هایی که مربوط به کنترل می شه مثل اتوماسیون صنعتی را رفت چون وجود متن هایی شبیه متن زیر می گه کنترل فرارشته ای هست و مطالبش تئوری و ریاضی هست و کارشناسیش به کارت نمی اد و باید حتما بری ارشدش تا به دردت بخوره و همچنین باید اطلاعات رشته های دیگه را هم داشته باشی و در اخر اینکه رشته های دیگه مثل الکترونیک و قدرت می تونند به جات باشند . خوب چه کاریه ادم می تونه قدرت را بخوانه و کلاسهای کنترل را بره . بهتر نیست . درضمن متن زیر مثل یه سد باعث شده که با یقین سمت کنترل نرم .
    من به عنوان کسي که کنترل خونده ميخوام بهت يک توصيه کنم که شايد بچه هايي که کنترل خوندن خيلي خوششون نياد..
    چه به فکر بازار کار هستي چه به فکر جنبه هاي تحقيقاتي کنترل نرو...
    در ايران (و به طور کلي در دنيا) از مهندسين کنترل فقط براي کارهاي اتوماسيون صنعتي(مثل plc)استفاده مي کنند يا در ابزار دقيق(در مهندسي شيمي و صنايع نفت و گاز) استفاده مي کنند و مثلا در کارهاي تخصصي مثل سيستم هاي کنترلي هواپيماها و موشک ها از يک مهندس هوا فضا استفاده مي کنند که دانش کنترلي داشته باشه تا بتونه ملاحظات ديگه اي رو هم با استفاده از زمينه ي هوا فضايي که داره رعايت کنه .
    در مورد کابرد کنترل تو زمينه هاي ديگه مثل مهندسي مکانيک يا حتي مخابرات و قدرت هم دقيقا اين نکته برقراره...در واقع يکي از دلايل اساسي که بهت ميگم کنترل نرو اينه که اين گرايش مهندسي برق يک گرايش فرا رشته اي هست (با اينکه اين موضوع رو بعضي ها يکي از نقاط قوت کنترل مي دونند) .پس خيلي بهتره که آدم يک زمينه ي ديگر داشته باشه و از کنترل توش استفاده کنه تا اينکه بشينه کنترل محض بخونه.
    نکته ي ديگه اينکه درس هاي اين کرايش در ارشد بيش تر به صورت رياضيات محضه و شما بايد اين فرمول هاي رياضي رو در زمينه هاي ديگه به کار بگيري که شما تا اطلاعاتي از اين زمينه هاي ديگه نداشته باشي اين فرمول ها به کاريت نمي يان (در واقع مثل کسي هستي که رشته ي رياضيات محض مي خونه با اين تفاوت که اون به قصد رياضي محض رفته داره اونو مي خونه ولي شما...)

در نهايت هم يک نکته ي ديگه هم راجع به بازار کار کنترل بگم که متاسفانه تخصصي بچه هاي کنترل نيست و مثلا تو زمينه ي plc خيلي از بچه هاي الکترونيکي و قدرتي هم کار مي کنند. تو زمينه ابزار دقيق هم با اينکه از کنترلي ها بيش تر استفاده ميکنند ولي اولا سوابق کاري بالايي مي خوان و به همين دليل مثلا يک الکترونيکي رو با سابقه ي کاري بالا به تو ترجيح مي دن(مثل همين بخش ابزار دقيقي که من توش کار مي کنم که الکترونيکي ها از ما کنترل ها بيش ترند) .در کنترلي که تو صنعت استفاده ميشه همون کنترل خطي هست و هيچ بحثي از کنترل غير خطي و فازي و ... توش نمي شه حداقل ما نديديم.پس شما بايد تا ارشد بخوني (براي کارشناسي کنترل بازار کار ميشه گفت تقريبا صفره) و انوقت فقط از کنترل خطي (+مباحث ابزار دقيق) استفاده کني.
    در مورد پذيرش دانشگاه هاي تهران هم که يکي از دوستان اشاره کرد که کمتر از ساير گرايش ها ميگيره.
    در کل من فقط اگر عاشق کنترل(و رياضي) هستي برو کنترل.چون اگه دوست داشته باشي و تو اون زمينه خوب فعاليت کني از صد تا قدرتي و مخابراتي هم مي توني بهتر بشي مثل دکتر جبه دار
    2011/03/11
    121
    1

بنظر من متن با اغراق هست ، درسته کنترل یک تخصص فرارشته ای هست و در برخی موارد شما باید حتی از دیگر رشته ها هم خبر داشته باشید چون زنجیره ی کنترل (سنسور+پردازش+عملگر) چیزی هست که به رشته های دیگر هم مربوطه ، اما اینقدر هم که میفرمایید نیست . یکی از استادای معروف کنترل در شیراز (دکتر روستا اگر بشناسید) میگفتن کنترل اصلا نیازی به درگیر شدن در دیگر تخصص ها نداره

شما هر سیستمی رو که داشته باشید (چه شیمیایی ، چه مکانیکی چه الکترونیکی) فقط کافیه فرمول های سیستم و تابع تبدیل و شرایط رو بصورت عبارات ریاضی داشته باشید (برای همین کنترل در مقاطع بالا کلا ریاضی میشه ، چون فارغ از رشته و تخصص هست) بنظر بنده این یک قوت برای کنترل به حساب میاد ، من خودم برای کارشناسی اول میخواستم برم هوافضا ولی هوافضا تا جایی که میدونم فقط آیرودینامیک و مکانیک ... موشکهاست و ارتباطی به سیستمهای کنترلی نداره .
    2010/05/09
    930
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط apadana34
    باسلام .
    من در انتخاب رشتم ماندم و نمی دانم چه کار کنم . از رشته قدرت تنها چیزی که توی ذهنم هست دکل برق ونیروگاه واز رشته کنترل هم جز تعاریف موجود در اینترنت چیزی نمی دونم .اگه می دونید یه تعریف غیر تکراری از این دو رشته بهم بدید . برای اینکه انتخاب کنم احتیاج به جوابهای سوالات زیر دارم لطفا راهنمایی کنید:
    1- از نظر جغرافیایی و محیط این دو رشته چه جور هستند با جواب این سوال می خوام ببینم کدام رشته در محل زندگی ام موفق تر می تونم باشم
    2- کدام اینده بهتری در ایران دارند ؟ ایا بازار اینده در اختیار کنترل نیست و ایا برق قدرت رشدش ثابت نمانده
    3- به عنوان انتخاب کدام را انتخاب می کنید ؟ تقریبا میلم به هر دوسمت یکی هست.
    با سلام

اگر دنبال اشتغال سریعتر در آینده هستید ، قدرت را انتخاب کنید .

با سپاس
    گشتی در لاله زار
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141
    2012/10/05
    6
    0

1-در گرایشهای برق کدام گرایش هست که اگه بری از این دغدغه ها راحت می شی و می تونی بین گرایشهای برق اچار فرانسه باشی وبتونی کارهای گرایشهای دیگه را انجام بدی و در استخدامی ها هم این مطلب را درنظر بگیرن .
    2- اگر مسیر کارشناسی و ارشد و دکتری را در نظر بگیری برای هر چه بیشتر موفق تر بودن در این رشته چه مسیری را انتخاب و ترکیبی از گرایشها در صورت لزوم می کردید؟
    2011/08/25
    43
    0

این کنترل کنترل که می گن یعنی چی ؟ می تونید با مثال این رشته کنترل را که ظاهرا چیزی جز فرمولهای ریاضی با اطلاعات یه رشته دیگه مثل پزشکی یا برق یا مکانیک و... است نیست .
    2012/05/13
    Planet Earth
    861
    363

بخ نظر من کنترل همش هی فرمول پس فرمول هست همش هم حفظ کن امتحان بده و بعد فراموش کن هست به نظرم قدرت بهتره چون به کنترل به عنوان یک ابزار نگاه میکنه و در واقع هم عملی تر هست هم اون همه فرمول پس فرمول نیست (من جلسات دفاع رو زیاد میرم این رو خودم از روی تجربه بدست اوردم)
    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)
    2012/10/05
    6
    0

با توجه به اینکه دروس گرایشهای برق درکاشناسی نزدیک به هم هست . امکانش هست که قدرت را بخوانیم تا به لحاظ فرصت شغلی موقعیتمون بهتر باشه بعد دوره های تخصصی یا مطالعه ازاد در گرایشهای دیگه برق مثل کنترل داشته باشیم تا از علاقه به دیگر گرایشهای برق بی نصیب نمانیم یا حتی بتونیم با دوره های تخصصی مثل plc کار یه کنترلی را انجام بدیم ؟ یعنی قدرت را بخاطر فرصت شغلی بریم ولی چون با دیگر گرایشها برق نزدیک است با مطالعه یا دوره های تخصصی به گرایشهای دیگه برق مسلط یا مشغول به کار شیم

اضافه شده در تاریخ :
    ایا می توان باتوجه به اینکه به لحاظ مدرکی گرایش قدرت بیشتر است ان را خواند ولی در دیگر گرایشهای برق که علاقه داری هم فعالیت کرد فرضا الکترونیک و کنترل و ان مباحثی را که دوست داری درکنار قدرت یاد گرفت
    2012/05/24
    147
    1

پاسخ : قدرت يا کنترل ؟

کنترل
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20