اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ولتاژ متغییر 50 - 310 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ولتاژ متغییر 50 - 310 ولت

سلام به دوستان عزیز
    این مدار رو طراحی کردم تو سیموله درست کار می کنه اما وقتی مدار رو می بندم و بار می دم ماسفت می سوزونه فقط بگم برق شهر رو دی سی می کنم

پاسخ : ولتاژ متغییر 50 - 310 ولت

شما ولتاژ دی سی به گیت دادید؟
    اگر این کارو کردید که اصلا جای تعجب نیست که جواب نده ،دوست عزیز اگه به این سادگی ها می شد که دیگه مدارات سویچینگ و ای سی هاش باید برن غاز بچرنون(مزاح بود)
    شما باید از مدارات pwmبرای تغییر ولتاژگیت استفاده کنید ،از tl494می تونید استفاده کنید در ضمن باید مقدار توان و نوع توپولوژی رو هم تعیین کنید.
    پیامبری که از بلندی بترسد ،هرگز به معراج نمی رسد....

دیدگاه

نظر تون در مورد این چی هستش

اضافه شده در تاریخ :
      یک چیز دیگه هم پیدا کردم

:applause: :applause: :applause: :applause:

دیدگاه

من این رو رو مدار پیاده کردم اما نمی دونم چرا

وقتی سیموله می کنم ولتاژی که رو گیت می یاد 200 ولته یعنی این باعث سوختنش می شه؟ :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

فقط آخرین مداری که گذاشته شده میشه گفت درسته. ولتاژی که روی گیت هست رو نسبت به سورس اندازه بگیر نه نسبت به زمین. وجود اون زنر دوازده ولتی باعث میشه که ولتاژ گیت نسبت به سورس از دوازده ولت بیشتر نشه بنابراین از این نظر مشکلی برای ماسفت بوجود نمیاد . اگه خواستی این مدار رو در عمل ببندی اون مقاومت سنس خروجی رو بیشتر کن تا جریان خروجی کم و توان تلفاتی روی ماسفت خیلی زیاد نشه . مقداری که الان گذاشته شده به نسبت توان ماسفت کمه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X