اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک به راه اندازی عملی یک موتور براشلس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک به راه اندازی عملی یک موتور براشلس

سلام.
    بنده می خواهم یک موتور براشلس رو راه اندازی ولی به چند تا مشکل برخوردم.بنده موتور براشلس، اسپید کنترلر، ریموت و رسیورش، باطری و غیره رو دارم.

اول نمی دونم اسم سه تا سیم موتور براشلس چیه؟ البته فکر می کنم براساس ساختمان داخلیش ، فاز 1 تا 3 باشه.درسته؟
    همچنین نمی دونم اسم سه تا سیم خروجی اسپید کنترلر چیه؟

دوم نحوه اتصال سه تا سیم موتور به اسپید کنترلر رو نمی دونم. ترتیب اتصالشون چیه؟

سوم این رو می دونم که هنگام اتصال به اسپید کنترلر موتور صداهایی رو تولید می کنه و می دونم که اونها به معنی Detect موتور هست، ولی این صدا ها اگه مداوم و متناوب پخش بشه نشون دهنده ی چیه و در کل از این صدا های موتور چه چیز هایی رو میشه فهمید.

این هم عکس موتور و اسپید کنترلرش:

ممنون می شم هرچه سریع تر راهنماییم کنید.
    همواره يادمان باشد:
    1-مردان بزرگ اراده مي کنند و مردان کوچک آرزو
    2-افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ
    3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.

پاسخ : کمک به راه اندازی عملی یک موتور براشلس

سلام

3 عدد سیم موتور رو به 3 سیم اسپیدکنترلر متصل کنید به صورتی که سیم وسط به سیم وسط و با جابجا کردن سیم های کناری جهت چرخش موتور عوض می شود
    کابل خروجی از اسپیدکنترلر هم شامل 3 سیم میشود ، ( سفید=سیگنال ، قرمز=5 ولت ، مشکی=زمین )
    شما باید باطری و موتور رو به اسپیدکنترلر متصل کنید و اسپیدکنترلر رو هم به رسیور متصل کنید
    بوق هایی که موتور میزند اعلام آماده باش موتور و اسپیدکنترلر و باطری هست
    ولی اگر تراتل رو تا آخر بالا بدهید ، بوق ها ادامه پیدا می کند و این نشانه این هست که اسپیدکنترلر وارد مد تنظیمات شده است که طبق کاتالوگ و بوق هایی که اسپید ایجاد می کند می توانید اسپید رو تنظیم کنید
    اگر نیاز به تنظیم اسپید ندارید هنگام روشن کردن موتور ، تراتل رو پایین بدهید
    اما همانطور که گفتم بوق اولی عادی و نشانه آماده باش است
    http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

سلام
      احمد جان اگه به این مبحث علاقه داری و میخوای از ساختمان و طرز کارکرد موتور و اسپید کنترل مطلع بشی به این تایپیک یه سر بزن همه مباحث توش هست و کامله و همه هم جواب گرفتن

سلام, راستش قصد دارم از دوستان کمک بگیرم تا بتونیم با هم این موتور رو راه اندازی کنیم. قبل از هر چیز برای دوستانی که این نوع موتور اشنایی ندارد طرز کار موتور رو توضیح میدم. این نوع موتور در واقع نوعی موتور بدون جاروبک هست که در اون سیم پیچ ثابت و اهنربا متحرک هست. این نوع موتور در دو نوع سنسور دار (Sensor Based) و بدون سنسور

اینم اسپید کنترل ساخت خودم که عکسش تو صفحات اخر تایپیک هست :

اما چون شما اسپید کنترل رو اماده دارید تو دفترچه راهنماشو نگاه کنید ببینید چه جوری باید باهاش ارتباط برقرار کنید اما بیشتر اسپید کنترل ها با دادن PWM بهشون راه میافتن
      راستی مارک موتور و اسپید چیه؟ مشخصات هرکدوم چی هست و قیمتشون؟؟
      جدیدترین ویرایش توسط فکر; ۲۳:۰۰ ۱۳۹۵/۰۳/۱۵. دلیل: تصحیح Link

دیدگاه

خیلی ممنون بچه ها. براشلسم راه افتاد!

موتور و اسپیدش KDS هست ، برای من برای آزمایش خوبه!

فقط یه سوال دیگه ، پدر موتور رو من درآوردم. از روی کنجکاوی. می خواستم ساختمان واقعی شو ببینم تا مفاهیم تئوری رو بهتر درک کنم.

ولی اینکارم ، مایه دردسر شد.

برای اینکه موتور رو بتونم باز کنم باید اون فلزی که کارخانه ای رو شفت موتور نصب بود رو در می آوردم، منم که طریقه درست باز کردن اون رو نمی دونستم، گفتم شاید مثل استپر و ... که بدنه جون داری دارن بشه با زور اون رو در آورد.
        ولـــــــی چشم روز بد نبینه ، رفتم تا چار بندازم زیر اون قطعه فلزی ، ناگهان و به سادگی شفت موتور شکست.

البته اینجا بود که از جنس و کیفیت موتور ضربه خوردم !

راه حلی هست که من موتور رو تعمیر کنم، یعنی شفتش به تنهایی توی بازار هست یا نه باید حتما یه موتور پیاده شم؟

برای اطلاع دیگران عکسهایی رو که حاصل شده می زارم:

منظورم این میله ی وسط موتور یا همون شفت اصلی موتور هست که می بینید یه قسمتی از اون شکسته،
        کسی می دونه این شفت ها یدکی دارن و به فروش می رسن یا نه؟
        همواره يادمان باشد:
        3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.

دیدگاه

سلام

شفت های این موتور ها بله یدکی داره ، با فروشگاه های هابی تماس بگیرید
          فروشگاه پژواه هابی فکر کنم داشت !!!!
          ولی خودتون می تونید به تراشکار بدید براتون یکی درست کنه
          توی انجمن http://r30.ir/ من خودم یه تاپیک زدم در همین مورد که روش های مختلفی پیشنهاد شده
          چون خودم هم شفت 2 تا از موتور هام آسیب دید !!! کرش کردم خفن !!!!
          راستی توی انجمن PersianRC هم یه تاپیک هست "ساخت شفت موتو براشلس" که باز هم روش های مختلفی پیشنهاد شده
          http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

سلام
            افرین شفت رو شکستید؟؟ :eek: :surprised:
            اصولا این شفت ها اصلا نباید بشکنه (موتور های مارک خوب) ولی موتور های ارزون رو راحت میشه شفتش رو با اچار قفلی و انبردست شکست!!
            سوال منو جواب ندادین هر کدوم رو چند گرفتین؟ مشخصاتشون چیه؟
            یه سوال جدید:
            چطوری راهش انداختین؟ توضیح میدین؟؟

دیدگاه

راه اندازی عملی یک موتور براشلس

بنده تجهیزاتم رو استوک خریدم.
              موتور ها رو 30 هزار ت که واقعا بی نام و نشونه برای همین مارکش رو نمی دونم ولی خوبی اون این بود که دست نخورده مونده بود برای همین خریدمش.
              اسپیدم رو 38 ه ت 40 امپر مارکش kds
              رادیو و رسیور 7 کانال و یک سرو 190 ه ت مارکش kds
              باطری 65 ه ت 11.1v 6A 25C sonikcell
              ----------------------
              آره مثلا شفت باید فولادی باشه ولی فولادش هم چینیه.
              ----------------------
              با توجه به اینکه اطلاعات قبلی نداشتم ، راه انداختن آسون بود:
              اول یه دونه سروو رو راه انداختم . سروو رو وصل کردم به رسیور رادیو سپس رسیور و رادیو رو هم روشن کردم، بعد چون سروو رو به کانال 1 وصل کرده بودم با تراتل می شد سروو رو کنترل کرد.
              بعدش اومدم موتور براشلس رو به اسپیدش وصل کنم، که دچار ابهام شدم و گفتم بیام تو انجمن مشورت کنم بیبینم که سیم های موتور و اسپیدش به چه ترتیبی به هم وصل می شوند. که با کمک دوستان مشکل حل شد. در نهایت موتور رو به اسپید کنترلر و اسپید رو به باطری و رسیور وصل کردم تا با روشن شدن رادیو موتور هم روشن شد.
              ----------------------
              رُفقا به نظر شما بهترین فروشگاه مدل ایران از لحاظ کیفیت و قیمت کیه؟ میشه یک لیست بدین؟
              شماها از کجا خرید می کنین؟
              این فروشگاه ایران سنتر رو می شناسید؟چه قدر ؟
              ایران سنتر کارش خوبه؟ قیمت هاش چجوریه ؟
              یه سوال دیگه کسی ساکن مشهد هست که با ایران سنتر ارتباط داشته باشه؟
              ---------------------
              همواره يادمان باشد:

دیدگاه

رُفقا به نظر شما بهترین فروشگاه مدل ایران از لحاظ کیفیت و قیمت کیه؟ میشه یک لیست بدین؟
                شماها از کجا خرید می کنین؟
                این فروشگاه ایران سنتر رو می شناسید؟چه قدر ؟
                ایران سنتر کارش خوبه؟ قیمت هاش چجوریه ؟
                یه سوال دیگه کسی ساکن مشهد هست که با ایران سنتر ارتباط داشته باشه؟
                همواره يادمان باشد:

دیدگاه

الـــــــــــــــــــــو
                  الـــــــــــــــــــــو
                  الـــــــــــــــــــــو ، کسی تو فروم هست که جواب ما رو بده!
                  همواره يادمان باشد:

دیدگاه

چطوری موتور براساس را راندازی کنیم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X