اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ماژول اترنت pic18f97j60

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ماژول اترنت pic18f97j60

سلام به تمامی دوستان
    من جدیداً دارم با pic18f97j60 کار میکنم و برای راه اندازی ماژول اترنت درونی آن از سایت میکروچیپ جدیدترین library موجود را دانلود کردم . اما به دلیل بی تجربگی کار با کامپایلر mplab x ide نمیتونم از این library استفاده کنم . دوستان لطفاً اگر تجربه ای دارید ما رو هم در آن شریک سازید . در ضمن من اولین بار هست با این ماژول اترنت کار میکنم .
    هر وقت خواستید کاری بکنید، چهل سال عقب و چهل سال جلو را در نظر بگیرید. "بابابزرگ"

پاسخ : ماژول اترنت pic18f97j60

من با mplab کار کردو اما با اترنت و این لایبرری که گفتین کار نکردم
    منم میخواستم اترنت را راه اندازی کنم و بد نیست با هم کار کنیم به نتیجه برسیم
    شما توی چی مشکل دارید ؟
    لینک لایبریش را بدین منم دانلود کنم یک مطالعه کنم روش راه بندازیمش
    همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
    کانت

دیدگاه

سلام
      من قبلا اترنت رو با enc28j6 از شرکت میکروچیپ تجربه دارم ، مهمترین فاکتور رو قبلا از اینکه به برنامه نویسی اختصاص بدین پیشنهادم انتخاب کانکتور مناسب ethernet و اتصالات به میکرو هست چون اگر این اتصالات کوچکترین مشکلی داشته باشه شما به هیچ وجه نمی تونین بفهمیم برنامتون مشکل داره یا سخت افزارتون.
      پس ابتدا مدارت موجود رو بررسی و سپس به برنامه نویسی رو بیارین چون با لایبراری های میکروچیپ خیلی از کارها ساده شده

من شرمنده ام جدیدا مشغول درس شدم کمتر می رسم به قسمت های عملی برسیم ، اگر نرسیدم همراهیتون کنم به خوبی خودتون ببخشید
      هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

سلام اینم لینک دانلود library :
        http://www.microchip.com/stellent/id...cName=en547784

اسم فایل : Microchip Libraries of Applications v2012-08-22 Windows

ببینید من به دلیل این که در کار با mplab تازه کار هستم ، نمیدونم به چه صورت باید از لایبراری موجود استفاده کنم . من قبلاً با ccs کار کردم و در اونجا اکر از لایبراری خاصی قرار بود استفاده کنیم ، آن را include میکردیم . مثلاً : #include <rtl8019.c> . و بعد از توابع موجود در آن استفاده میکردیم . اما با mplab گیج شدم . خوشحال میشم با دوستان همکاری کنم چون در آن صورت بهترین نتیجه در کمترین زمان حاصل میشه که در پیشرفت علمی و عملی تمامی دوستان موثر خواهد بود . :applause:

بسم الله ...
        هر وقت خواستید کاری بکنید، چهل سال عقب و چهل سال جلو را در نظر بگیرید. "بابابزرگ"

دیدگاه

با سلام خدمت همه دوستان

ببخشید که دیر پاسخ میدم و نمیرسم زیاد به سایت سر بزنم , راستش تا دو ماه دیگه درگیر یه پروژه ام که کمی از برنامه تحویل عقب افتادم :sad:

ببینید دوستان , کار با کتاب خانه های میکروچیپ خیلی ساده هست , معمولا داخل تمامی این کتاب خانه ها مثال ها و پروژه های آماده زیادی وجود داره که شما فقط باید اونارو در MPLAB X IDE ایمپورت کنید ( Import )بعد هرچی پروژه نیاز داره به صورت خود کار به پروژه add میشه :smile: این مثال ها معمولا برای تمامی سری ها 8 , 16 و 32 بیتی وجود داره

من وقتی برای اولین بار خواستم با این کتاب خانه کار کنم تصمیم گرفتم یک SD رو راه اندازی کنم , یک ماه با کتاب خونه سروکله زدم تا متوجه شدم به چه فایل هایی احتیاج هست و چگونه باید پیکر بندی بشن , خلاصه بعد از یک ماه که به این روش SD رو راه انداختم متوجه شدم که چه سوتیی !! :surprised: فقط کافی بود فایل پروژه آماده کتاب خونه رو Import میکردم $-) , چشمتون روز بد نبینه :biggrin: هالا من بودمو این کتاب خونه خفن $-)

فقط هنوز فرصت نکردم برم سراغ ethernet
          راستی پسوند پروژه ها .mcp یا mcv هست

موفق باشید

نا اميدي يه دروغ بزرگه که آدما به خودشون ميگن
          تلاش يه حقيقت بزرگه که با صبر به ثمر ميرسه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X