اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فایل ای شامل تکنولوژی ساخت 1.6um CMOS برای انجام شبیه سازی با HSPICE

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فایل ای شامل تکنولوژی ساخت 1.6um CMOS برای انجام شبیه سازی با HSPICE

سلام
    دوستان من برای شبیه سازی یک مداررگولاتور ولتاژ cmos ای نیاز به این تکنولوژی دارم تا کنون این مدار را با تکنولوژی های 0.13 و0.35 شبیه سازی کردم ولی این تکنولوژی ها سطح ولتاژ خروجی را بالا بردند لذه دنبال تکنولوژی های قدیمی تر هستم لطفا هر چه سریعتر کمکم کنید ممنون

پاسخ : فایل ای شامل تکنولوژی ساخت 1.6um CMOS برای انجام شبیه سازی با HSPICE

سلام

عزیزم اگه چیزی پیدا کردی به منم بده. منم برای درس تکنولوژی ساخت این ترم لازم دارم. حالا اگه تحلیل آی سی دیگری هم داری , با HSPICE باشه , ما را هم دریاب...

مرسی
    از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
    گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

تا جایی که من میدونم با تکنولوژه های جدید میشه که تکنولوژی های قدیمیتر رو شبیه سازی کرد ....
      یکم طراحیش بیشتر وقت میبره و از لحاظ عملی و تئوری شدنی هست !(طبق فرمایشات اساتید...!)

دیدگاه

میشه یه توضیح کلی راجع به اینکه چطور ما می تونیم یه تکنولوژی خاص رو در طراحی یک مدار و در یک نرم افزار خاص بکار ببریم بمن بدید ؟
        حاصل عمرم سه سخن بیش نیست
        خام بودم - پخته شدم - سوختم

دیدگاه

با سلام
          مطمئن نیستم این همان چیزی باشد که شما نیاز دارید ولی اینجا میآ‌توانید مدلآ‌های اسپایس برای تکنولوژی AMIS ABN 1.50 um را دانلود کنید.
          http://www.mosis.com/Technical/Testdata/ami-abn-prm.html
          http://www.mosis.com/Technical/Testdata/ami_abn_corner_bsim3.txt

* منظور شما از «تکنولوژی ها سطح ولتاژ خروجی را بالا بردند» چیست؟
          من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

سلام
            من تازه پاسخ شما را به سئوالی که قبلا پرسیده بودم را دیدم ممنون از پاسختان. من می خواستم یک مدار voltage reference را که با تکنولوژی 1.6um شبیه سازی شده بود تا بتواند با وجود تغییرات تغذیه از 0 تا 20 ولت خروجی ای در حد 5/1 ولت بدهدرا دوباره شبیه سازی کنم اما این تکنولوژی را پیدا نکردم لذا با تکنولوژ یه ای 35/0 مایکرون آن را شبیه سازی کردم که خروجی را روی 5/4 ولت ثابت می کرد اما به نظر من درست نبود چون ترانزیستورها به ناحیه cut-off oo: میرفتند و هر کاری می کردم درست نمی شد لذا می خواستم چک کنم ببینم در تکنولوژ ی ای که نتیجه داده بود چگونه جواب داده
            اما در هر حال به نظرم کلا یک مشکل اساسی وجود داره چون با ورودی 1 ولت هم خروجی 5/4 ولت میده که فکر نم کنم به تغییر تکنولوژی ربطی داشته باشه

دیدگاه

من یه تکنولوژی فایل میخوام تیو CADENCE یه INVERTER طراحی کنم اما نمیدونم اسمش چیه و از کجا بیارم دوستان اگه کمکم کنید ممنون میشم
              اینم ایمیلم: moradi_soma@yahoo.com

دیدگاه

سلام من برای پایان نامم از تکنولوژی فایل 0.18um استفاده کردم و تقریبا تا یه سال پیش هنوزز تکنولوژی فایل های زیر 0.18 وارد ایران نشده بود و من می خواستم زیر 0.18 کار کنم ولی کارم حل شد ولی الان می خوام از ترانزیستورهای نانو کربنی استفاده کنمکه طول کانال پایینی در حد 22 یا 32 نانومتر می خواد یا حتی زیر 100 نانو
                اگه کسی میتونه برام بذاره لطفا
                البته فایل اصلی نه فایلایی فقط کانال رو خودشون تغییر می دن
                خواهش از اساتید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط تیرانداز
                  سلام من برای پایان نامم از تکنولوژی فایل 0.18um استفاده کردم و تقریبا تا یه سال پیش هنوزز تکنولوژی فایل های زیر 0.18 وارد ایران نشده بود و من می خواستم زیر 0.18 کار کنم ولی کارم حل شد ولی الان می خوام از ترانزیستورهای نانو کربنی استفاده کنمکه طول کانال پایینی در حد 22 یا 32 نانومتر می خواد یا حتی زیر 100 نانو
                  اگه کسی میتونه برام بذاره لطفا
                  البته فایل اصلی نه فایلایی فقط کانال رو خودشون تغییر می دن
                  خواهش از اساتید

سلام از سایت زیر بگیرید
                  http://ptm.asu.edu/
                  مال دانشگاه استنفورد را داره.
                  وقتي مشغوليات زياد بشه براي همه کارها وقت کم داري.
                  اگر جواب پيام ندادم، ايميل بزنيد که شرمنده نشم.

دیدگاه

اما در مورد کتابخانه های قدیمی
                    خیلی بد پیدا می شه
                    بهتره از سایتی مثل edabroad استفاده کنید
                    البته یه یاهو گروه هم synopsy داشت. اونم یه گزینه است.
                    وقتي مشغوليات زياد بشه براي همه کارها وقت کم داري.
                    اگر جواب پيام ندادم، ايميل بزنيد که شرمنده نشم.

دیدگاه

به نام خدا
                      سلام
                      پیدا کردن تکنولولوژی قدیمی شاید در سایت edaboard ممکن باشد اما شاید در کتاب Allen هم پیدا بشه ولی به نظر میاد مشکل اکثر دوستان در نحوه بایاس مدار باشه. در تکنولوژی های جدید تر مقدار vdd کمتر هست مثلا اگر در تکنولوژی 1.6um مقدار vdd=5v-10v باشه در تکنولوژی 0.35um این مقدار به 3.3 ولت می رسه. علاوه بر این به یاد داشته باشید که در ترانزیستورهای pmos پایه بالک را به vdd و در ترانزیستورهای nmos پایه بالک را به زمین وصل کنید تا همه ترانزیستورها cutoff نشوند .از طرفی هر گاه خروجی شما از مقدار vdd مدار بیشتر شد باید دنبال اشتباهات فیزیکی باشید مثل شماره گذاری پایه ها ، اتصال صحیح بالک ، مقدار vdd ، و نسبت W/L .
                      اندازه ورودی را هم در خوشبینانه ترین شرایط نباید به بیش از vdd افزایش دهید .
                      هر کاری که در تکنولوژی های قدیمی ممکن باشد در تکنولوژی های جدید تر نیز ممکن است فقط باید با در نظر گرفتن مقدار L در تکنولوژی جدید و رعایت نسبت W/L و انتخاب اندازه ورودی مناسب و متناسب با vdd می توان به همان هدف دست پیدا کرد .
                      موفق باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X