اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال؟؟؟چگونگی تنظیم وزن و بایاس در شبکه عصبی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال؟؟؟چگونگی تنظیم وزن و بایاس در شبکه عصبی

سلام
    با تشکر از همه فعالان این سایت

1)وقتی هر بار برنامه ای که واسه مدلسازی به کمک شبکه عصبی نوشتم را اجرا میکنم، بدون اینکه واسش وزن و بایاس تعریف کنم با چه دستوری میتونم بفهمم خود شبکه چه وزن و بایاسی براش در نظر گرفته؟
    2)من از یک شبکه پیشرو با یک لایه مخفی استفاده کردم.اگه خودم بخوام واسه شبکه وزن و بایاس تعریف کنم دقیقا چه دستوری باید استفاده کنم؟
    2)اگه به جواب مورد نظر رسیدم و خواستم شبکه مو ذخیره کنم تا دفعات بعد بتونم لود کنم و ازش استفاده کنم یا اینکه ازش واسه پیش بینی استفاده کنم،دقیقا چه دستوری باید به کار ببرم؟

فقط امیدوارم جوابم این نباشه که: "توی تاپیکهای قبلی جواب دادیم".
    آخه من همه تاپیکهایی که به کارم مربوط میشد را خوندم ولی واقعا جواب سوالهامو نگرفتم.

ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه

پاسخ : سوال؟؟؟چگونگی تنظیم وزن و بایاس در شبکه عصبی

سلام.

برای دسترسی به مقادیر شبکه عصبی میتونید از دستورات زیر استفاده کنید:(با فرض این که شبکه در آبجکتی به اسم net ذخیره شده)
    کد PHP:
    net.b
    net
    .IW
    net
    .LW 

که b برای بایاس، IW برای وزنهای ورودی و LW برای وزنهای لایه استفاده میشن. این داده ها در نوع cell ذخیره میشن.
    اطلاعات بیشتر

برای ذخیره کردن متغیرها از دستور save استفاده کنید یا در پنجره Workspace بعد از انتخاب متغیرها، آیکن save را بزنید. برای استفاده از متغیرهای ذخیره شده، از دستور load استفاده کنید یا روی فایل ذخیره شده راست کلیک کنید و load یا Import Data رو بزنید.

موفق باشید.
    لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
    لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
    با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
    اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
    يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط هـــادی
      سلام.

برای دسترسی به مقادیر شبکه عصبی میتونید از دستورات زیر استفاده کنید:(با فرض این که شبکه در آبجکتی به اسم net ذخیره شده)
      کد PHP:
      net.b
      net
      .IW
      net
      .LW 

که b برای بایاس، IW برای وزنهای ورودی و LW برای وزنهای لایه استفاده میشن. این داده ها در نوع cell ذخیره میشن.
      اطلاعات بیشتر

برای ذخیره کردن متغیرها از دستور save استفاده کنید یا در پنجره Workspace بعد از انتخاب متغیرها، آیکن save را بزنید. برای استفاده از متغیرهای ذخیره شده، از دستور load استفاده کنید یا روی فایل ذخیره شده راست کلیک کنید و load یا Import Data رو بزنید.

موفق باشید.

خیلی از توجه و راهنماییتون ممنونم.
      در مورد دستور Save من متوجه منظور شما شدم و لی فکر میکنم خودم درست منظورمو بیان نکرده بودم.
      منظور من این بود: من یه مدل ساختم که با تعدادی داده train میشه و با مابقی داده ها test
      حالا هر بار که اجرا میکنم برای معیارهایی که واسه ارزیابی در نظر گرفتم جوابهای متفاوتی میگیرم. احتمالا دلیلش هم اینه که هربار به طور تصادفی یه سری وزنها بهش اختصاص داده میشه.درسته؟؟
      حالا من بعد از چند بار اجرا به جواب مورد علاقه ام رسیدم.میخوام این مدلم با این وزن و بایاسها محفوظ باشه تا بتونم یه سری ورودی جدید بهش بدم و خروجی هامو بگیرم.در واقع میخوام این مدلم یه جوری ذخیره باشه که دفعه بعد که خواستم ازش استفاده کنم دوباره بهش وزن و بایاس جدید تعلق نگیره.
      فکر میکنم دو کار میشه انجام داد. یا وزن و بایاسهای مربوط به این مدل مورد نظرم را از شبکه بگیرم و بعد توی کدنویسیم بهش معرفی کنم تا مطمئن باشم که با هر بار اجرا از همینا استفاده میکنه.(که نمیدونم چطوری باید اینکارو انجام بدم). راه دوم هم اینکه طوری ذخیرش کنم که دفعه بعد که ورودی جدید بهش دادم خواستم اجرا کنم، تغییر نکنه.

بازم ممنون

دیدگاه

آبجکتی که پارامترهای شبکه عصبی شما داخلش ذخیره شده با دستور save ذخیره کنید. این آبجکت از نوع network است مثل شکل زیر:

کافیه همین آبجکت رو ذخیره کنید، تمام مقادیر و پارامترهای شبکه عصبی داخل این آبجکت ذخیره شده و با استفاده از این، نیازی به آموزش مجدد سیستم نیست.
        با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط هـــادی
          آبجکتی که پارامترهای شبکه عصبی شما داخلش ذخیره شده با دستور save ذخیره کنید. این آبجکت از نوع network است مثل شکل زیر:

کافیه همین آبجکت رو ذخیره کنید، تمام مقادیر و پارامترهای شبکه عصبی داخل این آبجکت ذخیره شده و با استفاده از این، نیازی به آموزش مجدد سیستم نیست.
          ممنون.متوجه شدم.

من یه سوال دیگه داشتم.چرا وقتی میزنم که مقادیر وزن و بایاسها را ببینم اینطوری جواب میده؟؟

net.LW

ans =

[] []
          [1x6 double] []

net.IW

ans =

[6x1 double]
          []

net.b

ans =

[6x1 double]
          [ 0.0936]

یعنی فقط واسه بایاس به من مقدار میده؟
          چرا ماتریس وزنها خالیه؟
          یعنی من کجای برنامه ام اشتباه کردم؟

دیدگاه

ظاهراً این شکل طبیعی نمایش مقادیر شبکه عصبی هست و مشکلی نیست.
            کد PHP:
            lw cell2num(net.LW(2,2));
            iw cell2num(net.IW(2));
            bi cell2num(net.b(1));
            bl cell2num(net.b(2)); 

که lw وزن های لایه، iw وزن های ورودی، bi مقادیر بایاس ورودی و bl مقادیر بایاس لایه(مخفی به خروجی) هستند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X