ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 27
    2011/08/17
    1,348
    31

سوال در مورد سنسور امونیاک MQ137 مورد استفاده در مرغداری ها

سلام دوستان
    ببخشید من می خواستم یه مدار برای سنسور گاز آمونیاک با MQ137 طراحی کنم که توی رنج خاص یه فن رو برای تهویه هوا روشن خاموش کنه .چند تا از دوستان دیدم که با این نوع سنسور مشکل پیدا کردند و یکی از دوستان هم فرمودند که این نوع سنسور بی ثبات هست .هم من و هم دوستان تمام اینترنت اعم از سایت های خارجی و داخلی رو زیرو رو کردیم اطلاعاتی در مورد این نوع سنسور ندیدیم .حالا هر کدام از دوستان که در این زمینه تجربه دارند و با این نوع سنسور کار کردند .بسم الله: راهنمایی بفرمایند.
    بخصوص در زمینه طراحی مدار یا هرچیز دیگه که مربوط باشه..با تشکر از زحمات شما دوستان عزیز
    یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی
    2012/02/14
    1,185
    71

پاسخ : سوال در مورد سنسور امونیاک MQ137 مورد استفاده در مرغداری ها

نقل قول نوشته اصلی توسط اقای دکتر
    سلام دوستان
    ببخشید من می خواستم یه مدار برای سنسور گاز آمونیاک با MQ137 طراحی کنم که توی رنج خاص یه فن رو برای تهویه هوا روشن خاموش کنه .چند تا از دوستان دیدم که با این نوع سنسور مشکل پیدا کردند و یکی از دوستان هم فرمودند که این نوع سنسور بی ثبات هست .حالا هر کدام از دوستان که در این زمینه تجربه دارند و با این نوع سنسور کار کردند .بسم الله: راهنمایی بفرمایند.
    بخصوص در زمینه طراحی مدار یا هرچیز دیگه که مربوط باشه.
    سلام

اتفاقا من قبل از این که با این سنسورها کار کنم یک سرچ دربارش زدم دیدم همه این حرف رو میزنن و از ناپایداریش می گن و اینکه باید 24 ساعت ! بذارید به حالت خودش تا پایدار بشه و البته توی دیتا شیتش هم زده بود . ولی من دوتا از سنسورهای این سری رو یعنی MQ5 و MQ9 و یکی دیگه رو که الان یادم نیست رو به سادگی و بدون هیچ ناپایداری ای در خروجیش درایو کردم حتی بلافاصله بعد از بستن مدار و اینکه اصلا لازم نبود 24 ساعت وایستم . به طوریکه به محض اینکه مثلا با فندک مقداری خیلی کم گاز به سنسور میزدم عمل می کرد و هیچ ناپایداری ای رو نداشت . متاسفانه دیتاشیت این سنسور ها خیلی ناقصن به طوریکه من چندتا دیتاشیت رو دانلود کردم تا بالاخره بفهمم چی به چیه . همچنین برای شناسایی پایه هاش . به هر حال من که با این مشکل ناپایداری برنخوردم اما اگر میشه بگید که از چه مداری استفاده کردید که خروجی سنسور ناپایدار هست / اون موقع میشه دربارش نظر داد .

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2008/10/29
    2,098
    206

سلام
    منم با چند نمونه متفاوت با این سنسورهای مقاومتی کار کردم مهمترین فاکتور در عملکرد مناسب راه اندازی هیترشون هست که به شخصه دیدم اکثرا چون با جریان و ولتاژ مناسب سنسور رو راه اندازی نمی کنن شاهد تجربیات تلخی با این سنسور می شن
    بهترین حالت باید با ترانزیستور منبع جریان مناسب برای راه اندازی این سنسور تهیه و سپس به بخش adc میکرو یا مدارت آنالوگ اعمال کنین
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.
    2011/08/17
    1,348
    31

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد م
    به هر حال من که با این مشکل ناپایداری برنخوردم اما اگر میشه بگید که از چه مداری استفاده کردید که خروجی سنسور ناپایدار هست / اون موقع میشه دربارش نظر داد .
    سلام
    ممنونم از پاسخگویتون .
    من هنوز از هیچ مداری استفاده نکردم و در عمل هنوز کاری نکردم .
    در یکی از تاپیک ها خوندم که شما گفته بودید MQ137 ثبات نداره .و خواستم بدونم که ایا شما اینو در عمل بستید یا از قول بچه ها گفتید؟؟

سنسورMQ137 الان حدودا 90هزار تومان پولشه .میخام قبلش تحقیقات کنم و همه گی به یه نتیجه برسیم که ایا این سنسور یا سنسور دیگه جوابگو هست بعد بریم در عمل کار کنیم.

هدف ما اینکه دوستانی که به نتیجه رسیدند تجربه هاشون رو در اختیار ما بذارند.

کسی هست که از سنسور امونیاک(MQ137) استفاده کرده باشه و به نتیجه رسیده باشه ؟؟

2012/02/14
    1,185
    71

سلام
    ممنونم از پاسخگویتون .
    من هنوز از هیچ مداری استفاده نکردم و در عمل هنوز کاری نکردم .
    در یکی از تاپیک ها خوندم که شما گفته بودید MQ137 ثبات نداره .و خواستم بدونم که ایا شما اینو در عمل بستید یا از قول بچه ها گفتید؟؟
    من نگفتم ثبات نداره ! گفتم کلا این سنسورهای سری MQ دقت کافی رو ندارن نسبت به TGS . و دقت ئ ثبات دو موضوع جدا از هم هستن . اینم مدرکش :

با سلام به همه دوستان

من یک مدت هست دنبال سنسور TGS2444 که مخصوص سنس آمونیاک هست می گردم . ولی چیزی پیدا نکردم . حتی با جهان کیت تماس گرفتم گفت دیگه وارد نمیشه ! کسی اطلاع داره این سنسور رو از کجا میشه تهیه کرد یا اینکه به تعداد کم وارد کرد ؟

سنسور مشابه این سنسور MQ137 هست ولی از اون جایی که من با این سنسورهای سری MQ کار کردم و دقت درست و حسابی و قابل اطمینانی نداره از خیرش گذشتم .
    برای اینکه بهتر حرفم رو متوجه بشید می تونید به دیتا شیت این دو سنسور نگاه کنید و نمودار های اونا رو با هم مقایسه کنید . در این صورت متوجه می شید که این سنسور MQ137 به گازهای دیگه ای هم حسایت داره که بسیار نمودارشون به گاز آمونیاک نزدیک تر هست و خیلی تاثیر روی خروجی سنسور می ذاره . در حالی که در سنسور TGS 2444 نمودار آمونیاک اختلاف زیادی با بقیه گازها داره و تفکیک اون ها راحت تر انجام میشه . به همین دلیل هست که توی سنسورهای دیگه سری MQ مثلا سنسور دودش اگه بهش گاز شهری هم بزنی خروجیش تغییر می کنه . چون دقتش پایینه و نمودارش نسبت به گاز های مختلف به هم نزدیک هستن .

و نکته آخر اینکه اگر توجه کنید می بینید بیشتر شرکت هایی که برای مرغداری ها و ... کار می کنن از سنسور TGS 2444 استفاده می کنن .
    در ضمن بد نیست اگه قیمت جهانی این سنسور TGS 2444 رو هم یک سرچ بزنید ببینید چنده بعد با قیمت MQ 137 اون رو مقایسه کنید !

2011/08/17
    1,348
    31

و نکته آخر اینکه اگر توجه کنید می بینید بیشتر شرکت هایی که برای مرغداری ها و ... کار می کنن از سنسور TGS 2444 استفاده می کنن .
    سلام
    از بایت پاسخگویتون سپاسگذارم
    شما مغازهای شهرتون رو گشتید ؟؟ اصلا نبود؟؟؟

قیمت قبلی TGS حدودا چند بوده؟؟
    2011/08/17
    1,348
    31

یه فروشگاه پیدا کردم که هیچ مشخصاتی نداره .قبلا TGS رو داشته به قیمت 19500تومان .هیچ شماره ای هم نداره

http://www.elecshop.ir/product.php?id_product=540
    2012/02/14
    1,185
    71

سلام
    از بایت پاسخگویتون سپاسگذارم
    شما مغازهای شهرتون رو گشتید ؟؟ اصلا نبود؟؟؟

قیمت قبلی TGS حدودا چند بوده؟؟
    یه فروشگاه پیدا کردم که هیچ مشخصاتی نداره .قبلا TGS رو داشته به قیمت 19500تومان .هیچ شماره ای هم نداره

http://www.elecshop.ir/product.php?id_product=540
    بله من كل شهر و اينترنت و ..... رو زير رو رو كردم ولي چيزي پيدا نكردم . اون فروشگاهي كه شما مي گيد هم من قبلا ديده بودم ولي خودتون هم ديديد كه نه شماره اي داره و نه آدرسي و نه هيچ چيز ديگه .
    خلاصه اينكه اگه شما هم پيدا كرديد حتما من رو هم در جريان بذاريد .

اينم چندتا سايت براي قيمت TGS 2444 : (فقط قيمتا يك ذره خيلي كوچيك بالاست )

http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=nh3+sensor

http://www.aliexpress.com/item/FIGARO-CO-Sensor-TGS2444-New-and-original/625389196.html

2011/08/17
    1,348
    31

سلام .قیمت ها به دلار هست که هزینه ارسال به ایران حدودا 100هزار تومان هست. :angry: :angry: قیمت سنسور که پیشکش

پس باید قید این سنسور رو بزنیم .و از MQ137 استفاده کنیم .

من برای مرغداری میخام استفاده کنم ..

فضولات مرغ ،از خودش گاز امونیاک تولید میکنه و اگر گازها از یه اندازه بالا بره مرغها تلف میشن .بخاطر همین من میخام یه سنسور بذارم که از یه اندازه گاز امونیاک بالا رفت یه رله فعال بشه و توربین روشن بشه .برای جای خیلی حساسی نمیخام استفاده کنم .بنظرتون با این تفاسیر این MQ جواب کارمو میده .؟؟

چون تو سالن های مرغداری ها ؛هیچ گازی وجود نداره که بخاد سنسور ،،سنس کنه .حالا نهایشت هم سنس کرد،یه توربین فعال میشه که هوا رو تهویه میکنه که بنظر خودم MQ جواب کارو میده .نظر شما چیه؟؟

2011/08/17
    1,348
    31

http://www.electronix.ir/forum/index.php?topic=2343.0;prev_next=next
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 27