اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید برق از آب های لوله کشی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تولید برق از آب های لوله کشی

سلام
    میخواستم مداری رو بسازم که از لوله های آب خانه ها برق تولید کنیم
    تا در موقع نیاز از برق آن استفاده کنیم
    [move]با تشکر[/move]
    در كودكي مي خواستم جهان را عوض كنم ، جوان كه شدم مي خواستم كشورم را عوض كنم ، به ميانسالي كه رسيدم مي خواستم شهرم را عوض كنم ، اكنون كه به پيري رسيدم فهميدم كه اگر خودم را عوض مي كردم شايد مي توانستم جهان را عوض كنم

پاسخ : تولید برق از آب های لوله کشی

سلام
    البته منظورم از این لوله ها لوله های داخل خانه نیست ، بلکه منظور من لوله هایی هستند که قبل از کنتر آب هستند
    در كودكي مي خواستم جهان را عوض كنم ، جوان كه شدم مي خواستم كشورم را عوض كنم ، به ميانسالي كه رسيدم مي خواستم شهرم را عوض كنم ، اكنون كه به پيري رسيدم فهميدم كه اگر خودم را عوض مي كردم شايد مي توانستم جهان را عوض كنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m.r
      سلام
      میخواستم مداری رو بسازم که از لوله های آب خانه ها برق تولید کنیم
      تا در موقع نیاز از برق آن استفاده کنیم
      [move]با تشکر[/move]
      نوشته اصلی توسط m.r

البته منظورم از این لوله ها لوله های داخل خانه نیست ، بلکه منظور من لوله هایی هستند که قبل از کنتر آب هستند
      با سلام

خدمت شریفتون عرض کنم ، بدلایل زیر ، اجرای این طرح عملی بنظر نمیرسد !!
      1 - بدلیل اینکه تمامی مسولیت مسیر آب قبل از کنتور ، به عهده سازمان آب میباشد و این سازمان در انجام بموقع وظایف خود نیز لنگ میزند!!!! ، صدور مجوز چنین کاری از طرف این سازمان ، بعید بنظر میرسد .
      2- بفرض اینکه ، سازمان مذکور مجوز انجام این مورد را نیز صادر نماید . اصولا چه قبل از کنتور و چه بعد از آن ، جریان آب ورودی فقط در زمان باز شدن حد اقل یک شیر آب در بعد از کنتور ، برقرار میگردد . یعنی اینکه بفرض نصب یک ژنراتور آبی در مسیر ، در صورتی برق خواهید داشت که حتما ، آب مصرف نمایید . که در این صورت توجیه اقتصادی ندارد.
      3- ژنراتوری که از نظر سایز و توان بتواند بصورت بهینه در این مسیر ( حد اقل ، نیم متر زیر خاک ) قرار گرفته و با این فشار های بسیار کم در لوله های اصلی آب ، بتواند برق مطلوب تولید نماید و به سرویس و تعمیر نیز نیاز نداشته باشد ( چون در دسترس نیست) ، حد اقل ، بنده تا بحال ندیدم .
      در هر صورت ، امیدوارم با بررسی بیشتر روی زوایای مختلف طرحتون ، شیوه بهینه تری را پیدا نمایید .
      موید باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir_moayeri

نوشته اصلی توسط m.r

با سلام

خدمت شریفتون عرض کنم ، بدلایل زیر ، اجرای این طرح عملی بنظر نمیرسد !!
        1 - بدلیل اینکه تمامی مسولیت مسیر آب قبل از کنتور ، به عهده سازمان آب میباشد و این سازمان در انجام بموقع وظایف خود نیز لنگ میزند!!!! ، صدور مجوز چنین کاری از طرف این سازمان ، بعید بنظر میرسد .
        2- بفرض اینکه ، سازمان مذکور مجوز انجام این مورد را نیز صادر نماید . اصولا چه قبل از کنتور و چه بعد از آن ، جریان آب ورودی فقط در زمان باز شدن حد اقل یک شیر آب در بعد از کنتور ، برقرار میگردد . یعنی اینکه بفرض نصب یک ژنراتور آبی در مسیر ، در صورتی برق خواهید داشت که حتما ، آب مصرف نمایید . که در این صورت توجیه اقتصادی ندارد.
        3- ژنراتوری که از نظر سایز و توان بتواند بصورت بهینه در این مسیر ( حد اقل ، نیم متر زیر خاک ) قرار گرفته و با این فشار های بسیار کم در لوله های اصلی آب ، بتواند برق مطلوب تولید نماید و به سرویس و تعمیر نیز نیاز نداشته باشد ( چون در دسترس نیست) ، حد اقل ، بنده تا بحال ندیدم .
        در هر صورت ، امیدوارم با بررسی بیشتر روی زوایای مختلف طرحتون ، شیوه بهینه تری را پیدا نمایید .
        موید باشید.
        سلام
        باید خدمت شما عرض کنم که
        ممکن است در هفته یک روز برق قطع بشود
        ولی با ساخت این دستگاه میتوانیم در دراز مدت
        برق مورد نیاز را در زمان قطع برق بدست بیاوریم
        در مود مشکل بعدی باید بگویم که خواب میتوان
        مثلآ پره ای که در لوله است فقط در زیر زمین
        باشد و بقیه دستگاه در روی زمین باشد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m.r
          سلام
          باید خدمت شما عرض کنم که
          ممکن است در هفته یک روز برق قطع بشود
          ولی با ساخت این دستگاه میتوانیم در دراز مدت
          برق مورد نیاز را در زمان قطع برق بدست بیاوریم
          در مود مشکل بعدی باید بگویم که خواب میتوان
          مثلآ پره ای که در لوله است فقط در زیر زمین
          باشد و بقیه دستگاه در روی زمین باشد
          با سلام
          احتمالا ، به مواردی که عرض کردم ، عنایت نفرمودید .!!! بهر حال ، بصورت دیگری موضوع رو بررسی میکنیم .
          در آن یک روزی که بقول شما برق ، قطع میباشد !! ، طریقه عملکرد دستگاه به چه صورتی است ؟ به چه صورتی بکار میافتد ؟ لطفا توضیح بفرمایید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir_moayeri

با سلام
            احتمالا ، به مواردی که عرض کردم ، عنایت نفرمودید .!!! بهر حال ، بصورت دیگری موضوع رو بررسی میکنیم .
            در آن یک روزی که بقول شما برق ، قطع میباشد !! ، طریقه عملکرد دستگاه به چه صورتی است ؟ به چه صورتی بکار میافتد ؟ لطفا توضیح بفرمایید .
            سلام
            خدمت شما عرض کنم که طریقه عملکرد دستگاه آسان است
            به این صورت که در موقعی که ما از آب استفاده میکنیم برق
            توسط پروانه و سیم پیچ به یک باتری انتقال داده میشود
            و در باتری ذخیره میشود سپس هنگامی که برق قطع میشود
            این مدار مانند برق اضطراری عمل میکند

دیدگاه

سلام
              حالا به نظر شما میشود یا نه؟

دیدگاه

با سلام
                آقایون
                به نظر من کاری یا پرئژه ای نیست که به ذهن انسان خطور کنه ولی قابل اجرا نباشه
                ولی این پروزه به نظر من لازم نیست
                مگه شما بابت برق چقدر هزینه میپردازید
                چرا از همان برق شهر باتری رو شارژ نمی کنید تا در موقع قطع برق از همان استفاده کنید

دیدگاه

من تو اصفهان زندگی میکنم شهر علم و هنر
                  اینجا شاید حدود 2 سال باشه که برق قطع نشده

دیدگاه

سلام
                    این کار باعث کاهش فشار آب در لوله میشه به نظر من کار بیهوده ای است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehdi_13
                      سلام
                      این کار باعث کاهش فشار آب در لوله میشه به نظر من کار بیهوده ای است
                      با سلام
                      دقیقا درسته! شرکت آب داره هزینه میآ‌کنه آب رو پمپ کنه بعد ما بیایم و سر راه آب مقاومت متصل کنیم! علاوه بر این حتما باید افرادی که بعد از لوله آب مورد نظر هستند آب مصرف کنند که آب جریان پیدا کنه که بشه ازش برق تولید کرد! و البته کاهش فشار ناشی از ژنراتور شما رو هم تحمل کنند! ::LOL
                      نکته دیگه هم برق پمپآ‌های شرکت آب است که ممکنه همزمان با قطع برق شما اونآ‌ها هم از کار افتاده باشند!
                      من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط manian

با سلام
                        دقیقا درسته! شرکت آب داره هزینه میآ‌کنه آب رو پمپ کنه بعد ما بیایم و سر راه آب مقاومت متصل کنیم! علاوه بر این حتما باید افرادی که بعد از لوله آب مورد نظر هستند آب مصرف کنند که آب جریان پیدا کنه که بشه ازش برق تولید کرد! و البته کاهش فشار ناشی از ژنراتور شما رو هم تحمل کنند! ::LOL
                        نکته دیگه هم برق پمپآ‌های شرکت آب است که ممکنه همزمان با قطع برق شما اونآ‌ها هم از کار افتاده باشند!
                        سلام
                        آقایون کاملآ دارید اشتباه می کنید
                        چون با چرخش پره ها آب را با فشار بیشتری در آن طرف پره ها می فرسته و باعث سرعت بخشیدن به آب داخل لوله ها هم می شود.

دیدگاه

من پیشنهاد میکنم از باتری خورشیدی استفاده کنین چون به نظر من بسرفه تره و هیچگاه
                          1 زیر دوش حموم بدون اب نمیمونین واگر هم بخاین اب رو تقویت کنین بهتره که همون مقدار بقی که برای تقویته ذخیره کنین
                          2 احتیاج نیست لوله کش بیارین برای نصب و هرروز زنگ بزنین به لوله کش اقا لوله ما نشتی داره ساختمان اومد پاین
                          3 احتیاج به پروانه و ژنراتور غیره نیست

موفق باشی
                          انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
                          [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
                          http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen.hex
                            من پیشنهاد میکنم از باتری خورشیدی استفاده کنین چون به نظر من بسرفه تره و هیچگاه
                            1 زیر دوش حموم بدون اب نمیمونین واگر هم بخاین اب رو تقویت کنین بهتره که همون مقدار بقی که برای تقویته ذخیره کنین
                            2 احتیاج نیست لوله کش بیارین برای نصب و هرروز زنگ بزنین به لوله کش اقا لوله ما نشتی داره ساختمان اومد پاین
                            3 احتیاج به پروانه و ژنراتور غیره نیست

موفق باشی
                            سلام
                            نظر شما خیلی جالب بود
                            ولی ربطش را به این موضوع نفهمیدم

دیدگاه

چون با چرخش پره ها آب را با فشار بیشتری در آن طرف پره ها می فرسته و باعث سرعت بخشیدن به آب داخل لوله ها هم می شود. icon_wink
                              سلام
                              یعنی پره هایی که خودشون دارن با انرژِی آب می چرخن ، آب رو پمپاژ می کنن؟
                              اتفاقاً چند روز پیش یه نفر رو تلویزون نشون داد که این کارو کرده بود! ولی خوب پر واضحه که کار بیهوده ایه! چون هم فشار آب رو می گیره و هم اینکه مدت زمان باز بودن شیر های آب منزل خیلی کمتر از اینه که بشه باهاش برق تولید کرد!
                              اون بابایی هم که اون کارو کرده ، یا نمی دونسته که کارش بی فایده ست و یا می دونسته و اهداف دیگه ای داشته حد اقلش این بوده که تلویزیون نشونش داده :biggrin:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X