اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دقیقترین و با کیفیت ترین ADC با رزولوشن 12بیت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دقیقترین و با کیفیت ترین ADC با رزولوشن 12بیت

سلام
    دقیقترین و با کیفیت ترین ADC با رزولوشن 12بیت رو چه نوع میکروکنترلر یا چه آیسی ADC خارجی ای داره؟ سرعت نمونه برداری برام مهم نیست یعنی خیلی کمه،منظورم از با کیفیت ترین اینه که زمانیکه یک ولتاژ ورودی ثابت اعمال میکنم حتی LSB هم بخاطر نویز داخلی و... هیچ تغییری نکنه.
    پیشاپیش ممنون.
    تقدیر تقویم انسانهای عادی ، تغییر تدبیر انسانهای عالیست.

پاسخ : دقیقترین و با کیفیت ترین ADC با رزولوشن 12بیت

سلام کسی نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad_6910
      سلام
      دقیقترین و با کیفیت ترین ADC با رزولوشن 12بیت رو چه نوع میکروکنترلر یا چه آیسی ADC خارجی ای داره؟ سرعت نمونه برداری برام مهم نیست یعنی خیلی کمه،منظورم از با کیفیت ترین اینه که زمانیکه یک ولتاژ ورودی ثابت اعمال میکنم حتی LSB هم بخاطر نویز داخلی و... هیچ تغییری نکنه.
      پیشاپیش ممنون.
      با سلام،

اگر سرعت بالا نیاز نداری، موردی که قرمز رنگ کردم، مفهومی نخواهد داشت! چون در اینصورت با روش Running Average میتونید این موضوع رو حل کنید ..... :mrgreen:
      مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp

دیدگاه

سلام جناب شهرام خان
        آقا من چیکار کنم
        adc12 بیت پرسرعت(مثلا 10 میکروثانیه) چی داری دم دست به ما معرفی کنی داداش
        خیلی ممنونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmh1
          سلام جناب شهرام خان
          آقا من چیکار کنم
          adc12 بیت پرسرعت(مثلا 10 میکروثانیه) چی داری دم دست به ما معرفی کنی داداش
          خیلی ممنونم
          سلام اخوی، :bye

حالا چرا گیر دادی به 12 بیت؟!
          نقدا ADS7816P هست که حدودا 12 هزار تومنه و MCP3204 هست که 16 هزار تومنه :mrgreen:

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aivhl
            با سلام،

اگر سرعت بالا نیاز نداری، موردی که قرمز رنگ کردم، مفهومی نخواهد داشت! چون در اینصورت با روش Running Average میتونید این موضوع رو حل کنید ..... :mrgreen:
            با سلام میشه در مورد روشی که گفتید یه توضیح بدید ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aivhl
              با سلام،

سلام لطفا در مورد روش Running Average یکم توضیح بدید، تعداد نمونه های مورد نیاز من در حدود 100KSPS بنظر شما از ADC داخلی ARM یا PIC استفاده کنم یا از ADC خارجی که اون مشکل رو نداشته باشم؟ شما چی پیشنهاد میکنید؟
              ممنون.
              تقدیر تقویم انسانهای عادی ، تغییر تدبیر انسانهای عالیست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad_6910
                سلام لطفا در مورد روش Running Average یکم توضیح بدید، تعداد نمونه های مورد نیاز من در حدود 100KSPS بنظر شما از ADC داخلی ARM یا PIC استفاده کنم یا از ADC خارجی که اون مشکل رو نداشته باشم؟ شما چی پیشنهاد میکنید؟
                ممنون.
                با سلام،
                شما از هر نوع ADC که استفاده کنی، مشکل خاصی نداره و کارت راه می افته، چون سرعت چندانی لازم نداری.....

و اما در زمان استفاده از ADC معمولا یکی دو بیت LSB رو برای حذف نوسانات و تغییرات ناخواسته بر اثر نویز و یا تغییرات شدید و لحظه ای ورودی، حذف میکنند ( یعنی دیتای خونده شده رو یکی دو بیت به راست شیفت میدن )

ولی در زمانی که سرعت نمونه برداری پائینه و رزولوشن ADC هم بالا نیست، از روش Running Average برای کاهش نوسانات LSB استفاده میشه.
                برای این منظور، تعداد زیادی، نمونه برداری ( مثلا 1000 تا ) پشت سر هم از ورودی انجام میشه و در لحظه میانگین اونها محاسبه میشه، اینطوری :

for(i=0; i<1000; i++) // Average 1000 samples
                Result = Result +(NewSample -Result) /i; // Get next sample and Calculate running average

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X