ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2011/01/27
    كاشان
    905
    141

آيا PMPO با RMS رابطه اي داره؟

سلام دوستان ؛

اين واتهاي PMPO كه فكر ميكنم اختراع چشم بادوميآ*ها باشه قاعده خاصي داره؟! با وات واقعي (RMS) رابطه اي داره؟

2008/09/29
    6,000
    414

پاسخ : آيا PMPO با RMS رابطه اي داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدي مشرقي
    سلام دوستان ؛

اين واتهاي PMPO كه فكر ميكنم اختراع چشم بادوميآ*ها باشه قاعده خاصي داره؟! با وات واقعي (RMS) رابطه اي داره؟
    یکی بهم گفت تقریبا" PMPO=10RMS
    ولی چیزهایی که روی آمپ ها میبینی همه علکی هستن
    2011/01/27
    كاشان
    905
    141

نقل قول نوشته اصلی توسط arvinfx
    يکي بهم گفت تقريبا" PMPO=10RMS
    ولي چيزهايي که روي آمپ ها ميبيني همه علکي هستن
    ممنون آروين جان ؛ منم اينو شنيده بودم ولي گاهي اصلاً ميبيني روي يه راديو ضبط كه بلندگوش 0.5 واته ، نوشته 150 وات PMPO !!!

ميدوني ؛ ما توي كارگاه توليديمون ، آمپليفاير ميسازيم ، منتها واتهاي اونا رو با RMS تعيين ميكنيم 25 وات تا 500 وات !
    گفتم PMPO اونم براي تبليغات و نمايش تفاوتش با وات وافعي ، روش بزنيم بد نيست!

براي همين دنبال رابطه RMS با PMPO رفتم ...

پس قاعده خاصي نداره؟!

2008/09/29
    6,000
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدي مشرقي
    ممنون آروين جان ؛ منم اينو شنيده بودم ولي گاهي اصلاً ميبيني روي يه راديو ضبط كه بلندگوش 0.5 واته ، نوشته 150 وات PMPO !!!

ميدوني ؛ ما توي كارگاه توليديمون ، آمپليفاير ميسازيم ، منتها واتهاي اونا رو با RMS تعيين ميكنيم 25 وات تا 500 وات !
    گفتم PMPO اونم براي تبليغات و نمايش تفاوتش با وات وافعي ، روش بزنيم بد نيست!

براي همين دنبال رابطه RMS با PMPO رفتم ...

پس قاعده خاصي نداره؟!
    اینجارم بخون
    http://en.wikipedia.org/wiki/Audio_power
    قاعدش میگه که ماکزیمم قدرتی که توی یه زمان کم میتونه آمپلی بده و THD زیر 10% باشه رو میگن PMPO و این رو هر کسی یه جوری میزنه بعضی ها بیشتر از 10% میگیرن و به شوخی هم گفته که هیچ قانون درستی نداره. ولی معمولا برای آمپ های خوب 5-6 برابر RMS در میاد . شما هم بهتره همون RMS رو بزنید و بگید PMPO الکیه. :icon_razz:
    Mahdi_Vaziri
    Guest

peak music power out
    میشه حداکثر توان خروجی یک امپلی فایر.
    فک کن یه امپلی فایر اون لحظه که دوپس میزنه برق از کله ادم میپره و این دوپس در ثانیه دو بار بیشتر تو خروجی ظاهر نمیشه کل خازن صافی رو تخلیه میکنه. اون دوپسه توان pmpo امپلی فایره.

اضافه شده در تاریخ :
    نقل قول نوشته اصلی توسط arvinfx
    اینجارم بخون
    http://en.wikipedia.org/wiki/Audio_power
    قاعدش میگه که ماکزیمم قدرتی که توی یه زمان کم میتونه آمپلی بده و THD زیر 10% باشه رو میگن PMPO و این رو هر کسی یه جوری میزنه بعضی ها بیشتر از 10% میگیرن و به شوخی هم گفته که هیچ قانون درستی نداره. ولی معمولا برای آمپ های خوب 5-6 برابر RMS در میاد . شما هم بهتره همون RMS رو بزنید و بگید PMPO الکیه. :icon_razz:
    Peak Music Power Output (PMPO), sometimes misused in advertising as Peak momentary performance output, is a much more dubious figure of merit, of interest more to advertising copy-writers than to consumers. The term PMPO has never been defined in any standard, but it is often taken to be the sum of some sort of peak power for each amplifier in a system. Different manufacturers use different definitions, so that the ratio of PMPO to continuous power output varies widely; it is not possible to convert from one to the other. Most amplifiers can sustain their PMPO for only a very short time, if at all; loudspeakers are not designed to withstand their stated PMPO for anything but a momentary peak without serious damage.

من اینجا چیزی از هارمونیکها و .... ندیدم. اشتباها شما peak power رو خوندین. یه خرده بری پایین تر در مورد pmpo نوشته. هر سازنده برای خودش تعریفی داره ولی معمولا توانی که تو زمان کوتاهی میشه منتقل کرد رو میگن pmpo همون دوپسه که گفتم... همون.
    2008/09/29
    6,000
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
    Peak Music Power Output (PMPO), sometimes misused in advertising as Peak momentary performance output, is a much more dubious figure of merit, of interest more to advertising copy-writers than to consumers. The term PMPO has never been defined in any standard, but it is often taken to be the sum of some sort of peak power for each amplifier in a system. Different manufacturers use different definitions, so that the ratio of PMPO to continuous power output varies widely; it is not possible to convert from one to the other. Most amplifiers can sustain their PMPO for only a very short time, if at all; loudspeakers are not designed to withstand their stated PMPO for anything but a momentary peak without serious damage.

من اینجا چیزی از هارمونیکها و .... ندیدم. اشتباها شما peak power رو خوندین. یه خرده بری پایین تر در مورد pmpo نوشته. هر سازنده برای خودش تعریفی داره ولی معمولا توانی که تو زمان کوتاهی میشه منتقل کرد رو میگن pmpo همون دوپسه که گفتم... همون.
    بله من اشتباه خواندم ولی همون چیزایی که نوشتم رو در مورد PMPO گفته. و همین هاییی که شما فرمودید.
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6