اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پرسش در مورد ساب برای ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پرسش در مورد ساب برای ماشین

سلام
    دوتا سوال دارم خلاصه میگم

اول ساب لزوما باید به داخل ماشین راه داشته باشه؟
    منظورم اینه که چرا بعضی سابها خودشون باکس دارن و فقط میندازن تو صندوق ولی بعضیها رو مثل بلندگوی معمولی نصب میکنن؟ فرقش چیه؟

دوم کوچکترین سابی که میشه تو ایران پیدا کرد(جنس خوب) چه سایزی هست؟ مجبورم به جای یه ساب بزرگ از 5-6 تا کوچیک استفاده کنم!

متشکر
    آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

پاسخ : پرسش در مورد ساب برای ماشین

در مورد سوال : به نظرم برای کیفیت بیشتر (هر چه جعبه بزرگ تر باشه باس نرم تری داریم و خود جعبه باید شرایطی داشته باشه که صندوق عقب خودرو ممکنه نداشته باشه ) و همچنین قدرت بالاتر (جمع قدرت دو تا ساب) .
    --------------------------- --------------------------

دیدگاه

ببین ما کلا دو نوع ساب داریم 1- in closer
      2- free air
      سابای in closer مخصوص باکس ساخته میشن یعنی حتما باید بزاریش تو باکس تا صدا بیس خوبی بده
      سابای free air هم برای تاقچه ساخته میشن یعنی باید روی تاقچه نصب بشن تا بیس نرم و کوبنده بت بده
      حالا هر کدوم از اینا رو بجای دیگری بزاری اون صدایی که باید بت بده رو نمیده
      یه نوع ساب هم داریم که میتونی هم رو تاقچه بزاری و هم تو باکس رو تاقچه که معمولی نصب میشه و شرایطی نداره ولی تو باکس باید با شرایط خاص خودش نصب بشه مثلا ممکنه باکسی بخواد که اگزوز نباید داشته باشه
      حالا در مورد صدا سابی که تو باکس میزاری کوبش و ویبره و بیس خیلی زیادی داره نسبت به رو تاقچه صدای ساب رو تاقچه فقط تو ماشین هست و دوروبر ماشین تا 30 متر ولی صدای باکس از 100 متری شنیده میشه البته باکسها ساختشون شرایط خاصی داره(فرمول داره) که ساب بتونه بهترین کوبش خودشو نشون بده ولی متاسفانه تو ایران همینطوری یه جعبه میسازن و سابو میندازن توش
      در مورد اندازه سابها هم ما دو اندازه داریم 12 اینچ(30 سانتی) و 10 اینچ(25 سانتی)کوچیکتر از این نداریم یعنی نمیشه چون بیس باید توسط یه پرده بزرگ تولید بشه که اگر کوچیک باشه نمیشه میشه همون باند
      امیدوارم توضیحاتم کامل بوده باشه اگه سوالی بود بپرسید در خدمتم

دیدگاه

حالا یه چیزی بگم
        عقب ماشین یه کپسول گاز هست که دوتا مشکل ایجاد کرده oo:
        اولا نمیشه ساب رو روی طاقچه نصب کرد!
        دوم نمیشه باکس بزرگ گذاشت چون دیگه عملا صندوق نداریم!

ولی من نگاه کردم دوطرف کپسول شاید بشه یه ساب 10 اینچی رو جا داد(به زور) ولی باکسش چی چیز خیلی مسخره میشه(درواقع صندلی میشه یه وجه؛ بدنه ماشین یه وجه؛ طاقچه وجه بالا؛ کپسول یه وجه دیگه و...)
        از اونطرف پشت کپسول فضای زیادی هست که بی مصرف مونده(سمت پایین) ولی حداکثر فضایی که میده با باکس 15 سانتی متر با عمق 10 سانتی متر هست

کسی نظری نداره؟ :sad:
        آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

دیدگاه

میگم ماشین شما چیه؟
          برا این مشکل هم راهی هست یه نوع ساب هست که تخت هستن یعنی ارتفاع ساب کلا 15 سانت هست برا همچین جاها استفاده میشن رو تاقچه هم نصب میشن میتونی از اونا استفاده کنی
          فاصله کپسول تا تاقچه چقدر هست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
            میگم ماشین شما چیه؟
            برا این مشکل هم راهی هست یه نوع ساب هست که تخت هستن یعنی ارتفاع ساب کلا 15 سانت هست برا همچین جاها استفاده میشن رو تاقچه هم نصب میشن میتونی از اونا استفاده کنی
            فاصله کپسول تا تاقچه چقدر هست؟
            سمند
            خب اون همین کیفیت رو میده؟
            طاقچه تا کپسول کمتر از 15 هست :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
              بله همون کیفیت رو داره
              میگم شما تانکی روی پشت بوم رو نصب کردی تو ماشین

دیدگاه

سمند
                بله همین کیفیت رو داره
                برا سمند مشکلی نیست حتی میتونی ساب معمولی نصب کنی چون سمند یه تخته میزارن به جا اون فیبر پشتش و اون از پلیت زیرش حدود 15 سانت فاصله داره بعد تازه شما از تو صندوق هم از پلیت پشت تا کپسول 10 سانتی فاصله داری احتمالا میتونی ساب معمولی نصب کنی اگه نشد ساب تخت حتما میشه

دیدگاه

بله همون کیفیت رو داره
                  میگم شما تانکی روی پشت بوم رو نصب کردی تو ماشین
                  بله همین کیفیت رو داره
                  برا سمند مشکلی نیست حتی میتونی ساب معمولی نصب کنی چون سمند یه تخته میزارن به جا اون فیبر پشتش و اون از پلیت زیرش حدود 15 سانت فاصله داره بعد تازه شما از تو صندوق هم از پلیت پشت تا کپسول 10 سانتی فاصله داری احتمالا میتونی ساب معمولی نصب کنی اگه نشد ساب تخت حتما میشه
                  خب خیلی بزرگه چیکار کنم؟ :biggrin:

آره دیروز باز کردم دیدم
                  حالا بریم سر قیمت و مارک و توان و آمپ و....
                  راهنمایی لطفا
                  مرسی

دیدگاه

آقا ما رفتیدیم متریدیم
                    از روی طاقچه تا خود کپسول 20 سانت فاصله هست
                    ولی یه مشکل دیگه دارم
                    به خاطر چراغ استپ عقب حتی ساب 25 سانتی هم جا نمیگیره

من خودم گفتم از این فضا استفاده کنم
                    یعنی ساب رو بچشبونم به پشتی صندلی
                    یه باکس با MDF یا فایبرگلاس واسش درست کنم
                    نظرتون چیه؟

دیدگاه

ولی یه مشکل دیگه دارم
                      به خاطر چراغ استپ عقب حتی ساب 25 سانتی هم جا نمیگیره
                      خب می تونید اون چراغ استوپ وسط رو بردارین.

دیدگاه

اگه از زیر تخته(منظور تخته mdf که میزاریم پشت ماشین) تا کپسول 20 سانت هست فک کنم(شاید با یکم دستکاری) بشه از سابای معمولی استفاده کرد الان دقیق ارتفاع ساب یادم نیست میرم اندازه میگیرم بت میگم اگه هم نشد ساب تخت بخر برا چراغ استپ هم من خیلی وقته ساب رو سمند نصب نکردم بچه های دیگه نصب کردن میپرسم بت میگم ولی اگه 4 تا باند نصب کنی میشه چراغ رو نصب کرد باید از تو قاب کرم رنگی که داره درش بیاری و بعد led ها که تو یه قاب مشکی هستن روبا پیچ ببندی به تخته
                        بزار تکلیف سابت مشخص بشه در مورد نوع امپ و ساب هم راهنماییت میکنم

دیدگاه

مقسی
                          ولی نمیخوام ترکیب ماشین بهم بریزه
                          اول یه حدود قیمت بدین ببینم برای داشتن یه سیستم متوسط رو به بالا حداقل چقدر باید مایه گذاشت؟

دیدگاه

بله همین کیفیت رو داره
                            با نصب این تاقچه جایی که میمونه کمتر از 20 هست که همونم برای هر نوع سابی (اکثر ساب ها) کفایت میکنه.

ساب هم درسته که دو نوعه ولی اینطور نیست که اگه هر کدومو جای اونیکی ببندی کار نکنه.

مثلش همین 3010 حاج مازیار :biggrin:

به فری ایر معروفه ولی اکثرا میچپوننش تو باکس.

کار باکس اینه که فرکانس های پشت ساب رو از فرکانس های جلوی باند جدا کنه. چرا؟

چون وقتی فرکانس های پشت ساب و فرکانس های جلوی ساب به هم میرسن مجموع برایندشون صفر میشه که باعث افت شدید شدت صدا میشیم.

باکس هم 5 تاشو علل حساب من میشناسم بقیش بمونه!!!

معمولترینش باکس سیلد هست که طرفدارای خودش رو داره (یکیش خود من)

نوع دوم هم باکسای پورتد هست که تو بازار زیاده. پورتی که دارن میتونه باعث افزایش شدت یک فرکانس خاص بشه که به این فرکانس فرکانس تیون میگن.

درسته که با افزایش حجم بیس نرمتر میشه ولی اینکه برداری برای یه ساب 200 ار ام اسی مثل 3010 از یه باکس 70-80 لیتری استفاده کنی هم دیگه خیلی عاقلانه به نظر نمیرسه چون دیگه عملا مثل این میمونه که ساب رو ببندی رو تاقچه. البته یکم بهتر. من خودم برای 3010 از باکس 20 لیتری استفاده میکنم.

هر کدوم مزایای و معایب خاص خودش رو داره که اگه خواستی میگم.

قبل از ساب هم باید فکر پخش و باند و اینا باشی.

اگه اینارو داری:

بگو چجور صدایی دوس داری تا بهت بگم چی به چیه

تاقچه هم میتونی مثل من نبندی و باند رو همون زیر بزاری که اصلا معلوم هم نشه رو ماشین سیستم داری.

من 2 ساله سیستم دارم رو ماشین پریروز داشتم تنظیم میکردم همسایمون میگه مبارکه چند خریدی
                            زکات علم نشر آن است
                            بیشتر با من اشنا بشین :
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
                            ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

مقسی
                              ولی نمیخوام ترکیب ماشین بهم بریزه
                              اول یه حدود قیمت بدین ببینم برای داشتن یه سیستم متوسط رو به بالا حداقل چقدر باید مایه گذاشت؟
                              سلام
                              برا چراغ استپ که نمیشه وصلش کنی مگر اینکه یه ابتکاری به خرج بدی و ببدیش پشت شیشه رو سقف که ایران خودرو روی یه مدلی یادم نیست اینکارو کرده بود
                              ساب هم میشه با این ارتفاع نصب کرد اندازه گرفتم و از بچه ها هم پرسیدم گفتن میشه هیچ مشکلی هم نداره
                              منظور از ترکیب ماشین چیه یعنی نمیخوای کسی بفهمه سیستم داری؟
                              برا قیمت هم که الان قیمتا نجومی شدن امپی که 210 خریدن خودمون بود الان باید 300 بخریم
                              بگو دقیقا میخوای چی نصب کنی و چی داری از سیستم(مثلا پخش داری یا باند)تا برات کاملا توضیح بدم
                              این ساب 3010 هم که اقا عرفان معرفی کرد به نظر من تو سابها بهترین ساب هست نرمترین بیس رو داره کوچکترین فرکانسها رو نشون میده الان هم قیمتش 140 هست (تا این لحظه :biggrin

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X