اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال خروجی هدفون به میکروفون

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال خروجی هدفون به میکروفون

سلام دوستان
    فرض کنیم یه رادیو یا ضبط صوت یا هر وصیله مشابهی داریم که خروجی هدفون داره
    حالا من می خوام صدای این رادیورو با کامپیوتر ضبط کنم برای همین نیاز به مداری دارم که سیگنال خروجی رو تبدیل به مقاومت کنه که به تونم اونو به ورودی میکروفون کامپیوتر وصل کنم تا صدا شو ضبط کنم کسی مدار ساده ای در نظر داره؟؟؟
    فکر کنم بشه به کمک ترانزیستور fet در نا حیه خطی که نقش مقاومت متغییر با ولتاژو داره اینکارو کرد ممنون دوستان

پاسخ : اتصال خروجی هدفون به میکروفون

خب به دلیل اینکه پشت مدار ورودی صدای میکروفن از فیلتر های خاصی استفاده میکنند اصلاً استفاده از درگاه میکروفن مناسب نیست. (صدا کیفت خوبی نخواهد داشت در ضمن جک ورودی می کروفن در بیشتر کارت های صدا منو هست) در ضمن همه کامپیوتر ها (از آدم تا خاتم) دارای فیش ورودی صدا هستند (معمولاً به رنگ آبی هست) و با یه ارتباط مستقیم میتونی جک هدفون هر وسیله ای رو بهش متصل کنی.
    سیگنال خروجی رو تبدیل به مقاومت کنه
    راستی منظورت از مقاومت رو نفهمیدم.

دیدگاه

خوب مگه مقاومت میکروفون با کم و زیاد شدن صدا کم و زیاد نمی شه؟؟؟؟
      در ضمن لپ تاپ یا وصایل پخش کننده ساده همچین چیزی رو ندارن

دیدگاه

با سلام

من قبلاً خروجی هدفون رو مستقیماً به ورودی صدای کامپیوتر وصل کردم و ضبط کردم اما یه مشکلی که بود این بود که نباید صدای ضبط رو خیلی زیاد کنی چرا که کیفیت صدای ضبط شده کم میشه و البته صدارو خیلی هم نباید کم کنی چرا که این طوری قدرت صدای ضبط شده کم هستش.

پس باید تو یه قدرت معمولی صدارو بدی به کامپیوتر.

دیدگاه

با همه این شرایط ( لازم به ذکر هست کارت های صدای USB با ورودی صدا برای لپ تاپ موجود است) اگه میخواهی باز هم به ورودی میکروفن صدا بدی از ارتباط مستقیم میتونه استفاده کنی فقط باید ولوم دستگاه خیلی کم باشه. و یا اگر دستگاه فاقد ولوم است میتونی از تقسیم ولتاژ برای تضعیف استفاده کنی (نیاز به دوعدد مقاومت هست) البته چون ورودی میکروفن monoهست و اگر دستگاه شما استریو باشه باید از یک ترکیب کننده هم قبل لز تضعیف کننده استفاده کنی.

دیدگاه

کامپیوتر یه چیزی نه نام line in داره که مال خودته.
            همون خروجی هدفون رو با یه مقاومت حدود 1 کیلو بهش وصل کنی هم موردی نیس
            http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : اتصال خروجی هدفون به میکروفون

نوشته اصلی توسط omid atri
              خوب مگه مقاومت میکروفون با کم و زیاد شدن صدا کم و زیاد نمی شه؟؟؟؟
              چیزی که گفتی فقط برای میکروفن زغالی درسته (نمونش توی گوشیهای تلفن قدیمی). تقریباً میشود گفت همه میکروفنها ولتاژ تولید میکنند و این ولتاژه که کم و زیاد میشه. به طور دقیقتر، میکروفن دینامیکی و نواری مستقیماً ولتاژ تولید میکنن (به تغذیه نیاز ندارن)، میکروفن خازنی تغییرات ظرفیت تولید میکنه و بعد با تغذیه به ولتاژ تبدیل میشه و میکروفن زغالی تغییرات مقاومت تولید میکنه که آن هم با تغذیه تبدیل به ولتاژ میشه. میکروفنهای خانگی مورد استفاده در کامپیوتر و ضبط صوت خازنی هستن و تغذیشون توی جک میکروفن بشون داده میشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X