اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

IR-Reciver بدون فیلتر و حذف نوسان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

IR-Reciver بدون فیلتر و حذف نوسان

با سلام

من به مداری نیاز دارم که کاری شبیه سنسورهای گیرنده ریموت مادون قرمز تلوزیون انجام بده منتهی مشخصات زیر رو داشته باشه :

1. به فرکانس خاصی حساس نباشه یا حد اکثر بین دو محدوده 30 تا 60 کیلوهرتز عمل کنه .
    2. نوسان فرکانس رو فیلتر نکنه و تمام نوسانات رو به خروجی بده .

توضیحات :
    حتما میدونید که گیرنده های ریموت مادون قرمز چه کارهایی انجام میدن . از نظر سیگنال دریافتی یه همچین چیزیو میگریرن :

____|||||||||______|||||||||_______|||||||||______ ________|||||||||||||||||||

که به این معنیه که اون نوسانات نمایانگر High هست که فرکانس کاری تو این زمان ارسال میشه . ولی خروجی رو به اینصورت تبدیل میکنه :

____|¯¯¯¯¯¯|______|¯¯¯¯¯¯|_______|¯¯¯¯¯¯¯|________ _____|¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

علاوه بر این کارها کارهایی مثل تقویت که باعث میشه برد افزایش پیدا کنه ، همچنین تبدیل اون منطق های به این حالت و همچنین حساسیت به فرکانس خاص هم انجام میشه .
    من یه مدار ساده با ترانزیستور بصورت معمولی و همینطور دارلینگتون تست کردم ولی موج خروجی با تغییر موقعیت فرستنده و دوری و نزدیکی تغییر شکل میده و همینطور وقتی خروجی به میکرو وصل میشه نوسانات خیلی اضافی دیده میشه .
    همینطور با یه مدار تقویت کننده شامل یه تقویت کننده عملیاتی هم تست کردم ولی موج خروجی به کلی تغییر کرد .
    لطفا اگر کسی اطلاعی دارد راهنمایی کند .
    باتشکر
لطفا صبر کنید...
X