اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کدوم سنسور دمای آنالوگ و دیجیتال رو میشه با کابل 2 متری به میکرو متصل کرد؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کدوم سنسور دمای آنالوگ و دیجیتال رو میشه با کابل 2 متری به میکرو متصل کرد؟

سلام.
    من میخوام یه دماسنج بسازم که سنسورش باید با یه کابل 1.5 تا 2 متری به برد اصلی متصل بشه.
    مساله هم طول کابله و هم نویزی که ممکنه تو کابل بیوفته.
    حالا نمیدونم LM35 استفاده کنم یا SMT160 یا یه مدل دیگه رو؟ ترموکوپل هم که ارزونه درایو کردنش سخته. یکی راهنماییم میکنه؟

پاسخ : کدوم سنسور دمای آنالوگ و دیجیتال رو میشه با کابل 2 متری به میکرو متصل کرد؟

فکر کنم بتونی بعد با op amp تقویتش کنی. :nice:
    [glow=red,2,300]برنامه هاي آموزشي تست شده براي NXP LPC1768 با توابع CMSIS[/glow]
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76623.0

دیدگاه

پاسخ : کدوم سنسور دمای آنالوگ و دیجیتال رو میشه با کابل 2 متری به میکرو متصل کرد؟

نوشته اصلی توسط Reza Sede
      فکر کنم بتونی بعد با op amp تقویتش کنی. :nice:
      به نظر کار اصولی نیست. نمیخوامم درگیر ساخت پ امپ بشم.
      راه ساده تری هم همیشه هست.

دیدگاه

سنسور DS18B20 هم یه سنسور 1-Wire هست یا سنسور LM35 هم I2C یه و STT160 هم PWM و LM35 هم که آنالوگه.
        فقط باید ببینیم این پروتکل ها تا چند متری جواب میدن. کسی نمیدونه؟

دیدگاه

سلام
          من خودم LM35 رو تا چهار متر هم با سیم خوب این کار رو کردم (دوران جوانی :redface.

اما اگه کار اصولی می خواهید، LM35 سنسور بدرد بخوری نیست و بیشتر برای آموزش یا اون هایی که برای کارشون ارزش قائل نیستند استفاده می شه.

ترموکوپل درایو کردنش خیلی ساده است
          کافیه از تراشه ی AD595 استفاده کنید.
          خروجی این تراشه، دقیقاً مثل LM35 هست :smile:
          برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
          http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شازده
            سلام.
            من میخوام یه دماسنج بسازم که سنسورش باید با یه کابل 1.5 تا 2 متری به برد اصلی متصل بشه.
            مساله هم طول کابله و هم نویزی که ممکنه تو کابل بیوفته.
            حالا نمیدونم LM35 استفاده کنم یا SMT160 یا یه مدل دیگه رو؟ ترموکوپل هم که ارزونه درایو کردنش سخته. یکی راهنماییم میکنه؟
            میشه راجع به این خطی که نوشتید یک مقدار واسه بنده توضیح بدهید :
            "ترموکوپل هم که ارزونه درایو کردنش سخته"
            منظورتون از ترموکوپل چیه چجوری میشه درایو کرد ؟ آخه من 4 تا سنسور میخوام که نمیتونم lm35 3 تومنی رو بزارم .

دیدگاه

محدوده سنس دمایی که شما می خواهی در چه میزانی است . و اینکه ایا می خواهی دمای روی وسیله ای را بخوانی . و اینکه میزان نمونه گیری و تعیین دمای نقطه مورد نظر ما در چه حدی می باشد .

دیدگاه

سلام

طبق دیتاشیت SMT160 تا 20 متر جواب میده .
                تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
                دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
                مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
                حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

شما می توانید از SMT160 ،PT100،ترموکوبل و حتی همان LM35 نیز استفاده کنید یادم هست که برای LM35 یکی از بچه ها توی انجمن مطالبی گذاشته بود که تا فاصله زیادتر هم بشه درست اندازه گرفت
                  برای SMT160 هواستان باشه که یک IC دیجیتال است و لی همان طور که دوستان گفتند تا 20 متر جواب می دهد (البته طبق دیتا شیت)
                  در مورد PT100 هم که در بیشتر محیط های صنعتی از این سنسور استفاده می شود و به علت اینکه از چند سیم برای حمل اطلاعات مربوط به دما استفاده می شود در فواصل دور هم جواب می دهد
                  ولی شما باید طبق هزینه خود پیش بروید، امروزه هنوز در بیشتر محیطهای صنعتی از همان ترموکوبل ها استفاده می شود ولی توسط درایورها و ترنسمیترهایی و با طراحی بلوک های کنترلی مناسب هنوز هم به صرفه می باشند
                  معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
                  اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
                  آموزش Modelsim

دیدگاه

دوستان میشه در مورد ترموکوپل توضیح بدید من سرچ کردم به نتیجه نرسید چه قطعه ای هستش و چطوری باس تو مدار به کار برد ؟ همون مقاومت های ptc رو منظورتون هست ؟

دیدگاه

از همتون ممنونم.

نوشته اصلی توسط مرتضی میرزایی
                      ترموکوپل درایو کردنش خیلی ساده است
                      کافیه از تراشه ی AD595 استفاده کنید.
                      خروجی این تراشه، دقیقاً مثل LM35 هست :smile:
                      قیمت AD595 رو میدونید چنده؟

نوشته اصلی توسط tofan8
                      میشه راجع به این خطی که نوشتید یک مقدار واسه بنده توضیح بدهید :
                      "ترموکوپل هم که ارزونه درایو کردنش سخته"
                      منظورتون از ترموکوپل چیه چجوری میشه درایو کرد ؟ آخه من 4 تا سنسور میخوام که نمیتونم lm35 3 تومنی رو بزارم .
                      ترموکوپل یه سنسور دماست که از جوش دادن 2 عنصر متفاوت ساخته میشه و تو بازار فراوونه انواع مختلفی هم داره قیمتشم ارزونه

نوشته اصلی توسط مهدی کربلایی
                      محدوده سنس دمایی که شما می خواهی در چه میزانی است . و اینکه ایا می خواهی دمای روی وسیله ای را بخوانی . و اینکه میزان نمونه گیری و تعیین دمای نقطه مورد نظر ما در چه حدی می باشد.
                      دمای که میخوام اندازه گیری کنم منفی 50 درجه تا مثبت 50 درجه است

نوشته اصلی توسط محمد م
                      سلام
                      طبق دیتاشیت SMT160 تا 20 متر جواب میده .
                      میشه بگید کجای دیتاشیت اینو گفته؟

و تشکر ویژه از skiboy

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                        AD595 رو میتونی حدودای 13 تومن گیر بیاری
                        اگه میخوای دمای منفی رو اندازه بگیری LM35 سری D به دردت نمیخوره گه بیشتر هم از این سری تو بازار موجوده
                        زندگي را تو بساز ،
                        نه بدان ساز که سازند و پذيري بي حرف ،
                        زندگي يعني جنگ ، تو بجنگ ،
                        زندگي يعني عشق ، تو بدان عشق بورز.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شازده
                          میشه بگید کجای دیتاشیت اینو گفته؟
                          این از دیتاشیت

Download SMT160 Datasheet

صفحه 5 . پاراگراف سوم :

تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
                          دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
                          مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
                          حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

با lm35 نیز شما می توانید دماهای منفی را اندازه گیری کنید به دیتا شیت دقت کنید
                            معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
                            اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
                            آموزش Modelsim

دیدگاه

رنج اندازه گیری lm35 بستگی به پسوندشون داره

با توجه به اینکه بین سنسور و a2d فاصله زیادی هست بهتره از این سنسور استفاده نکنید
                              از سنسور هایی استفاده کنید که یا خروجی جریان میدهند(خروجی lm35 از نوع ولتاژ هست) یا خروجی دیجیتال.
                              سنسور دما ds18b20 بازه دمایی مورد نظر شما رو در بر میگیره.خروجی هم ttl و فکر نمی کنم تو 20 متر مشکلی پیش بیاد ولی بهتره یه سرچی بکنید ببینید حداکثر فاصله ای که استفاده میشه چقدره.

ds18b20 خوبیای زیادی داره.میتونید با هم شبکه کنید و چندین ds18b20 رو به هم ببندید.میتونید از عدد داخل rom برای افزایش امنیت مدارتون در برابر کپی زنی احتمالی استفاده کنید.یا حتی به جای 3 تا سیم (تغذیه،زمین،دیتا) از دو سیم استفاده کنید و ...
                              افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X