اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سوال از بلندگو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند سوال از بلندگو

سلام
    در حال طراحی یک مدار پیش تقویت کننده صدا هستم و برای ظاهر کردن سیگنال الکتریکی تقویت و نمایش نیازمند مدارت تطبیق امپدانس و همچنین داشتن مشخصات بلندگو هستم ، در همین راستا چند سوال داشتم که ممنون می شم دوستان در این زمینه راهنمایی بفرماین

1-ماکزیمم ولتاژ و جریان قابل اعمال به بلندگوهایی که در handsfree ها و mp3 player های همراه به کار می رود چقدر هست؟ توان شون چقدر هست؟
    2-ماکزیمم توان بلندگوها بر اساس جریان و ولتاژ لحظه ای محاسبه می شود یا مقدار rms? می شه یک نمونه برای توان مثال بزنین؟
    3-برای طراحی بخش تطبیق امپدانس ، مقاومت بلندگو رو ثابت در نظر می گرین و با مقاومت تونن باید یکی شود ؟ یا بر ساس توان rms باید مقاومت دیده شده را با مقدار مقاومت تونن مدار تطبیق امپدانس یکی در نظر گرفته شود؟

ممنونم
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

پاسخ : چند سوال از بلندگو

با سلام.
    درمورد سوال دوم می تونم عرض کنم که معمولا در مورد بلنگوها پارامتر توان پیک وجود داره که همون ماکزیمم لحظه ای ولتاژ و جریانه. البته به دلیل کاربرد خاص بلنگو (فقط برای سیگنال صوتی) برای این پیک ،زمانی مشخص نمیشه (اونطور که برای مثال برای قطعات الکترونیکی برای ولتاژ ذکر میشه : 400 ولت پیک 10 میکرو ثانیه. یعنی میتونه 400 ولت رو 10us تحمل کنه) . احتمالا در این توان پیک ،بلندگو به حداکثر بازه حرکتی خودش دست پیدا میکنه.

سوال سوم رو درست متوجه نشدم.

دیدگاه

سلام و ممنونم از جوابتون
      یعنی با توضیحات شما فرض نمی کنن مه حداکثر چقدر بلندگو می تواند در حالت پیک ولتاژ و جریان باشد؟

در سوال سوم ، منظورم این هست اگر بخوام یک مدار تقویت کننده رو به بلندگو وصل کنم ، بلندگو باید چه مقاومتی رو از دوسر خودش به مدار ببینه(مقاومت تونن دیده شده از دو سر بلندگو چقدر باید باشه؟)
      و ماکزیمم ولتاژ و جریان یک بلندگو چگونه تعیین می شه؟
      هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

این فرمول توانه بلندگو هستش.

اینم مرجع

http://sound.westhost.com/project89.htm

در مورد امپدانس فکر کنم امپدانسی که ذکر میشه میانگین امپدانس بین فرکانس 20 تا 20Khz باشه.
        توانی که روی باندها نوشته شده توانی هست که می تونن به صورت حرارت دفع کنن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X