اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه برای led نوری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه برای led نوری

با سلام خدمت همه عزیزان
    1-من اگه بخوام 200 تا ال ای دی نوری یا لیزری سفید را با باطری ماشین 12 ولت و 60 امپر همه رو به صورت موازی روشن کنم از مقاومت چند اهمی می تونم استفاده کنم نحوه محاسبه چطوری هستش؟
    2-من یک عدد ال ای دی رو با باطری 6 ولت چهار امپر روشن کردم درجا سوخت چون ولتاژ 3 ولت از ال ای دی بیشتر بود ولی 90 تا ال ای دی رو به صورت موازی با همون باطری 6 ولت 4 امپر روشن کردم مشکلی پیش نیومد روشن شد سوال من این است که مگه ال ای دی 3 ولت نیست چرا 90 تا نسوخت به صورت موازی بودن چون هر چقدر هم موازی باشند باز ولتاژ همون سه ولته ولی اون یه دونه سوخت از برادران عزیز کسی می تونه جواب منو بده مچکر می شم.

پاسخ : منبع تغذیه برای led نوری

خوب احتمالا ولتاژ باتری شما با اتصال ان همه led به حدود 3 ولت کاهش پیدا کرده . بهتره که چند تا led رو با هم سری کنی تا به حد ولتاژ باتری برسه و بعد از اون شاخه های مختلف رو با هم موازی کنید .

دیدگاه

مقاومت 3اهم 50وات مناسبه. مثلا میتونی 5تا 15اهم 10وات رو موازی کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط برادر
        مقاومت 3اهم 50وات مناسبه. مثلا میتونی 5تا 15اهم 10وات رو موازی کنی
        سلام چرا ولتاژ کاهش پیدا کرده مگه ال ای دی سه ولتی به صورت موازی همون 3 ولت مصرف نمی کنه می خواستم دلیلش رو بدونم

دیدگاه

کسی بلد نیست جواب بده :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadof
            کسی بلد نیست جواب بده :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :sad:
            وقتی از یک منبع که ولتاژ یا جریان تثبیت شده نداره (مثل باتری وترانس)بیش از حد جریان بکشی برای جبران جریان ولتاژ کم میشه (با توجه به رابطه P=V.I)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadof
              سلام چرا ولتاژ کاهش پیدا کرده مگه ال ای دی سه ولتی به صورت موازی همون 3 ولت مصرف نمی کنه می خواستم دلیلش رو بدونم
              نقل قول به جواب نمیاد؟ :question:
              3ولت مصرف نمیکنه 3ولت میفته دو سرش. در ضمن سوختن LED بخاطر ولتاژ زیاد نیست در اصل بخاطر جریان زیادیه که تو ولتاژ بالا ازش عبور میکنه. وقتی 90تا لد رو موازی کردی منبع تغذیه توانایی تامین جریان همه اونها رو نداشته و در نتیجه LEDهات سالم موندن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط برادر
                نقل قول به جواب نمیاد؟ :question:
                3ولت مصرف نمیکنه 3ولت میفته دو سرش. در ضمن سوختن LED بخاطر ولتاژ زیاد نیست در اصل بخاطر جریان زیادیه که تو ولتاژ بالا ازش عبور میکنه. وقتی 90تا لد رو موازی کردی منبع تغذیه توانایی تامین جریان همه اونها رو نداشته و در نتیجه LEDهات سالم موندن.
                برادر عزیز باطری من 4 امپر و 6 ولت بود کجا توانایی تا مین جریان رو نداشته هر ال ای دی 20 میلی امپر جریان می کشه 90*0.02=1.8 امپر باطری من که 4 امپر بود 3.2 امپر اضافه می یاد که در ضمن ممنون که جواب دادی مرسی

دیدگاه

20میلی آمپر هست اما جریان نامی اینه نه جریانی که تو 6ولت میکشه. جریان آستانه سوختن یک لد بالای 90میلی آمپره و برای رنگ سفید حدود 120میلی آمپره(اگه حافظه درست یاری کنه :-?) بنابراین میبینه که باتری کم میاره. حالا اگه باتری فول شارژ هم نباشه که دیگه حتما کم میاره.
                  البته توی این حالت عمر و کارایی لدها بشدت پایین میاد و حتی ممکنه بعضیهاش نیم سوز بشه و دیگه نور و رنگ مناسب رو نده.
                  شما همون مقاومتی رو که گفتم بزار خیالت راحت.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X