اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تاپیک جامع انتخاب رشته

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تاپیک جامع انتخاب رشته

سلام دوستان . میخواستم از شماها راهنمایی بگیرم در رابطه با اینکه بین مهندسی برق و مکاترونیک کدوم رو انتخاب کنم بهتره؟
    در حال حاضر امکان رفتن به رشته مکاترونیک رو دارم اما علاقه خودم برق قدرت هست.... البته اینو بگم که رشته قبلی خودم الکترونیک بوده. ممنون میشم اگه کمکم کنید...
    اگر نداني به کجا ميخواهي بروي، چگونه انتظار داري به آنجا برسي؟!!

پاسخ : راهنمایی برای انتخاب رشته

به نظر من برق قدرت بهتره چون هم خودت علاقه داری هم نسبت به مکاترونیک درس هاش آشناتره و هم بازار کار قدرت بهتره.
    لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
    لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
    با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
    اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
    يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

می خواستم بپرسم کدام گرایش برق در کارشناسی هست که می تونی بخوانی ولی با مطالعه یا رفتن دوره های تخصصی سایر گرایش ها به ان گرایش ها
      تسلط و حتی استخدام بشی .

دیدگاه

می خوام واسه ارشد مکاترونیک بخونم میخوام نظر دوستان رو درباره رشته ی مکاترونیک بدونم
        درباره ی آیندش , مقایسه با بقیه ی رشته های برق از نظر کار و .....
        مثل بعضی ها نگین که به خودت نگاه کن میخوام نظر شما رو بدونم خیلی سپاس
        مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

به نظر من هر گرایشی که علاقه داری برو و توی همون رشته هم دنبال کارهای تخصصی برو ولی فکر می کنم فقط در زمینه میکرو میشه واقعاً با کلاس های بیرون و مطالعه به جایی رسید شاید تو زمینه های دیگه هم بشه ولی احتمالاً خیلی سخته.
          با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط هـــادی
            به نظر من برق قدرت بهتره چون هم خودت علاقه داری هم نسبت به مکاترونیک درس هاش آشناتره و هم بازار کار قدرت بهتره.
            هادی اقا حرف خوبی زده شما مسیرت کاملا مشخصه طبق گفته های خودتون و اقا هادی
            ولی من سر در گمم واقعا نمیدونم مکاترونیک بخونم یا الکترونیک . لیسانسم الان الکترونیکه دارم میگیرم و واقعا موندم برم به طرف مکاترونیک یا همون الکترونیک ؟ به هر دوشم علاقه دارم ؟ از استادامم که پرسیدم دوتاشون گفتتند خیلی خوبه که میخوای مکاترونیک بخونی و دوتاشون گفتند نه ؟ دیگه موندم .
            ولی تصمیم بیشتری دارم به اینکه مکاترونیک بخونم به طوری که حتی رفتم کتابهای ارشد مدار منطقی و ریزپردازنده رو خریدم و این کتابها اصلا واسه ارشد الکترونیک بدرد نمیخوره .
            مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

پاسخ : تاپیک جامع انتخاب رشته

خوب عرض کردم که متاسانه جایی که من هستم فقط مکاترونیک داره . اگه بخوام برم برق باید محل زندگیمو عوض کنم که دردسرش زیاده . حالا هم میخوام در مورد مکاترونیک اطلاعات کسب کنم . اگه رشته خوبی باشه میرم . چرا نه....
              اگر نداني به کجا ميخواهي بروي، چگونه انتظار داري به آنجا برسي؟!!

دیدگاه

سلام من رشته لیسانس کنترل فرایند هستم برای ارشد به نظر دوستان ابزاردقیق برم یا رشته دیگر بنظرم مهندسی پزشکی به چه صورت است و کار ان در ایران به چه صورت است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafa26
                  سلام من رشته لیسانس کنترل فرایند هستم برای ارشد به نظر دوستان ابزاردقیق برم یا رشته دیگر بنظرم مهندسی پزشکی به چه صورت است و کار ان در ایران به چه صورت است
                  سلام توی رشته ی برق : گرایش کنترل از همه بازارکارش کمتره .
                  این که شما تصمیم گرفتی ابزار دقیق یا پزشکی بخونی به نظر من کار خیلی بهتری میکنی ولی باید واسه قبولی بیشتر زحمت بکشی .
                  اما این که بازار کار کدوم یکی بهتره اگه بخوای خودت کار خصوصی بزنی فکر کنم ابزار دقیق بهتر باشه و راحتتر از پزشکی می تونی وارد بازار کار بشی . در مورد استخدامی هم در جایی زیاد باهم فرقی نمیکنند .
                  ولی به من اگر بگند دوست داری توی کدوم یکی ادامه تحصیل بدی واسه ارشد من پزشکی رو انتخاب می کنم چون علاقه ی بیشتری نصبت بهش دارم تا ابزار دقیق .
                  ولی اگر قصد داری دکترا بخونی بعد ارشد فقط اون رشته ای رو بخون که بهش علاقه داری و دکتراش هم توی ایران باشه .
                  احمقانه است اگر کسی دوست داشته باشه دکترا بخونه بعد بره واسه ارشد اون رشته ای رو بخونه که بازار کار داره . چرا که بازار کار رو خود کار نمیسازه ( شاید 20 درصد ) این تلاش و فکر و تمرکز و کنجکاوی و علاقه ی ادمی است که باعث میشه کار ایجاد کنه که باید مدیریت و نظم هم باهاش همراه باشه .

دیدگاه

آقا منم همین مشکل رو دارم
                    من لیسانسم کنترل هست
                    زمینه کاریم الکترونیک
                    و عاشق مکانیک هستم

یه جورایی بازار کار برام اولویت دوم هست
                    بیشتر دوست دارم برم دنبال علاقه
                    به نظرتون چیکار کنم؟

کسی میدونه تو مکاترونیک چیا میخونیم؟

خودم تصمیم داشتم مکاترونیک بخونم ولی بهم گفتن مکاترونیک به درد نمیخوره چون رو هیچ مبحثی مسلط نمیشی
                    میشی همه کاره و هیچ کاره
                    یک کلمه از برق میخونی دو کلمه از مکانیک و....
                    یا اینکه با توجه به این که برق خوندم تو قسمت کامپیوتر یا مکانیکش به مشکل میخورم
                    درسته؟

اضافه شده در تاریخ :

اضافه کنم که:
                    من رفتم این تاپیک رو خوندم
                    مشکلم شد دوتا!!!
                    میشه یکی به زبان ساده فرق بین مهندسی رباتیک و مهندسی مکاترونیک رو بگه؟
                    آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

سلام-من لیانس برق الکترونیک هستم دوستام میگن ارشد قدرت بخون ولی خودم الکترونیکو دوست دارم بنظر شما چکار کنم؟؟؟؟
                      میگن برای الکترونیک کار نیست ولی قدرت بازار کارش بیشتره
                      بنظرتون چکار کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alireza.1082
                        سلام-من لیانس برق الکترونیک هستم دوستام میگن ارشد قدرت بخون ولی خودم الکترونیکو دوست دارم بنظر شما چکار کنم؟؟؟؟
                        بنظرتون چکار کنم؟
                        بازار کار قدرت خیلی بهتره هم از نظر نیاز و هم از نظر درآمد. اگه به قدرت هم علاقه داری و هم بیس دروس قدرتت خوبه برو قدرت وگرنه اختیار با خودته.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alireza.1082
                          بنظرتون چکار کنم؟
                          ببین کی میگه قدرت بازار کارش بیشتر ؟ منم به جرات میگم کمتره :nice: هر کی میگه قدرت بازار کارش بیشتر دلیل بیاره و در ضمن محدوده یه قدرت خیلی کوچکتر از الکترونیکه شک نکن اگه به الکترونیک علاقه داری اصلا به سمت قدرت نرو :icon_razz:

نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
                          آقا منم همین مشکل رو دارم
                          من لیسانسم کنترل هست
                          زمینه کاریم الکترونیک
                          و عاشق مکانیک هستم

یه جورایی بازار کار برام اولویت دوم هست
                          بیشتر دوست دارم برم دنبال علاقه
                          به نظرتون چیکار کنم؟

کسی میدونه تو مکاترونیک چیا میخونیم؟

خودم تصمیم داشتم مکاترونیک بخونم ولی بهم گفتن مکاترونیک به درد نمیخوره چون رو هیچ مبحثی مسلط نمیشی
                          میشی همه کاره و هیچ کاره
                          یک کلمه از برق میخونی دو کلمه از مکانیک و....
                          یا اینکه با توجه به این که برق خوندم تو قسمت کامپیوتر یا مکانیکش به مشکل میخورم
                          درسته؟

اضافه شده در تاریخ :

اضافه کنم که:
                          من رفتم این تاپیک رو خوندم
                          مشکلم شد دوتا!!!
                          میشه یکی به زبان ساده فرق بین مهندسی رباتیک و مهندسی مکاترونیک رو بگه؟
                          به نظر من شما همون مکاترونیک و بری خیلی به نفعته . چون هم برای مکاترونیک باید کنترلتون خوب باشه هم بازارکاریتون به الکترونیک میخوره و هم به مکانیک علاقه دارید و اینکه میگند همه کاره ی هیچ کاره میشی حرف بیخودیه . مگه اونایی که الکترونیک و قدرت و مخابرات خوند همه کاره ی همه کاره شدند :icon_razz: اونا هیچ کاره هیچ کاره هم بعضی هاشون نیستند :icon_razz:

بین رباتیک و مکاترونیک به نظر من خیلی فرقه اینو می تونید با مراجعه به درسهای ارشدشون پی ببرید
                          و اینکه رباتیک و زیر شاخه یه کامپیوتر کردند خیلی کار خنده داریه قرار بود واسه 92 ریز شاخه مکانیک و برق هم بشه ولی نشد و اینکه رباتیک از نظر من به برق و مکانیک بیشتر میخوره تا به کامپیوتر . با این حساب بچه های کامپیوتر چند سالی ست که می تونند به این رشته برند ولی برقی ها و مکانیکی ها نمی تونند . و این جای تاسف دارد .

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : تاپیک جامع انتخاب رشته

نوشته اصلی توسط سید مصطفی طبسی
                            ببین کی میگه قدرت بازار کارش بیشتر ؟ منم به جرات میگم کمتره :nice: هر کی میگه قدرت بازار کارش بیشتر دلیل بیاره و در ضمن محدوده یه قدرت خیلی کوچکتر از الکترونیکه شک نکن اگه به الکترونیک علاقه داری اصلا به سمت قدرت نرو :icon_razz:
                            به نظر من شما همون مکاترونیک و بری خیلی به نفعته . چون هم برای مکاترونیک باید کنترلتون خوب باشه هم بازارکاریتون به الکترونیک میخوره و هم به مکانیک علاقه دارید و اینکه میگند همه کاره ی هیچ کاره میشی حرف بیخودیه . مگه اونایی که الکترونیک و قدرت و مخابرات خوند همه کاره ی همه کاره شدند :icon_razz: اونا هیچ کاره هیچ کاره هم بعضی هاشون نیستند :icon_razz:

بین رباتیک و مکاترونیک به نظر من خیلی فرقه اینو می تونید با مراجعه به درسهای ارشدشون پی ببرید
                            و اینکه رباتیک و زیر شاخه یه کامپیوتر کردند خیلی کار خنده داریه قرار بود واسه 92 ریز شاخه مکانیک و برق هم بشه ولی نشد و اینکه رباتیک از نظر من به برق و مکانیک بیشتر میخوره تا به کامپیوتر . با این حساب بچه های کامپیوتر چند سالی ست که می تونند به این رشته برند ولی برقی ها و مکانیکی ها نمی تونند . و این جای تاسف دارد .
                            اول از همه خیلی خیلی ممنون که پاسخ دادین
                            دوم مشکل اینجاست که من کنترل میخونم ولی اصلا کنترل بلد نیستم
                            تا حالا هر چی پاس کردم از کنترل ناپلئونی بوده :redface:
                            حقیقتش زیاد علاقه به کنترل ندارم
                            آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

دوستان شایدم سوالم بی ربط باشه ولی خیلی گیرم! [glow=red,2,300]کمک کنید[/glow]
                              وارد 23 سالگی شدم! کاردانی الکترونیک رو از یه آموزشکده سراسری وابسطه به وزارت علوم گرفتم
                              کارشناسی آی سی تی رو یک ترمش رو توی موسسه غیر انتفاعی خوندم و حالا ترم دومم شروع شده ولی ثبت نام نکردم!
                              میخوام برم پیام نور روانشناسی عمومی بخونم رفتم پرسیدم گفتن باید فراگیر شرکت کنی و قبول بشی واحد های عمومی رو تطبیق میدن که بازم خوبه ولی دفترچه پیام نورو از سنجش گرفتم نوشته گزینش بهمن 91 و مهر 92 با آزمونی که مدتی قبل انجام شده بوده که دفتر چشم تابستون اومده بوده انجام شده ولی من میخوام هرجور شده تغییر رشته بده کمک کنید!!!!
                              میگن فراگیر سالی دوبار گیزینش میکنه پس بار دومش کیه وقتی برای هر دو نیم سال یکجا آزمون برگزار شده!!!!
                              پیام نور پرسیدم گفتن باید بری هروقت فراگیر دفترچه اومد شرکت کن قبول شدی ریز نمراتتو بیار!!! حالا من برم از موسسه غیر انتفاعی انصراف بدم تا بهمن 92 علاف باشم که نمیشه مشمول سربازی هم میشم دیگه پیام نور اگرم قبول بشم ثبت نامم نمیکنند!!!! چیکارکنم!!!!
                              در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
                              گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X