اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پیدا کردن روشی برای داشتن آمپر بالا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پیدا کردن روشی برای داشتن آمپر بالا

سلام به همه دوستان.من چند وقتیه دنبال یک روش مناسب برای داشتن آمپر بالا هستم که می خواهم اون رو به یک سیم پیچ وصل کنم تا بتونم یک آهن ربای ثبات بسازم.من دو روش به ذهنم رسیده اول اینکه می خواهم بدون خازن های ظرفیت بالا مثلا 1 فارادی و کدوم وسایل خونه پیدا میشه که ازش استفاده کنم یا اینکه بجای خازن از یک باتری ماشین که 50 آمپر هست استفاده کنم اما با یک ترانس پر را بالاتر ببرم اگه میشه راهنماییم کنید که این ترانس رو از کجا می تونم بخرم یا خودم بسازم.به نظر شما کدام یک از این دو روش مناسبه.

پاسخ : پیدا کردن روشی برای داشتن آمپر بالا

نوشته اصلی توسط mela1
    سلام به همه دوستان.من چند وقتیه دنبال یک روش مناسب برای داشتن آمپر بالا هستم که می خواهم اون رو به یک سیم پیچ وصل کنم تا بتونم یک آهن ربای ثبات بسازم.من دو روش به ذهنم رسیده اول اینکه می خواهم بدون خازن های ظرفیت بالا مثلا 1 فارادی و کدوم وسایل خونه پیدا میشه که ازش استفاده کنم یا اینکه بجای خازن از یک باتری ماشین که 50 آمپر هست استفاده کنم اما با یک ترانس پر را بالاتر ببرم اگه میشه راهنماییم کنید که این ترانس رو از کجا می تونم بخرم یا خودم بسازم.به نظر شما کدام یک از این دو روش مناسبه.
    به نام خداوند جان و خرد

درود بر دوست عزیز

ابتدا قانون بقای انرژی را مطالعه فرمایید!
    در ادامه لازم به ذکر است که ترانس به منظور انتقال انرژی به وسیله میدان مغناطیسی کاربرد دارد و به همین دلیل باید جریان اعمالی به ترانس متناوب باشد AC ، در صورتی که باطری جریان مستقیم است DC
    شاد و تندرست باشيد
    دوستدارتان
    مهدی حریری

دیدگاه

اول اینکه می خواهم بدون خازن های ظرفیت بالا مثلا 1 فارادی و کدوم وسایل خونه پیدا میشه که ازش استفاده کنم.دوم اینکه منظورم رو از ترانس متوجه نشدید و همون جور که می دونید چندین هزار راه برای متناوب کرد DC با فرکانس های مختلف وجود داره. :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mela1
        اول اینکه می خواهم بدون خازن های ظرفیت بالا مثلا 1 فارادی و کدوم وسایل خونه پیدا میشه که ازش استفاده کنم.دوم اینکه منظورم رو از ترانس متوجه نشدید و همون جور که می دونید چندین هزار راه برای متناوب کرد DC با فرکانس های مختلف وجود داره. :biggrin:
        در هیچ کدام از لوازم منزل چنین خازنی وجود ندارد.

خوب شما که بلدی ، یکی از اون هزار راه را استفاده کن تا بتونی از باطری ماشین مقادیر زیر را بگیری
        باطری ماشین 12 ولت 50 آمپر
        تبدیلش کن به 6 ولت 100 آمپر (ایده آل بدون در نظر گرفتن تلفات) یا
        به 3 ولت 200 آمپر (ایده آل بدون در نظر گرفتن تلفات) یا
        به 1.5 ولت 400 آمپر (ایده آل بدون در نظر گرفتن تلفات) یا
        به 1 ولت 600 آمپر (ایده آل بدون در نظر گرفتن تلفات)

البته خازن 1 فارادی 12 ولتی را در سیستم های صوتی ماشین به منظور تامین انرژی آمپلیفایر ساب ووفر می تونید پیدا کنید.
        :job:
        شاد و تندرست باشيد
        دوستدارتان
        مهدی حریری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mela1
          من چند وقتیه دنبال یک روش مناسب برای داشتن آمپر بالا هستم که می خواهم اون رو به یک سیم پیچ وصل کنم تا بتونم یک آهن ربای ثبات بسازم.
          ببینید شما برای ساخت یک آهنربای ثابت نیاز به میدان مغناطیسی قوی تری دارید و میدان قوی تر هم به آمپر عبوری از سیم پیچ و هم به تعداد دور سیم پیچ و هم به شعاع سیم پیچ ( قطر آهنربایی که توی سیم پیچه ) و طول سیم پیچ و غیره بستگی داره

حالا فرض کنید شما یک سیم پیچ دارید که مقاومت اون 1 اهمه
          اگه به این سیم پیچ یه باتری 12 ولت وصل کنید 12 آمپر بیشتر جریان مصرف نمیکنه ( در زمان طولانی و بدون در نظر گرفتن اندوکتانس )
          حالا اگه شما بیایید با یه مدار باتری 12 ولت 50 آمپر رو تبدیل کنید به 6 ولت 100 آمپر نه تنها بهتر نمیشه بلکه میدانتون ضعیف تر هم میشه
          پس در بعضی موارد نیاز داریم تا ولتاژ رو بالا ببریم تا آمپر مصرفی هم بالاتر بره

ممکنه بگید خوب مقاومت سیم پیچ رو کم میکنم ولی این کار اشتباهه چون تعداد دور متناسب با اون کم میشه مگر این که از سیم ضخیم تری استفاده کنی که باز هم مشکلات دیگه ایی ایجاد میکنه

( داخل پرانتز بگم که حواستون باشه آمپرساعت باتری رو با حداکثر آمپری که باتری میده اشتباه نگرفتید که ؟ ( چون زیاد دیدم اشتباها به جای خمدیگه به کار میبرن ) )

اگه رو ساختش مصمم هستید بگید تا یه نرم افزار که خودم نوشتم رو بهتون بدم که باهاش میشه شدت میدان مغناطیسی رو تعیین کرد

البته اگه خیلی مصمم هستید بهتره از نرم افزار FEMM استفاده کنید http://www.femm.info/wiki/HomePage

دیدگاه

چیکار میخای بکنی؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X