اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عدم شناسایی پروگرامر usb در برنامه progisp

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

عدم شناسایی پروگرامر usb در برنامه progisp

با یاد خدا
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    من چند سال پیش از فروشگاه سایت یه میکروکنترل خریدم که با پورت usb کار میکرد الان بعد از گذشت سال ها دوباره میخوام باهاش کار کنم اما مشکلی که دارم برنامه progisp نمیتونه دستگاه من رو شناسایی کنه چند ورژن این برنامه روتست کردم و درایور برنامه رو به درستی نصب کردم و روی چند سیستم تست کردم حتی چند پروگرامر هم داشتم از این مدل اونارو هم تست کردم اما مشکل همچنان هست از ویندوز xp و 7 هم استفاده کردم اما نشد
    این هم متن پیغام

پاسخ : عدم شناسایی پروگرامر usb در برنامه progisp

سلام دوست عزیز
    مشکل در شناسایی پروگرامر توسط ویندوز نیست پس نیازی به درایور یا ورژن دیگه ای از نرم افزار نیست
    این مشکل زمانی رخ میده و این پیغام زمانی نمایش می ده که میکروی شما توسط نرم افزار شناسایی نشه
    به نظز من
    1- احتمال داره میکرو رو با یک کریستال خارجی قبلا پروگرام کرده اید یا اینکه فیوز بیت ها بر روی کریستال خارجی تعریف شده و الان شما برای پروگرام کردن به یک کریستال خارجی نیاز داری
    2- میکرو آسیب دیده
    3- اتصالات درست برقرار نیست.یعنی miso , mosi , reset, csk ,vcc,gnd رو مجدد چک کن.اگه میکروی شما mega128 یا mega64 هست پایه های pd0,pd1 رو باید استفاده کنی
    به نظر من سومی محتمل تر هست
    برای تست یک میکروی سالم بگیر اگر باز هم همین پیغام رو داد شک نکن مورد 3 موشکل داره
    به اميد ظهور مولامون که صد البته نزديک است

دیدگاه

اقا شرمنده من عکسارو تازه دیدم.مشکل شما از اونجایی که گفتم نیست.کلا نمی تونه پروگرامر شما رو شناسایی کنه.من جای شما باشم با vmware یه ویندوز مجازی می ساختم و اونو اونجا تست می کردم.مشکل رو از درایور میگیره. بابت پست بالا هم شرمنده

دیدگاه

شما توی قسمت انتخاب نوع پروگرامر باید از usbprog به usbasp تغییر وضعیت بدی

دیدگاه

دوست عزیز واسه منم یه بار همچین اتفاقی افتاد
          همه برنامه پروگرمر رو uninstall کردم و دوباره install کردم مشکل حل شد
          **** k i n j ****

دیدگاه

در مورد اینکه پروگرامر سالم باشه مطمئن هستم در ضمن حالت های usbasp و progasp رو هم چک کردم
            ویندوز xp مجازی هم تست کردم باز نشد که نشد خیلی عجیبه
            فقط مونده unistall کردن که اون رو هم چک کنم ببینم چی میشه ( در این مورد چیزی که من رو به شک انداخته اینه که فکر کنم باید با درگاهی که درایور نصب میشه همیشه با اون درگاه کار کنیم مثلا لپ تاپ من که 4 درگاه usb داره باید با همونی که نصب شده کار کنیم و این تداخل باعث میشه برنامه قاطی کنه) اما راه حل رو هنوز نمیدونم
            دوستان تجربیات خودشون رو بگن خصوصا مسئولین سایت

دیدگاه

کسی نیست پیگیری کنه؟

دیدگاه

شما دوباره نصب کردید ؟ما منتظر نیجه شمایم
                **** k i n j ****

دیدگاه

بله من مجددا حذف کردم درایور رو و دوباره نصب کردم اما برنامه همون خطای ثابت رو میزنه انگار نه انگار
                  اگه دقت کنید به متن خطا میبینید که مشخصات پورت usb رو نوشته و گفته که به این پورت با این مشخصات چیزی وصل نیست حالا من میخوام بدونم این داره به کدوم پورت اشاره میکنه؟ و اینکه من چجوری میتونم مشخصات پورت های لپ تاپ رو در بیارم ببینم این گیر به کدوم پورت داده! حس میکنم برنامه وقتی اجاره میشه به سراغ پورتی میره که وجود خارجی نداره وگرنه باید شناسایی میکرد دستگاه رو
                  الان تکلیف چیه؟

دیدگاه

لطفا زنگ بزنید پشتیبانی که راهنماییتون کنن.
                    اگر خیلی قبل خرید کردید که باید با ورژن 1.6.6 کار کنید (عکس شما مال 1.6.7 هست که سازگاری نداره)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X