اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دیتاشیت مربوط به هیت سینک های موجود در بازار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دیتاشیت مربوط به هیت سینک های موجود در بازار

سلام . کسی میدونه برای طراحی هیت سینک برای خنک کردن کلیدها چه کار باید کرد ؟ یا مثلا برای 40 وات توان چه هیت سینکی با چه ابعادی مناسبه ؟ اصلا این هیت سینکهای موجود در بازار برگه اطلاعاتی دارند یا باید با سعی و خطا در موردشون اطلاع کسب کرد ؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
    دلا خوبـــان دل خونيــــن پســـندند
    دلا خون شو که خوبان اين پسندند
    متاع کفر و دين بيآ‌مشتري نيست
    گروهــــي آن گروهي اين پســـندند

پاسخ : دیتاشیت مربوط به هیت سینک های موجود در بازار

من دارم در اولین فرصت ایمیلتو بگو واست بفرستم

دیتاشیت کاملش

دیدگاه

خو اینجا بزارین ما هم استفاده کنیم

دیدگاه

خب آره اینجا بگذاریدش.
        [glow=red,2,300]برنامه هاي آموزشي تست شده براي NXP LPC1768 با توابع CMSIS[/glow]
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76623.0

دیدگاه

تو سایت خزاما یه فایل هس که ایشون محاسبات هیتسینکو آوردن و خوبم توضیح دادن
          البته من تو یه چیزاییش شک دارم
          پشت به کنکور ، رو به سربازی...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط black-8
            تو سایت خزاما یه فایل هس که ایشون محاسبات هیتسینکو آوردن و خوبم توضیح دادن
            البته من تو یه چیزاییش شک دارم
            دستت درد نکنه دوست عزیز و گرامی . من که مقاله اش را خواندم . محاسباتشو با این سایته چک کردم . دیدم درست در آورده مقاومت گرمایی هیت سینک را.
            http://www.changpuak.ch/electronics/calc_23.php
            نمیدونم تو تو کجاش شک داری؟ من فقط این رابطه اش را نمیدانم از کجا آورده :
            A=50/Rth که A مساحت هیت سینک بر حسب سانتی متر مربع است و Rth مقاومت گرمایی هیت سینک است.

دیدگاه

تو محاسباتش حجم هیتسینکو در نظر نگرفته فقط سطحو حساب کرده . در واقع قطرشو در نظر نگرفته . البته این تو افزایش دمای لحظه ای خودشو نشون میده و تا کار کرد پیوسته عملا تاثیری نداره (فک کنم ) ولی ازون مهمتر ضریب انتقال گرماس که مسلما با قطر هیتسینک نسبت مستقیم داره . خود ایشون هم تا اونجا که من تو عکس یه منبعشون دیدم برا هیت سینک از یه ورق نازک استفاده کردن ،شبیه ورق حلبیه ! فک نکنم درس باشه وگرنه که همه هیتسینک میزدن با ضخامت 50 میکرون :redface:

نوشته اصلی توسط sina_javan
              من فقط این رابطه اش را نمیدانم از کجا آورده :
              A=50/Rth که A مساحت هیت سینک بر حسب سانتی متر مربع است و Rth مقاومت گرمایی هیت سینک است.
              نمیدونم ... باید برم دوباره یه نیگا بندازم :redface:
              پشت به کنکور ، رو به سربازی...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط black-8
                ولی ازون مهمتر ضریب انتقال گرماس که مسلما با قطر هیتسینک نسبت مستقیم داره . خود ایشون هم تا اونجا که من تو عکس یه منبعشون دیدم برا هیت سینک از یه ورق نازک استفاده کردن ،شبیه ورق حلبیه ! فک نکنم درس باشه وگرنه که همه هیتسینک میزدن با ضخامت 50 میکرون :redface:

حجم و ذخامت هیت سینک مهم نیست
                چون در عمل ضریب انتقال حرارت هوا خیلی کمتر از خود هست سینک خواهد بود
                بنابراین فقط مساحت اون مهمه و افزایش ذخامت و حجم اون فقط باعث میشه ظرفیت گرماییش بیشتر بشه و کمی دیر تر گرم بشه ولی تاثیری در دمای نهایی و گرمایی که میتونه تلف کنه نداره ....
                با سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط black-8
                  تو محاسباتش حجم هیتسینکو در نظر نگرفته فقط سطحو حساب کرده . در واقع قطرشو در نظر نگرفته . البته این تو افزایش دمای لحظه ای خودشو نشون میده و تا کار کرد پیوسته عملا تاثیری نداره (فک کنم ) ولی ازون مهمتر ضریب انتقال گرماس که مسلما با قطر هیتسینک نسبت مستقیم داره . خود ایشون هم تا اونجا که من تو عکس یه منبعشون دیدم برا هیت سینک از یه ورق نازک استفاده کردن ،شبیه ورق حلبیه ! فک نکنم درس باشه وگرنه که همه هیتسینک میزدن با ضخامت 50 میکرون :redface:

اتفاقا منم خیلی به این رابطه ای که داده و در آن سطح هیت سینک را به مقاومت گرمایی مرتبط میکنه شک دارم . فکر کنم غلط باشه . علتشم اینه که گفته که برای داشتن هیت سینکی با مقاومت گرمایی 0.17c/w باید حدود 30000 سانتی متر مربع سطح هیت سینک باشه که میشه اندازه یخچال !!! (به قول خودش) . ولی من دیتا شیت هیت سینک هایی را که از سایت سمیکرون دانلود کردم دیدم خیلی از همین هیت سینک های معمولی که ما در بازار میبینیم ( البته اون بزرگهاش ) میتونند در صورت داشتن تهویه مناسب به این مقاومت گرمایی برسند (حدود 0.17) ... تازه این رابطه ای که خودش داده، با فرض داشتن فن هستش. ولی اگه این رابطه را در نظر نگیریم ، اون تمام قسمتهایی که نهایتا منجر به محاسبه مقاومت گرمایی هیت سینک میشه مفید بود .
                  فقط اگه کسی دیتا شیت هیت سینک های موجود در بازار را داشته باشه خیلی خوب میشه... :rolleyes:

دیدگاه

با سلام--ضخامت هیت سینک هنگامی مهم است که سطحی که گرما تولید میکند کوچکتر از سطح هیت سینک باشد در اینصورت باید ضخامت بیشتری انتخاب شود ولی هنگامی که سطح تولید کننده گرما در ابعاد سطح هیت سینک باشد میتوان ضخامت را کمتر در نظر گرفت.این امر بخاطر ان است که گرمای تولید شده در سطح کوچکتر بهتر بتواند به پره های هیت سینک انتقال یابد.به معنب دیگر اگر دو قطعه که گرمای یکسانی تولید میکنند و یکی از انها دارای سطح کمتری نسبت به دیگری باشد واگر بخواهیم هیت سینک با پره های یکسان برای انها انتخاب کنیم در این صورت ضخامت هیت سینک قطعه کوچکتر از قطعه با سطح بزرگتر --بیشتر خواهد بود.در این حالات اپتیمم هیت سینک برای هر قطعه انطور که گفته شد انتخاب میشود.ولی اگر مسئله اقتصادی و ابعاد مهم نباشد میتوان هیت سینکی انتخاب کرد که برای هر دو قطعه کار کند.
                    در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abbasjebraeily
                      با سلام--ضخامت هیت سینک هنگامی مهم است که سطحی که گرما تولید میکند کوچکتر از سطح هیت سینک باشد در اینصورت باید ضخامت بیشتری انتخاب شود ولی هنگامی که سطح تولید کننده گرما در ابعاد سطح هیت سینک باشد میتوان ضخامت را کمتر در نظر گرفت.این امر بخاطر ان است که گرمای تولید شده در سطح کوچکتر بهتر بتواند به پره های هیت سینک انتقال یابد.به معنب دیگر اگر دو قطعه که گرمای یکسانی تولید میکنند و یکی از انها دارای سطح کمتری نسبت به دیگری باشد واگر بخواهیم هیت سینک با پره های یکسان برای انها انتخاب کنیم در این صورت ضخامت هیت سینک قطعه کوچکتر از قطعه با سطح بزرگتر --بیشتر خواهد بود.در این حالات اپتیمم هیت سینک برای هر قطعه انطور که گفته شد انتخاب میشود.ولی اگر مسئله اقتصادی و ابعاد مهم نباشد میتوان هیت سینکی انتخاب کرد که برای هر دو قطعه کار کند.
                      :surprised: مگه هیت سینک ها را با توجه به منحنی Rth شان که در دیتا شیت آمده است انتخاب نمیکنند؟ پس اگر آن هیت سینک Rth مورد نیاز را بتواند تامین کند که دیگه ضخامت و اینجور بحث ها دخالتی نمیکند؟ :sad:

دیدگاه

اگر به محاسبات دقیق هیت سینکها دسترسی داشته باشید خواهید دید که اینطور نیست-هر هیت سینک از دو بخش تشکیل شده-یکی پره ها و دیگری سطحی که پره ها روی ان قرار گرفته.و اگر باز هم دقت کرده باشید شما میتوانید هیت سینک هایی در بازار پیدا کنید که پره های یکسانی داشته ولی صخامت سطحی که پره ها روی ان قرار گرفته تفائت دارند.والا چه کاری بود که سازنده ها این هیت سینکها را بسازند.مقاومت گرمایی یک هیت سینک برابر است با مجموع مقاومت گرمایی پره ها و مقاومت گرمایی سطحی که پره ها روی ان قرار گرفته اند.اگر گشتی در اینتر نت بزنید اینها را خواهید یافت.
                        در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

نوشته اصلی توسط عباس جبراییلی نمایش پست ها
                          اگر به محاسبات دقیق هیت سینکها دسترسی داشته باشید خواهید دید که اینطور نیست-هر هیت سینک از دو بخش تشکیل شده-یکی پره ها و دیگری سطحی که پره ها روی ان قرار گرفته.و اگر باز هم دقت کرده باشید شما میتوانید هیت سینک هایی در بازار پیدا کنید که پره های یکسانی داشته ولی صخامت سطحی که پره ها روی ان قرار گرفته تفائت دارند.والا چه کاری بود که سازنده ها این هیت سینکها را بسازند.مقاومت گرمایی یک هیت سینک برابر است با مجموع مقاومت گرمایی پره ها و مقاومت گرمایی سطحی که پره ها روی ان قرار گرفته اند.اگر گشتی در اینتر نت بزنید اینها را خواهید یافت.
                          سلام، میتونید محاسبات هیت سینک رو بدید. اگر فایل یا مطلبی دارید لطفا قید کنید.
                          ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X