اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال تلفن به میکروکنترلر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام
    من راجع به اتصال تلفن به میکرو avr خیلی گشتم ولی چیز زیادی گیرم نیومد
    حالا از دوستان خواهش میکنم اگر اطلاعاتی در این زمینه دارن لطف کنن چون خیی به اون نیاز دارم
    یه سوال هم داشتم این که به جز دستور dtmfout در bascom دستور دیگه ای برای این منظور هست یا نه
    من با این دستور کی کار کردم ولی جواب نگرفتم مشکا هم با سخت افزارش بود
    من نمیدونم که میکرو چه جوری به خط تلفن وصل میشه حتما باید رابطی باشه چون اگر مستیما وصل بشه به نظر من امکان سوختن میکرو حتی
    موفق باشید

سلام . خوبی آرش جان ؟
    توی قسمت پروژه های آموزشی یه پروژه هست با عنوان " اطلاع دانشجویان از نمرات بوسیله خط تلفن ( تلفن گویا) " یا یه همچین چیزی . اون رو دانلود کنید دقیقا گفته که چطوری باید خط رو اشغال کرد روی خط صدا فرستاد آی سی دیکدر تن و ... .
    موفق باشید .
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

سلام
      من هم دنبال این پرژه هستم توی قسمت پرژه های کارشناسی بخش caller idمطالبی هست مطالعه کنید ا"ر نتیجه گرفتین ما را هم راهنمایی کنید

دیدگاه

Re: اتصال تلفن به میکروکنترلر

نوشته اصلی توسط arash67
        سلام
        من راجع به اتصال تلفن به میکرو avr خیلی گشتم ولی چیز زیادی گیرم نیومد
        حالا از دوستان خواهش میکنم اگر اطلاعاتی در این زمینه دارن لطف کنن چون خیی به اون نیاز دارم
        یه سوال هم داشتم این که به جز دستور dtmfout در bascom دستور دیگه ای برای این منظور هست یا نه
        من با این دستور کی کار کردم ولی جواب نگرفتم مشکا هم با سخت افزارش بود
        من نمیدونم که میکرو چه جوری به خط تلفن وصل میشه حتما باید رابطی باشه چون اگر مستیما وصل بشه به نظر من امکان سوختن میکرو حتی
        موفق باشید
        دوست عزیز از ای سی هایی مثل mt8870,mt8888 استفاده کن میکروتون مستقیم به خط تلفن وصل نکنید چون میکروتون میسوزه خط تلفن 54ولته
        فهبني صبرت علی عذابک فکیف اصبرعلی فراقک
        گیرم که برعذاب توصبر کنم ،چگونه بر جدایی ات شکیبایی ورزم

دیدگاه

سلام

با سلام
          بعضی از pic ها هم خط اتصال به تلفن دارن
          اما نمیدونم پیدا میشه یا نه
          >>>>> اللهم عجل لولیک الفرج <<<

لطفا براي تشكر از امتياز مثبت استفاده بفرماييد

دیدگاه

با سلام در PICبا دستور DTMF می توان سیگنال سازگار با خطوط تلفن را تولید کند اما من می خوام پالسها رو از خط تلفن بگیرم در رابطه با این دستور به یه صفحه کلید تلفن و یه آی سی
            UM95089نیاز هست این آی سی دارای 4 پایه برای اتصال به سطر و 4 پایه برای اتصال به ستون
            صفحه کلید است
            خواهشمندم در رابطه با طریقه اتصال سنسور PIR به میکروی PIC16F84Aبرایم توضیح دهید
            وچیک همه تون

دیدگاه

پاسخ : اتصال تلفن به میکروکنترلر

سلام شما میتونی با یک آی سی مثل MAX 485 یا sn75176b که بهتر ازsn75176b استفاده کنی برای تهیه اون به زیرزمین پاساز امجد مغازه کنار راهپله سمت چپ برو با این آی سی در حقیقت شما ولتاز پنج ولت میکرو رو به ولتاز بالا تبدیل میکنی بعد میتونی از طریق خط تلفن اطلاعات رو بفرستی البته آی سی هایی هست که مستقیما اینکارو انجام میده میتونی اونارو در سایت سازندگان مودم پیدا کنی و صد البته که سیستم زنگ دارای ولت زیادی است وباید توسط یک ترانس یا یک خازن با میکرو اتصال پیدا کند اگه اطلاعات بیشتر خاستی یکی یکی بگو قدم قدم درضمن بعد از اتصال اگه طرف دومت هم چیز ی ساخته خودت باشه میتونی خودت یه پروتوکل براش خلق کنی
              بعدا یه جمله قشنگ مینویسم

دیدگاه

سلام آقای کشت پور و دیگر دوستان گرام
                اگه امکانش هست در مورد اون ترانس که به میکرو وصل میشه توضیحاتی بدید ، من در یکی از مدارهایی که دیدم مدار رو با یه ترانس 600 به 600 بسته بودن اینم شکلشه :

دیدگاه

ترانس همون چک آبی هست که بهترین راهه چون ایزوله است و با همون هم خط اشغال میشه
                  یک طرفش دو سیم داره که وصل میشه به خط
                  طرف دیگش سه تا سیم داره که سر وصتش وصل میشه به زمین و اون دو تا پایه دیگه ارتباط با خط هستش (دیتا ، صدا ، تن و . . . )
                  پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

سلام به همگی
                    یه کتاب هست تو بازار بنام 10 پروژه با AVR
                    چندین پروژه کامل و عملی با AVR روی خط تلفن داره
                    خودم مدارشو بستم...درست کار میکنه...
                    علاوه بر پروژه ها مطالب خیلی خوبی درباره چگونگی برقراری ارتباط تلفنی هم داره...
                    یا حق

دیدگاه

معمولا برای اشغال شدن خط تلفن (یا اماده سازی برای انتقال و دریافت) اولین نکته اینه که شما باید به طریقی ولت خط تلفن را کم کنید واینکار توسط یک بار یا امپدانس روی خط تلفن انجام میشه.
                      شما با یک ولت متر میتونین این ولت را در هنگام خاموش بودن تلفن و در هنگام اشغال (صحبت کردن با تلفن مشاهده فرمائید).
                      در سیستم قدیم تلفن از ترانس جهت حذف صدای میکرفن روی گوشی همان تلفن استفاده میشد. دوسیم پیچ مساوی وخلاف جهت و میکروفن روی یک سیم پیچ قرار میگرفت وبا تولید قرینه ان وی بوبین دوم صدای میکروفن از گوشی حذف میشد.
                      امروزه کاربرد دوم این ترانس یعنی انتقال سیگنال زنگ روی خط کاربرد دارد.سیگنال زنگ یک سیگنال حدود 50ولت 60 هرتز که به راحتی توسط ترانس قابل شناسایی است ودر سر دیگر ترانس تبدیل یک ولت دی سی میشود و ان سیگنال بلافاصله با اشغا کردن (اولین نکته که عرض کردم)ازروی خط حذف میشود وتلفن اماده پاسخگوئئ.
                      درزمان پاسخگوئئ با رعایت پهنای باند هر نوع اطلاعاتی قابل رد وبدل کردن است
                      بعدا یه جمله قشنگ مینویسم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X