اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط UART

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط UART

با سلام _ من تازه عضو این سایت شدم و اگه قوانین رو نقض کردم شرمندم _ من یک سوال داشتم درباره ارتباط UART _ این یک برنامه ی سادست که باهاش میشه یک متغیر رو افزایش داد و مقدار اون رو در خروجی که اینجا pc هست مشاهده کرد:
    $regfile = "m8def.dat"
    $crystal = 1000000
    $baud = 9600
    Dim A As Byte
    Do
    Incr A
    Print A
    Waitms 200
    Loop
    End
    من تنظیمات خوده Terminal Emulator داخل بسکام رو انجام میدم و BAUDRATE رو روی 9600 تنظیم میکنم و COM PORT رو هم تنظیم میکنم ولی بازم موقعی که مدارو راه اندازی میکنم و به PC که اتصال میدم داخل Terminal Emulator یک سری چیزای عجیب غریب مینویسه_چیکار کنم به نظر شما؟در ضمن من از MAX232N استفاده کردم.
    ندانستن عیب نیست نپرسیدن عیب است.

پاسخ : ارتباط UART

سلام
    با فرکانس یک مگاهرتز ، دست پیدا کردن به بادریت 9600 امکان پذیر نیست ، برای این منظور بادریت را بر روی 4800 تنظیم کنین
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

باودریت رو که آقای بیبی-1 گفتن تست کنید.
      پایه ها رو درست وصل کردید؟ (RX به TX و TX به RX) اگه جابجا وصل کنید یا اتصال نداشته باشه چرت و پرت نشون میده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
        سلام
        با فرکانس یک مگاهرتز ، دست پیدا کردن به بادریت 9600 امکان پذیر نیست ، برای این منظور بادریت را بر روی 4800 تنظیم کنین
        مرسی بادریت رو روی 4800 تنظیم کردم درست شد
        2 تا سوال دیگه هم دارم _ 1)من فیوزبیتهای مربوط به کریستال رو همه رو تیکاشو میزارم(پروگرمر من هاتل است) و این به معنی فرکانس خارجی است با این حال وقتی مدار رو به تغذیه وصل میکنم در حین کار که کریستال رو برمیدارم واسه همین ارتباط UART با max232 هیچ فرقی نمیکنه و با همون سرعت قبلی که کریستال نیست اطلاعات میفرسته 2) من وقتی از ارتباط UART با max232 استفاده میکنم وقتی از دستور ()var=waitkey یا() var=inkey استقاده میکنم واسه کار باصفحه کلید یک سری کد دسیمال تولید میشه مثلا واسه A بزرگ میده 65 و ... چیکار کنم که این کدها به حروف صفحه کلید تبدیل بشه تو کتاب آقای علی کاهه که نوشته بود دستور () var=inkey مقدار اسکی رو برمیگردونه _ مگه به این معنی نیست که معادل صفحه کلیدو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

سلام
          2 تا سوال دیگه هم دارم _ 1)من فیوزبیتهای مربوط به کریستال رو همه رو تیکاشو میزارم(پروگرمر من هاتل است) و این به معنی فرکانس خارجی است با این حال وقتی مدار رو به تغذیه وصل میکنم در حین کار که کریستال رو برمیدارم واسه همین ارتباط UART با max232 هیچ فرقی نمیکنه و با همون سرعت قبلی که کریستال نیست اطلاعات میفرسته 2) من وقتی از ارتباط UART با max232 استفاده میکنم وقتی از دستور ()var=waitkey یا() var=inkey استقاده میکنم واسه کار باصفحه کلید یک سری کد دسیمال تولید میشه مثلا واسه A بزرگ میده 65 و ... چیکار کنم که این کدها به حروف صفحه کلید تبدیل بشه تو کتاب آقای علی کاهه که نوشته بود دستور () var=inkey مقدار اسکی رو برمیگردونه _ مگه به این معنی نیست که معادل صفحه کلیدو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
          به شخصه که قبلا امتحان کردم ، اگر فرکانس کریستال خارجی یک از مقدارهای کریستال داخلی باشد حین کار مدار در صورت برداشتن کریستال تراشه با نوسان ساز داخلی وضعیت خود را دنبال می کند اما در غیر اینصورت وضعیت نامشخصی از خود نشان می دهد
          کد اسکی یعنی معادل عددی هر کارکتر در جدول اسکی ، به همین منظور در جدول اسکی کارکتر A برابر 65 و ... خواهد بود برای تغییر اعداد به حروف باید یک متغییر رشته ای تعریف کنین و سپس با مقدار chr(var) که var مقدار دریافتی هست رو پر کنین
          هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط برادر
            باودریت رو که آقای بیبی-1 گفتن تست کنید.
            پایه ها رو درست وصل کردید؟ (RX به TX و TX به RX) اگه جابجا وصل کنید یا اتصال نداشته باشه چرت و پرت نشون میده.
            آره درست وصل کرده بودم که مشکل حل شد _ مرسی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hzohani
              آره درست وصل کرده بودم که مشکل حل شد _ مرسی
              سلام آقا شما می تونید شماتیک مدارتون رو به مام بفرستید بیاد؟ مر30 :wow:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط (~!~)
                سلام آقا شما می تونید شماتیک مدارتون رو به مام بفرستید بیاد؟ مر30 :wow:
                سلام دوست من . من شماتیک این مدار(سخت افزار UART) رو داخل poteus بستم . که واسه این شماتیک از کتاب جناب آقای مهندس علی کاهه استفاده کردم.امیدوارم به دردتون بخوره.در ضمن فایل proteus رو هم پلود کردم که واستون میزارم. :bye

فایل برنامه پروتئوس: http://www.up.persianv.com/images/y1...ttj5vmncb2.zip

دیدگاه

سلام _ داخل ارتباط UART میخوام یک صفحه کلید USB رو وصل کنم . از کجا باید بفهمم که از 4تا سیمه USB کیبورد کدومش clock _ DATA _ Vcc _GND هست؟ :question:

دیدگاه

سلام
                    در صفحه کلیدهای USB چون اکثرا به صورت HID پیکربندی شده اند شما باید یک کنترلر USB به مدارتون اضافه کنین و به راحتی کیبوردها که پایه data , ... داشته باشن نیست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
                      سلام
                      در صفحه کلیدهای USB چون اکثرا به صورت HID پیکربندی شده اند شما باید یک کنترلر USB به مدارتون اضافه کنین و به راحتی کیبوردها که پایه data , ... داشته باشن نیست.
                      سلام _ واسه صفحه کلیدهای ps2 باید مستقیم به میکرو وصل بشه یا مقاومت یا مدار خاصی سر راهش باشه_مرسی

دیدگاه

سلام
                        در پست قبلیوت دیدم که از کتاب کاهه ، استفاده می کنین در این کتاب شماتیک و حتی برنامه استفاده از کیبورد با پورت ps2 قرار داده شده است

دیدگاه

روش خواندن یک رشته از عسشقف0 در مگا64 رو اگر بلدین برام توضیح بدین لطفا ، به مشکل برخوردم باش

دیدگاه

مثل میکروهای دیگس فرقس نمیکنه. دقیقا بگو کجاش مشکل داری.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
                              سلام
                              در پست قبلیوت دیدم که از کتاب کاهه ، استفاده می کنین در این کتاب شماتیک و حتی برنامه استفاده از کیبورد با پورت ps2 قرار داده شده است
                              سلام-مرسی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X