اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برقراری ارتباط با گوشی با استفاده از پروتکل F-bus,M-bus

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

با سلام خدمت دوستان
    همون جور که میدونید پروتکل های ارتباطی گوشی تلفن همراه با میکرو به 3 دسته At command , F-bus , M-bus تقسیم بندی میشود(اینجوری ک من میدونم).
    برقراری ارتباط با گوشی هایی که At command رو ساپورت می کنند،مشکل چندانی ندارد فقط کافی دستورات رو به صورت سریال سند و رسیو کرد(مانند GSM مودم ها)؛ اما دو دسته دیگر یعنی F-bus , M-bus نحوه ارتباطی شون کاملا متفاوت هست (آشنایی چندانی ندارم،دنیا رو چالش کشیده ) چیزایی در موردشون میدونم ایناس:
    -بر خلاف ATها قابلیت اتصال مستقیم به میکرو یا پورت سریال(PC) رو ندارند؛ولی At ها رو میشه در محیط ترمینال ویندوز شبیه سازی و چک نمود.
    - M-bus ها یه نسل عقب تر از F-bus ها هستند؛سرعتشون ی خورده پایین تره،ارتباطشون half-duplex ،حداکثر سرعتشون 9600bps است.(در F-bus ارتباط high speed Full-duplex حداکثر سرعت 115200bpsهست)
    - در جاهایی هم گفته شده بود ارتباط ب صورت تک سیمه است.(البته ی خورده مشکوک ه)
    - اکثر ارتباطا بصورت بایت ب بایت هست(مانند At ها دارای دستور مشخصی نیستند)
    -قابلیت ارسال،دریافت Sms وجود داره،میشه تماس تلفنی هم برقرار کرد،بررسی میزان شارژ و آنتن دهی هم وجود داره؛ولی همه بصورت بایت به بایت (ی چیزی شبیه به ارسال و دریافت در مد PDU)
    -و...

منبع خاصی در این مورد پیدا نکردم(اکثرا میل به استفاده از At رو دارند) وب رو زیر رو کردم ولی....
    هر جا سرک بکشی(هوا بری زمین بیای) ته تهش میرسی به لینک http://www.embedtronics.com/nokia/fbus.html

میخواستم ببینم اگه کسی حداقل یکی از شرایط زیر رودارد ی یا علی بگه تا بحث رو دنبال کنیم و به ی جایی برسونیمش:

1.تجربه یا اطلاعاتی در این مورد داره
    2.علاقه در دنبال کردن بحث داره(تبصره:البته با پشت کار)
    3.فقط برای طرح سئوال پا به این بحث میزارن

(گوشی که من دارم باهاش کار میکنم NOKIA1110 )

سپاس

پاسخ : برقراری ارتباط با گوشی با استفاده از پروتکل F-bus,M-bus

سلام دوست عزیز
    مگه با 1110 هم میشه ارتباط برقرار کرد oo:
    خیلی کار جالبیه
    به دلیل مشغله زیاد من پایه ام اگه راش بندازی استفاده کنم
    موفق باشی
    زندگي را تو بساز ،
    نه بدان ساز که سازند و پذيري بي حرف ،
    زندگي يعني جنگ ، تو بجنگ ،
    زندگي يعني عشق ، تو بدان عشق بورز.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط microware
      سلام دوست عزیز
      مگه با 1110 هم میشه ارتباط برقرار کرد oo:
      خیلی کار جالبیه
      به دلیل مشغله زیاد من پایه ام اگه راش بندازی استفاده کنم
      موفق باشی
      بله میشه(هیچ چیز نشد نداره) :nice:

فقط باید همکاری های لازم بشه ،نیاز به کمک دارم؛اگه کسی هست ،یا علی... :wow: :wow:

دیدگاه

داداش من خودمم گیر همین کارم ولی با نوکیا 2600 :read:

این fbus , mbus , at command کدوم پروتکل رو داره؟؟ :question:

دیدگاه

فکر کنم At رو ساپورت کنه(اگه اینطور باشه کارت خیلی راحت تر میشه)
          بررسی کنین
          حتما خبر بدین...

دیدگاه

اگه راهنماییم کنین بتونم وصل بشم بهش ، خبر می دم که ساپورت میکنه یا نه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط (~!~)
              اگه راهنماییم کنین بتونم وصل بشم بهش ، خبر می دم که ساپورت میکنه یا نه
              سلام دوست عزیز ،از اونجایی که قبلا مدت زیادی صرف این موضوع کردم و برای چندمین بار جواب نگرفتم ،فعلا قیدش رو زدم؛

تنها چیزی ک منو خوشحال کرد اینه که آخرین بار تونستم عکس ی ماشین رو روش ببینم؛ولی نمیدونم این چیه و بدرد چی میخوره؟!

ی جایی دیدم(میگم دیدم،صد در صد مطمئن نیستم) که 2600 هم At رو ساپورت نمیکنه؛البته بهتره ی سرچ کوچولو بزنی!
              حالا اگر نکنه میشه گفت که درد مشترکی داریم؛یعنی وا مصیبتا!!!
              چون اگه At بود ی روزه راه می افتاد،ولی این f-bus و m-bus محدود،محدود کسی کار کرده(شاید هیچکس) و واقعا وقت گیر و بی نتیجس؛حساب کنید حدود 1 ماه فیکس وقت بذاری 4 بار با دل خوشی تمام برنامه،مدار و اتصالات و ... آماده کنی بعد هیچ جوابی نگیری؛حالا ته تهش ی ژیان بیوفته گوشه صفحه!

ن اینکه نا امیدتون کنما،ن؛ فقط دارم میگم که کار امروز فردا نیس؛باید ی وقت تپل بهش اختصاص داد؛

موفق باشید،دادشت رو هم در جریان پیشرفت کار بذار....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X