اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برد فایبر با استخوانی چقدر فرق میکنه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برد فایبر با استخوانی چقدر فرق میکنه؟

سلام
    برد فایبر گلاس با استخوانی چقدر فرق میکته ؟
    من برای تولید انبوه یه مدار رله که هر ترکش رو پهن گرفتم تا 6 آمپر رو عبور بده و فرکانس پایین هم هست و برای یه دستگاه حساس استفاده میشه میخوام سفارش بدم . دمای محیط کار حداکثر 50 درجه میباشد .
    موندم اگه استخوانی بزنم هزینه ام نصف میشه؟ یکی میگفت تو ایران فقط استخوانی استفاده میکنن و در دنیا فایبر استفاده میشه؟
    خیال خودمو راحت کنم فایبر بزنم؟
    www.Askdin.com
    www.BEKco.ir

پاسخ : برد فایبر با استخوانی چقدر فرق میکنه؟

سلام
    تفاوت قیمتشون زیاده و اگه کارت حساس و نظامی یا ... نیست بهتره همون استخونی رو استفاده کنی ...
    پ ن :
    واسه محاسبه عرض ترک مورد نظر هم میتونید از ابزار زیر استفاده کنید
    http://www.desmith.net/NMdS/Electronics/TraceWidth.html
    با سپاس

دیدگاه

یک سوال دقیقتر
      1- این برد رله هست و جریان هر رله حداکثر 6 آمپر دائمه . آیا بعد از 10 سال ترکهای فایبر عملکردی بهتر از استخوانی خواهند داشت؟
      2- آیا اعوجاجهای سطح استخوانی در جریان بالا یاعث انتقال نویز به قسمت کنترلی دستگاه نمیشود؟
      www.Askdin.com
      www.BEKco.ir

دیدگاه

سلام
        کیفیت و ذخامت مس فایبر بیشتره مخصوصا نوع المانیش (ولی در کل اگه عرض ترک درست محاسبه شده باشه و دماش بالا نره فیبر چه فایبر باشه چه استخونی میتونه 100 سال هم عمر کنه البته اگه روکش داشته باشه و اکسید نشه )
        برای اطمینان هم میتونید ترک های جریان بالا رو قلع اندود کنید
        خیر ، اگه دو قسمت از هم ایزوله شده باشند مشکلی نیست ،ولی اگه دستگاه قسمت کنترلی فرکانس بالا داره بهتره همون فایبر رو انتخاب کنید
        در کل به توجه به این که میگید دستگاه حساس هست و مدت زیادی هم باید کار کنه بهتره از فیبر فایبر گلاس استفاده کنید
        با سپاس

دیدگاه

سفارش استخوانی دادم .
          با کوچکترین اشاره ای مدار چاپیها خراب میشد و دوباره مجبور شدم سفارش فایبر دادم و اون بردهای استخوانی که مونتاژ شده بود بدرد نخورد.
          www.Askdin.com
          www.BEKco.ir

دیدگاه

با سلام.ن دوست مکن تو ایران فقط استخوانی استفاده نمی کنن.شرکت هی بزرگ بنا به پاسخ گویی فیبر تو کارآیی های متفاوت و میزان هزینه تولید از فیبر استخوانی هم استفاده می کنن.من به نوبه خودم زیاد دیدم که شررکت هایی مثل سونی سامسونگ و... روی استخوانی مدار پیاده می کنن(ضبط ، رادیو ، واکمن ، تلوزیون....).
            چون جنس فیبر های فایبر بهتر از اتخوانی هستش به مراطب مطمئن تر هستش. شما که از رله و جریان بالا استفاده می کنین خواه نا خواه به خاطر عبور جریان بالا از مس مسیر داغ گرم میشه و با توجه به گرمای محیط احتمال کنده شدن مسیر وجود داره.به نظر من از فایبر استفاده کنی بهتره.
            می خوای یکی رو استخوانی بزن و یکی رو فایبر تست های مختلف روش انجام بده ببین کدوم بهتر جواب میده.
            موفق باشی
            حرف زدن کافي نيست بايد عمل کرد.دانستن کافي نيست بايد به کار گرفت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rroozisia نمایش پست ها
              با سلام.ن دوست مکن تو ایران فقط استخوانی استفاده نمی کنن.شرکت هی بزرگ بنا به پاسخ گویی فیبر تو کارآیی های متفاوت و میزان هزینه تولید از فیبر استخوانی هم استفاده می کنن.من به نوبه خودم زیاد دیدم که شررکت هایی مثل سونی سامسونگ و... روی استخوانی مدار پیاده می کنن(ضبط ، رادیو ، واکمن ، تلوزیون....).
              چون جنس فیبر های فایبر بهتر از اتخوانی هستش به مراطب مطمئن تر هستش. شما که از رله و جریان بالا استفاده می کنین خواه نا خواه به خاطر عبور جریان بالا از مس مسیر داغ گرم میشه و با توجه به گرمای محیط احتمال کنده شدن مسیر وجود داره.به نظر من از فایبر استفاده کنی بهتره.
              می خوای یکی رو استخوانی بزن و یکی رو فایبر تست های مختلف روش انجام بده ببین کدوم بهتر جواب میده.
              موفق باشی
              دوستان اگه اطلاع داشته باشن بیشتر در خصوص تفاوت کیفیت مس هر دونوع فیبر و ضخامتشون صحبت کنند

با تشکر
              آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

نکته جالبی که در یک تعمیر دستگاه عینک سازی بهش برخوردم این بود که موتورسرعتش نزدیک به صفر بود و ظاهر برد و قطعات سالم بود تا اینکه متوجه شده قسمت سوکت خروجی برد که موتور بهش وصل میشد آثار سیاهی سوختگی ضعیف داره - خلاصه سوکت رو کشیدم بیرون دیدم بله زیر سوکت که همون برد فایبرگلاس هست برا اثر داغی سوخته - منم شروع کردم خیلی اروم ناحیه سوخته شده خود برد را با نوک پیچ گوشتی سوراخ کردن و کاملا تمام مواد سوخته فیبر رو جدا کردم و در نهایت دوباره سیمهای موتور لحیم زدم و دستگاه شروع به کار همیشگیش کرد - نکته این بود که الیاف پشم شیشه ای یا مواد سازنده خود بردفایبر گلاس براثر سوختگی حالت مقاومتی و اتصالی گرفته بودند و جریان موتور رو میدزدید
                ....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن نصرالهی نمایش پست ها
                  نکته جالبی که در یک تعمیر دستگاه عینک سازی بهش برخوردم این بود که موتورسرعتش نزدیک به صفر بود و ظاهر برد و قطعات سالم بود تا اینکه متوجه شده قسمت سوکت خروجی برد که موتور بهش وصل میشد آثار سیاهی سوختگی ضعیف داره - خلاصه سوکت رو کشیدم بیرون دیدم بله زیر سوکت که همون برد فایبرگلاس هست برا اثر داغی سوخته - منم شروع کردم خیلی اروم ناحیه سوخته شده خود برد را با نوک پیچ گوشتی سوراخ کردن و کاملا تمام مواد سوخته فیبر رو جدا کردم و در نهایت دوباره سیمهای موتور لحیم زدم و دستگاه شروع به کار همیشگیش کرد - نکته این بود که الیاف پشم شیشه ای یا مواد سازنده خود بردفایبر گلاس براثر سوختگی حالت مقاومتی و اتصالی گرفته بودند و جریان موتور رو میدزدید
                  با سلام
                  مشابه همین مشکل رو من توی یه برد که سه فاز باید واردش می شد داشتم. اینطور که به محض وصل شدن سه فاز، جرقه ی شدیدی اتفاق میفتاد و همزمان تمام پینهای کانکتور روی برد از بیخ کنده و قطع می شد!!
                  چند بار امتحان کردم و هر بار همین اتفاق تکرار شد!!
                  کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X