اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مساحـــــــــــت ســــــــــــــــــــــــــنج ♣♣♣♣♣♣♣

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مساحـــــــــــت ســــــــــــــــــــــــــنج ♣♣♣♣♣♣♣

سلام بچه ها !
    از شانس بد ما پروژه دانشگاه خورد به ما مساحـــــــــــت ســــــــــــــــــــــــــنج ♣♣♣♣♣♣♣ :angry:
    حالا داستانش ازین قراره که باید زمین های به شکل مربع یا مستطیل یا مثلث را مساحتشو اندازه گیری کنه !!!
    اصن نمیدونم از کجا شروع کنم ! ایده ای برای شروع کار ندارم :redface:
    با یکی از دوستان ک مشورت کردم :agree: این پیشنهاد رو داد که :read:: دو تا مدار فاصله سنج درست کنم : بعدش دو تا اندازه رو بدم به یه ضرب کننده(میکرو) بعدش داخل ال سی دی یا سون سگمنت نشون بده !!
    نمیدونم این کار میتونه درست باشه یا نه :nerd:!!
    لطفا نظری ، پیشنهادی ، ایده ای ، ..... بدیـــن :read:
    [img width=65 height=100]http://s1.picofile.com/file/7243484622/untitled.bmp[/img]

پاسخ : مساحـــــــــــت ســــــــــــــــــــــــــنج ♣♣♣♣♣♣♣

یعنی حاشیه زمین مشخصه؟ صورت مسئله رو واضح و دقیق بیان کنید.
    اما اگه جواب سوالم مثبت باشه؛ شما با داشتن یه موتور دقیق (مثل استپر) یا داشتن کانتر یا انکودر یا هر چیزی که بشه باهاش مسافت رو اندازه گرفت ؛ نقاط راس (جاییکه خط زاویه داره) و فاصله بین اونها رو اندازه میگیری و بقیش میشه اعمال فرمولهای ریاضی

دیدگاه

حاشیه ک بایستی بالاخره مشخص باشه : خود سیستم نمیتونه عشقی کار بکنه تا هر جایی که دلش خواست !!!
      اینم یه روشیه که شما فرمودید : به نظرت دردسرش و سختی مراحل کار از همون سیستم آلتروسونیک بیشتر نیست ؟؟
      [img width=65 height=100]http://s1.picofile.com/file/7243484622/untitled.bmp[/img]

دیدگاه

من یه همچین کاری کردم
        مدار وصل میشه روی پنل تراکتور بعد با تراکتور دور تا دور زمین رو میریم بعد با یه زدن یه کلید مساحت زمین نشون داده میشه !
        البته اگه بخوان قصد دارم اونو حرفه ای تر کنم
        [br /][hr]http://pcenter.ir[hr][br /]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ♣Milad
          حاشیه ک بایستی بالاخره مشخص باشه : خود سیستم نمیتونه عشقی کار بکنه تا هر جایی که دلش خواست !!!
          اینکه حاشیه چطور مشخص میشه؟ ابعاد تقریبی زمین چقده؟ (مثل پروژه دوستمون میخوای ابعاد یه زمین چند هکتاری کشاورزی رو بسنجی یا مثلا تو یه مسابقه رباتیک یه زمین مسطح رنگ بندی شده رو داری) نوع زمین چی هست؟
          اولترا سونیک تا 5 متر اونهم با خطای نسبتا زیاد کاربرد داره؟ اصلا پروژت از این پروژه های دانشگاهیه یا جایی کاربرد داره)
          در کل روشهای مختلفی رو میشه پیدا کرد اما صورت سوالت رو باید کامل تعریف کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
            اینکه حاشیه چطور مشخص میشه؟ ابعاد تقریبی زمین چقده؟ (مثل پروژه دوستمون میخوای ابعاد یه زمین چند هکتاری کشاورزی رو بسنجی یا مثلا تو یه مسابقه رباتیک یه زمین مسطح رنگ بندی شده رو داری) نوع زمین چی هست؟
            اولترا سونیک تا 5 متر اونهم با خطای نسبتا زیاد کاربرد داره؟ اصلا پروژت از این پروژه های دانشگاهیه یا جایی کاربرد داره)
            در کل روشهای مختلفی رو میشه پیدا کرد اما صورت سوالت رو باید کامل تعریف کنی

سیستم آلتراسونیک فقط 5 متر جواب میده ؟! واقعا ؟ من با برد بیتشتر رو دیدم انگاری !
            حداکثر مساحت کار من 999 متر هست مهندسmojalan
            پروژه که پروژه پایان ترم هست @
            میخام یه جوری باشه که کاربردی هم باشه دیگه مهندس @
            حاشیه با هرچیزی که مدار ما شرایط رو ایجاب میکنه ؟ مانع ، خط ، سنسور ، هر چیزی که برای مدار ما راحت تره !!
            روشهایی که متداول تره تو اندازه گیری مساحت و راحت تر به نظر شما چیه؟

اضافه شده در تاریخ :
            نوشته اصلی توسط adelavr110
            من یه همچین کاری کردم
            مدار وصل میشه روی پنل تراکتور بعد با تراکتور دور تا دور زمین رو میریم بعد با یه زدن یه کلید مساحت زمین نشون داده میشه !
            البته اگه بخوان قصد دارم اونو حرفه ای تر کنم
            دور تا دور که بره محیط رو نشون میده ؟
            روش خوبی به نظر میاد : یه کم بیشتر توضیح میدی که چطوری سیستم مساحت سنج کار میکنه ؟!؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ♣Milad
              دور تا دور که بره محیط رو نشون میده ؟
              روش خوبی به نظر میاد : یه کم بیشتر توضیح میدی که چطوری سیستم مساحت سنج کار میکنه ؟!؟
              اون مدار برای مزارع مستطیلی یا مثلی یا نظایر اونها کاربرد داشت ( البته هدف مساحت مزرعه بود و معمولا مزارع مستطیلی شکل هستند)
              با حرکت تراکتور ظلعهای شکل بدست می اومد که بقیه ش هم یه ضرب و تقسیم ساده بود
              میخوام در ورژن بعدی اونو حرفه ای بکنم یعنی پارامترهای شیب زمین هم بهش اضافه بشه همچنین توسط انتگرال گیری میخوام که در هر شکلی باشه رو مساحت شو بگیرم و چند امکانات دیگه برای افزایش کاربرد دستگاه
              [br /][hr]http://pcenter.ir[hr][br /]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X