اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پرسش در مورد بلندگوی قدیمی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پرسش در مورد بلندگوی قدیمی

سلام
    یه بلندگوی قدیمی دارم
    کوچیکه ولی مگنتش نسبت به خودش بزرگه
    تو اسپیکرم واسه ساب یکی مثل همین دیدم!
    فقط پشتش نوشته VOZZ-4
    هیچی دیگه نداره
    از کجا میتونم مشخصاتش رو بفهمم؟
    مرسی ممنون
    آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

پاسخ : پرسش در مورد بلندگوی قدیمی

سلام مسعود جان
    برای امپدانس یا همون مقاومت میتونی با یه اهمتر اندازه بگیری .
    در مورد توان هم میتونی یه عکس بگذاری ببینیم چی هست.
    اگر ساب باشه که فرکانس و بقیه چیزا تا حدودی میشه حدس زد.
    طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
    امروز رو کامل زندگی کن...
    (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

با سلام : اگر مگنت بزرگ باشه ولی دیافراگم کوچیک یعنی واتش بالا هست و برای پخش فرکانس های بالا استفاده میشه
      --------------------------- --------------------------

دیدگاه

سلام سلام
        مرسی از پاسختون
        عرض شود که 4 اهم هستش(البته 4.2 نشون میده مولتی متر!)
        بعد اینم عکس:

بعد عرض شود که دهانه خودش 10 سانتی متر
        مگنتش 7 سانتی متر
        ارتفاع پرده و مگنت هر دو در حدود 3 سانتی متر

اصلا بذارین بگم میخوام چیکار کنم
        نرم افزار WinISD Pro رو پیدا کردم
        گفتم اگه این ساب باشه یه باکس آزمایشی بسازم ببینم جواب میده یا ن
        چون اول کارمه نمیخوام الکی پول ساب و اینا بدم
        آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

دیدگاه

بله اقا مسعود با توجه به عکسایی که گذاشتی این ووفر هست و از اینایی که تو اسپیکرا استفاده میشه و برا کاری که میخوای میشه استفاده کرد

دیدگاه

سلام

آقا مسعود آهنریا ی این بلندگو خیلی هم بزرگ نیست . چون داخل شیلد الکترومغتاطیسی قرار گرفته بزرگ تر به نظر میاد.

ظاهرش شبیه به یه مینی ووفر هست که شاید بشه برای ووفر (با توان پایین) با جعبه طراحی شده و یا برای مید بیس در سیستم چند راهه ازش استفاده کرد.
            دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

دیدگاه

من هم با نظر دوستان موافقم.
              طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
              امروز رو کامل زندگی کن...
              (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

مرسی مرسی ممنون
                حقیقتش بعد که عکسا رو گرفتم خودمم متوجه شدم خیلی هم بزرگ نیست :icon_razz:
                خب حالا این برنامه واسه معرفی بلندگو بهش یه سری پارامترهایی میخواد

تو آموزشش خوندم که این اطلاعات رو بدم کافیه:
                Qes - Qms - Fs - Vas - Mms - Bl - Xmax - Pe - Voicecoils - connections

حالا اینا رو چطور بدست بیارم به نظرتون؟(هر چند که حتی نمیدونم اینا چی هسن!!!)
                خودم که فکر نمیکنم بشه
                فکر کنم یه ساب ارزون بخرم راحتتر باشم
                ها؟

دیدگاه

با اجازه.

ین باندی که داری دقیقا مثال بارز مثل فلفل نبین چه ریزه هست :biggrin:

یه امپ داشتم بستم به باند 3way با توان 200 وات اونو سوزوند ولی این نسوخت

صداشم که دیگه معلوم نبود چی میگه. بیچاره داشت زیر فشار بال بال میزد. مدرکشم صدای " پر پر " ی هست که میداد :mrgreen:
                  زکات علم نشر آن است
                  بیشتر با من اشنا بشین :
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
                  ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط b e h n a m
                    با اجازه.

ین باندی که داری دقیقا مثال بارز مثل فلفل نبین چه ریزه هست :biggrin:

یه امپ داشتم بستم به باند 3way با توان 200 وات اونو سوزوند ولی این نسوخت

صداشم که دیگه معلوم نبود چی میگه. بیچاره داشت زیر فشار بال بال میزد. مدرکشم صدای " پر پر " ی هست که میداد :mrgreen:
                    إ آقا بهنامه که
                    خب خوب شد تشریف آوردین
                    واسه همون ماجرا تو اون تاپیک مذکور که مزاحمتون بودم آ
                    میخوام یاد بگیرم چطور باکس درست کنم
                    گفتم با این بنده خدا شروع کنم
                    یه آمپ 40 با و یه کراس اورر دارم
                    نظر موافقتون مثبته؟ oo:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
                      إ آقا بهنامه که
                      خب خوب شد تشریف آوردین
                      واسه همون ماجرا تو اون تاپیک مذکور که مزاحمتون بودم آ
                      میخوام یاد بگیرم چطور باکس درست کنم
                      گفتم با این بنده خدا شروع کنم
                      یه آمپ 40 با و یه کراس اورر دارم
                      نظر موافقتون مثبته؟ oo:
                      من کمتر از اونم که بخوام موافقت کنم.
                      ولی به عنوان نظر:

این باندی که داری نمیتونه زیاد دردی دوا کنه!
                      چون برای ماشین مهمترین فرکانس ها فرکانس های زیر 80 هست که به ادم حال میده.
                      این سابی هم که شما داری (البته میدبیس ) نباید بتونه فرکانس زیر 70 رو ایجاد کنه!
                      چون صفحه ووفرش خیلی کوچیکه و عملا نمیتونه صدای لازم رو ایجاد کنه.
                      این نوع باند بیشتر تو مدارای 3way و ... استفاده میشه و معمولا صدای ووکال رو بهش میسپارن. چون یه چیزی بین ساب و تیوتر هست .
                      به عبارت دیگه این باند 3 تیکه های کامپیوتر از ساب استفاده نمیکنن. از میدبیس استفاده میکنن که با طراحی باکس ازش بجای ساب استفاده میکنن. (حالا فهمیدی اهمیت باکس رو؟)
                      بهتره شما با این باند رو کیک پنل کار کنی که بودنش کم لطف تر از باکس نیست. اونم برای سمند که استیج جلوش کلا به کیک نیاز داره.

اول کار هم میگم کار نشد نداره ولی تا بخوای یه باکس ساز حرفه ای بشی کلی باید اذیت بشی. اگه برای رفع نیاز میخوای بهتره حاظری بگیری ولی اگه بخوای یاد بگیری بحثش جداس. خرجش هم فکر نکن کمتر میشه.
                      زکات علم نشر آن است
                      بیشتر با من اشنا بشین :
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
                      ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط b e h n a m
                        من کمتر از اونم که بخوام موافقت کنم.
                        ولی به عنوان نظر:

این باندی که داری نمیتونه زیاد دردی دوا کنه!
                        چون برای ماشین مهمترین فرکانس ها فرکانس های زیر 80 هست که به ادم حال میده.
                        این سابی هم که شما داری (البته میدبیس ) نباید بتونه فرکانس زیر 70 رو ایجاد کنه!
                        چون صفحه ووفرش خیلی کوچیکه و عملا نمیتونه صدای لازم رو ایجاد کنه.
                        این نوع باند بیشتر تو مدارای 3way و ... استفاده میشه و معمولا صدای ووکال رو بهش میسپارن. چون یه چیزی بین ساب و تیوتر هست .
                        به عبارت دیگه این باند 3 تیکه های کامپیوتر از ساب استفاده نمیکنن. از میدبیس استفاده میکنن که با طراحی باکس ازش بجای ساب استفاده میکنن. (حالا فهمیدی اهمیت باکس رو؟)
                        بهتره شما با این باند رو کیک پنل کار کنی که بودنش کم لطف تر از باکس نیست. اونم برای سمند که استیج جلوش کلا به کیک نیاز داره.

اول کار هم میگم کار نشد نداره ولی تا بخوای یه باکس ساز حرفه ای بشی کلی باید اذیت بشی. اگه برای رفع نیاز میخوای بهتره حاظری بگیری ولی اگه بخوای یاد بگیری بحثش جداس. خرجش هم فکر نکن کمتر میشه.
                        ن ن ن ن
                        اینو واسه ماشین نمیخوام
                        میخوام بدونم اصلا میتونم باکس بسازم یا ن
                        بعو واسه ماشین یه فکر میکنم

فقط پارامترهای اینو از کجا پیدا کنم؟

دیدگاه

مسعود جان پارامترهای این باند رو فقط کارخونه سازنده میدونه فک نمیکنم بطونی بجز طول و عرض و ارتفاع و اهم این باند چیزه دیگه ای بدست بیاری
                          همین سابای ماشین روی جعبه و کاتالوگشون تمام پارامترا رو زده

دیدگاه

برای کار با این نرم افزار باید اطلاعات دقیقی داشته باشی که عمدتاً در اختیار خود کارخونه است. البته این باندهای بی نام نشون که هیچی ندارند ولی بلندگوهای به درد بخور دیتاشیت دارند. که البته من تو ایران ندیدم. اگر کار با یه نرم افزار راه میفتاد که الان همه باکس ساز بودیم.
                            خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                              برای کار با این نرم افزار باید اطلاعات دقیقی داشته باشی که عمدتاً در اختیار خود کارخونه است. البته این باندهای بی نام نشون که هیچی ندارند ولی بلندگوهای به درد بخور دیتاشیت دارند. که البته من تو ایران ندیدم. اگر کار با یه نرم افزار راه میفتاد که الان همه باکس ساز بودیم.
                              نوشته اصلی توسط Mostafa65
                              مسعود جان پارامترهای این باند رو فقط کارخونه سازنده میدونه فک نمیکنم بطونی بجز طول و عرض و ارتفاع و اهم این باند چیزه دیگه ای بدست بیاری
                              همین سابای ماشین روی جعبه و کاتالوگشون تمام پارامترا رو زده
                              :sad:
                              یعنی میگین یه ساب ارزونم بخرم اطلاعاتش گیرم نمیاد؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X