اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی اعلام حریق

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی اعلام حریق

با سلام
    طراحی برق پروژه ای را دارم انجام میدهم که زیر زمین مشترکی برای چند واحد بلوک وجود دارد.در مورد اعلام حریق سوال دارم.طراحی به صورت اعلام حریق لوپ است.در نقشه معماری هر بلوک دارای یک باس داکت است به طوری که در زیر زمین به تعداد بلوک ها باس داکت دیده می شود.ایا باید برای طراحی اعلام حریق زیرزمین به تعداد بلوک ها طراحی کنم؟(یعنی زیر زمین را به تعداد بلوک ها تقسیم کرده و به ازای محدوده زیر هر بلوک طراحی کنم.)

پاسخ : طراحی اعلام حریق

سلام (طراحی به صورت اعلام حریق لوپ است) بیشتر توضیح بدهید

دیدگاه

ببینید در اصل من از روی یک نقشه نمونه دارم کار می کنم.
      توی اون نقشه برای یک طبقه که 6 واحد دارد به این صورت عمل کرده که دتکتور ها رو در واحد ها و راهرو جاگذاری کرده و همه اون ها رو به هم وصل کرده یعنی بدون قطع کردن مسیر همه واحدها رو دور زده.تو رایزر دیاگرام هم چون تعدادش از 127کمتر بوده یه لوپ گرفته.
      حالا بلوک من هم مثل اون 6 واحد داره با این فرق که زیر بلوک ها یک زیر زمین مشترک دارم که به عنوان پارکینگ همه بلوک ها استفاده می شه.
      تو نقشه نمونه که از روش کار می کنم زیر هر بلوکش یه زیر زمین هست ولی نقشه من زیر زمین مشترکه.
      تعداد المان های من این قدرزیاد هست که به چند تا لوپ که حداکثر 127 تا المان(دتکتور و شستی و آژیرو...) داشته باشه نیاز دارم .به نظر من بهتره که محدوده زیر هر بلوک رو به باکس اعلام حریقی که در باسداکت مربوط به هربلوک هست ببرم .
      یعنی محدوده به تعداد بلوک ها تقسیم شه و به باس داکت مربوطه بره و در هر محدوده حداقل 1 لوپ داشته باشم.اون موقع می تونم تو رایزر برای زیر زمین هر بلوک فقط اون محدوده ای رو که به باس داکت همان بلوک وارد شده را بنویسم.
      ببخشید اگه نتونستم خوب توضیح بدم.

دیدگاه

با سلام
        عزیزانی که لطف گیرایی دارن ما رو بی نصیب نذارن که بنده حقیر تا به حال اعلام حریق کار نکردم.اگه میشه اصول کار اعلام حریق و نقشه سیم کشیشو برام بذارید
        عاشقتم اديسون جون

دیدگاه

گر قصدت ساختن برای فروشه یا نصب روی پروژه خاصی باید این یکی را بیخیال بشین چون آتشنشانی فقط به دو مدل توی بازار تاییدیه میده و همه محکومن از همین دو مدل استفاده کنند .
          اما اگر قصد شما ساختن یک سیستم اعلان حریق مرکزی هست اصولش به این صورت هست :(ضمنا توضیحاتت را من که هیچی نفهمیدم :-) )

فرض کن پارتمانی 5 طبقه دارید که در هر طبقه 3 واحد هستند طریقه نصبش به این صورت هست :

یک سیستم مرکزی نزد نگهبانی با سرایداری نصب میشه
          از هر طبقه فقط یک سیم میاد پائین
          یک آژیر (led) بالای درب هر واحد نصب میشه
          یک کلید خطر در راهروی هر طبقه وصل میشه
          یعنی برای مثال ما دستگاه مرکزی فقط 5 تا سیم واردش میشه

به فرض در طبقه اول از ددکتورهای نصب شده در واحد 1 یک سیم میاد بیرون از واحد 2 هم همینطور از واحد 3 هم همینطور اینها همگی سری به هم وصل میشند و فقط یک سیم میره برای دستگاه مرکزی
          از همه طبقات به همین صورته
          حالا اگر طبقه دو واحد 3 مثلا ددکتور تحریک بشه دستگاه مرکزی فقط میفهمه طبقه دوم بوده اما آژیر بالای درب نشون میده کدوم واحده

همین

همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
          کانت

دیدگاه

قربان نقشه شفاهی به کار ما نمیاد میشه کتبیشو بذاری؟
            :mrgreen:
            عاشقتم اديسون جون

دیدگاه

سلام
              آقایون خانوما کتاب نظام مهندسی رو که 9 سال هست پدیت نشده بردارین همه چی به طور واضح هستش.ازمن نخای که ندارم :bye
              چه يافت آنــکه تــو را گم کرد وچه گم کرد آنـکه تــو را يافت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eshgh_namordeh
                گر قصدت ساختن برای فروشه یا نصب روی پروژه خاصی باید این یکی را بیخیال بشین چون آتشنشانی فقط به دو مدل توی بازار تاییدیه میده و همه محکومن از همین دو مدل استفاده کنند .
                اما اگر قصد شما ساختن یک سیستم اعلان حریق مرکزی هست اصولش به این صورت هست :(ضمنا توضیحاتت را من که هیچی نفهمیدم :-) )

فرض کن پارتمانی 5 طبقه دارید که در هر طبقه 3 واحد هستند طریقه نصبش به این صورت هست :

یک سیستم مرکزی نزد نگهبانی با سرایداری نصب میشه
                از هر طبقه فقط یک سیم میاد پائین
                یک آژیر (led) بالای درب هر واحد نصب میشه
                یک کلید خطر در راهروی هر طبقه وصل میشه
                یعنی برای مثال ما دستگاه مرکزی فقط 5 تا سیم واردش میشه

به فرض در طبقه اول از ددکتورهای نصب شده در واحد 1 یک سیم میاد بیرون از واحد 2 هم همینطور از واحد 3 هم همینطور اینها همگی سری به هم وصل میشند و فقط یک سیم میره برای دستگاه مرکزی
                از همه طبقات به همین صورته
                حالا اگر طبقه دو واحد 3 مثلا ددکتور تحریک بشه دستگاه مرکزی فقط میفهمه طبقه دوم بوده اما آژیر بالای درب نشون میده کدوم واحده

همین
                1)یعنی چراغ آلارم که بالایه هر واحد نصب میشه توسط دتکتورها عمل میکنه ؟
                2) پس این که میگن اعلام حریق محل یاب ، همچین هم دقیق محل یاب نیست ؟
                3)یا اصلا چرا هر واحد رو به یک زون جداگانه وصل نمیکنن که محله دقیق مشخص شه ؟
                4) مگه محدودیت زون داره دستگاه مرکزی که اونجوری میبندن ؟
                آخه واسه منم سوال شده بود که چرا از این روش آلارم استفاده میکنن oo:
                با تشکر :nerd:

دیدگاه

بله آژیر توسط ددکتور فعال میشه
                  اینکه دقیقا بگه کدام واحد هست مشخص نمیکنه معلو میشه کدام طبقه هست که از آژیر میفهمند کدام واحده
                  بله دستگاه مرکزی 4 زون و 8 زون و ... داره ، هر چی زونهاش بیشتر باشه گرونتر میشه
                  تنها دلیلی که از این روش استفاده میکنند اینه که آتش نشانی برای واحدهای بالای 15 یا 5طبقه به بالا اجباری کرده و فقط دو مدل را قبول داره که این دو مدل به این صورت هستند همه مجبورن از این دو مدل استفاده کنند حالا پشت پرده چیه و دسته کیه نمیدونم ....!!!!

وگرنه دستگاههای دزدگیر هم ددکتور بهشون وصل میشه همون کار ا هم میکنه
                  خوبیش اینه دستگاه مرکزی را پیش نگهبانی میزارن میفهمه کدوم طبقه بوده ، با اینکه دستگاه دزدگیر هم میشه همین کار کرد
                  کانت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eshgh_namordeh
                    بله آژیر توسط ددکتور فعال میشه
                    اینکه دقیقا بگه کدام واحد هست مشخص نمیکنه معلو میشه کدام طبقه هست که از آژیر میفهمند کدام واحده
                    بله دستگاه مرکزی 4 زون و 8 زون و ... داره ، هر چی زونهاش بیشتر باشه گرونتر میشه
                    تنها دلیلی که از این روش استفاده میکنند اینه که آتش نشانی برای واحدهای بالای 15 یا 5طبقه به بالا اجباری کرده و فقط دو مدل را قبول داره که این دو مدل به این صورت هستند همه مجبورن از این دو مدل استفاده کنند حالا پشت پرده چیه و دسته کیه نمیدونم ....!!!!

وگرنه دستگاههای دزدگیر هم ددکتور بهشون وصل میشه همون کار ا هم میکنه
                    خوبیش اینه دستگاه مرکزی را پیش نگهبانی میزارن میفهمه کدوم طبقه بوده ، با اینکه دستگاه دزدگیر هم میشه همین کار کرد
                    ممنون
                    اتفاقا آتش نشانی یک ساختمون 8 واحدیه 4 طبقه رو اجبار کرده برای نصب اعلام حریق و حتی گفته فقط فلان نصاب باید نصب کنه که ما تایید کنیم!!
                    اون دو مدلی که اتش نشانی قبول میکنه چیه ؟ اسمشون چیه دقیقا ؟
                    شما از همین دو مدل نقشه ی نصب داری بذاری ؟ که ببینیم دتکتورها و آلارم ها چطوری و با چندتا سیم به دستگاه مرکزی وصل میشه :read:
                    تشکر قبلی :nerd:

دیدگاه

دو مدل هستند zetaa و apolo
                      شرکت msco میفروشه
                      توی اینترنت سرچ کنید تلفن شرکت msco را پیدا میکنید تماس بگیرید قیمت بگیرید
                      من نصبش را دقیقا بلد نیستم براتون نقشه بزارم اگر براتون خیلی مهمه باید از دوستم بپرسم
                      شماره شرکت apolo محصولات : ****

یک نفر هم فکر کنم فامیلش قبادی هست محصولات را میفروشه کمی گرونتر از شرکت میده خودش هم نصب میکنه شمارش : 0/************
                      کانت

دیدگاه

سلام

می توانید یک عکس از ارتباط کندویت و جعبه تقسیم سیستم اعلام حریق بگذارید؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X