اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار با IR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کار با IR

سلام بچه ها ترو خدا یکی کمکم کنه من میخوام از سنسور IRبرای اندازه گیری سطح آب استفاده کنم شما ایده ای ندارین من میخوا سنسور فرستنده رو یک قسمت بزارم وگیره نده رو تو آب که بتونن هم دیگرو ببینن و بهم رنج بدن ممنون ازتون.
    soheilzahedy

پاسخ : کار با IR

سلام
    برای شناسایی سطوح جامد و صلب از التراسونیک استفاده می شود تا IR
    در مکانها کوچک درست هست جوابها به هم نزدیک هستن اما پدیده چند مسیره موج و fading باعث می شه که بعضی از مواقع داده های اشتباه رو گزارش کنین
    در سایت در این منظور پروژه زیادی هست وقت برای جستجو بزارین
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

سلام
      آخه چرا لقمه رو دور سرت میچرخونی؟
      از آلتراسونیک استفاده کن تا نخوای داخل آب هم مدار ببندی
      گفت که دیوانه نهی لایق این خانه نهی

دیدگاه

سلام دوست من
        اگه منظورتون اینکه سطح مایع رو کنترل کنید این روش هم خیلی کاربردیه!

روش:
        روی سطح مایع جسمی مسطح، صاف، سبک که نور از اون رد نشه و چکالیش بالا باشه(تا روی آب قرار بگیره مثل آکاسیو) قرار بدید.

حالا سنسور گیرنده و فرستنده رو در کنار یکدیگر مقابل جسم قرار داده

با این کار نور مادون قرمز توسط فرستنده پرتاب می شه و به سطح جسم روی آب برخورد و بازتاب می شه،خلاصـــــه بازتابش نور مادون قرمز به گیرنده مادون قرمز بر می گرده و یه مقداری رو به صورت آنالوگ در اختیار شما میزاره.

این سیستم همون کار آلتراسونیک رو میکنه. البته بوسیله نور - ارزون تر هم در میاد.

از سنسور های معمولی توی بازار برای فواصل کم می تونید استفاده کنید. ولی برای فواصل زیاد مثلا بالای 15 سانت باید کمی بیشتر دست توی جیب مبارک کرده و سنسور صنعتی بخرید.
        همواره يادمان باشد:
        1-مردان بزرگ اراده مي کنند و مردان کوچک آرزو
        2-افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ
        3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X