ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2011/01/29
    تهران
    484
    16

mosfet driver درايور ماسفت

سلام به همه دوستان و اساتيد گرامي
    من مي خوام يه پروژه اي رو شروع کنم ولي اطلاعاتم در مورد اون کمه .
    مي خوام يه سوئيچينگ با توان و فرکانس بالا داشته باشم . يه چيزي تو مايه هاي 5 مگاهرتز و 100 وات.(اصلا همچين چيزي ممکنه ؟؟؟)
    حالا مي خوام بپرسم بايد از چه ترانزيستور و درايوري استفاده کنم ؟
    البته چون تو اين مبحث کم تجربه ام سوال خيلي دارم که ايشالله بعد از اين يکي مطرح کنم
    متشکرم
    دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.
    2009/08/01
    528
    19

پاسخ : mosfet driver درايور ماسفت

درمورد ممکن بودنش که بله البته نه براحتی.ایکاش در مورد طرحتون بیشتر توضیح میدادید.این قسمتی از طبقه تقویت توان یک اسیلاتوره؟توان یک فاکتور کلیه باید به جزئیات بیشتر مثل آمپر و ولتاژ و امپدانس و شکل موج خروجی هم اشاره کنید چون در تعیین نوع کلاس کار تقویت کننده یا بایاس سویچ کننده موثره.طبقه بعد از این قسمت چیه؟سیگنال کنترلی از چه منبعی میاد؟شکل موجش؟VPP اون چقدره؟برای اینکار بطور کلی هم از BJT و هم از FET میتونید استفاده کنید.ولی همونطور که گفتم این پاسخ کلی هست و جزئیات بیشتر رو باید شما بفرمایید.
    2011/01/29
    تهران
    484
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط behrouz_t
    درمورد ممکن بودنش که بله البته نه براحتي.ايکاش در مورد طرحتون بيشتر توضيح ميداديد.اين قسمتي از طبقه تقويت توان يک اسيلاتوره؟توان يک فاکتور کليه بايد به جزئيات بيشتر مثل آمپر و ولتاژ و امپدانس و شکل موج خروجي هم اشاره کنيد چون در تعيين نوع کلاس کار تقويت کننده يا باياس سويچ کننده موثره.طبقه بعد از اين قسمت چيه؟سيگنال کنترلي از چه منبعي مياد؟شکل موجش؟VPP اون چقدره؟براي اينکار بطور کلي هم از BJT و هم از FET ميتونيد استفاده کنيد.ولي همونطور که گفتم اين پاسخ کلي هست و جزئيات بيشتر رو بايد شما بفرماييد.
    از توجهتون متشکرم.
    ببينيد من مي خوام يه ولتاژ 400 ولت به بالا ( بهترين حالتش 5 کيلو ولته ) درست کنم با جريان 250 ميلي آمپر به پايين.
    من با خودم گفتم هر طور شده اين توان رو مي سازم بعد با ترانس تبديلش مي کنم به ولتاژ و جرياني که دوست دارم - تا نظر شما چي باشه - .
    شکل موج هم سينوسي هست که فکر کنم بهترين حالته و راحت مي شه ساختش ( البته فکر مي کنم!!!!)
    امپدانس بار هم 200 تا 40 اهم هستش ( متغيره )
    من خودم دوست دارم از ماسفت استفاده کنم - فکر مي کنم بهتر باشه .
    متشکر
    در مورد نوع توليد فرکانس هم راهنمايي مي خوام ولي خو دم يه فکرايي کردم ، مثلا بيام و با ميکرو درستش کنم ! ( چون مي خوام با فواصل زماني مشخص قطع و وصلش کنم ) يا اينکه از آي سي 555 استفاده کنم يا اينکه از اين اسيلاتور هاي آماده که تو بازار هست استفاده کنم.
    دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.
    2009/08/01
    528
    19

اگر درست حدس زده باشم میخواهین یک منبع سویچینگ بسازید که اگر اینطور باشه مشکل دارید.یکیش فرکانستونه که خیلی بالاست و دوم شکل موج که سینوسیه و سوم استفاده از ترانس بعنوان مبدل توی خروجی.برفرض که شما بخواهید 400 ولت رو با جریان خروجی 250 میلی با استفاده از ماسفت سویچ کنید توی این فرکانس بعلت اتصالات داخلی لایه ها و توان زیاد نویز شدید دارید که در خروجی روی شکل موج تاثیر زیادی داره.البته با تغییر طراحی قابل مهار کردنه ولی مشکل اینجاست که شما یک بار سلفی امپدانس پایین که همون ترانسه در خروجی دارید که این ترانس هم خودش یک معضله چون توی این فرکانس فکر نکنم بتونید جنس مناسب برای هسته پیدا کنید که افت ناشی از جریانات حلقوی رو مهار کنه.اگر میخواهید توان رو بصورت سویچینگ منتقل کنید در کل باید از شکل موج مربعی با دیوتی سیکل متغیر برای کنترل توان خروجی استفاده کنید.فرکانس رو هم در حد 100KHZ کاهش بدید حتی در این فرکانس هم برای ترانس باید از هسته مخصوص استفاده کنید
    2011/01/29
    تهران
    484
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط behrouz_t
    اگر درست حدس زده باشم ميخواهين يک منبع سويچينگ بسازيد که اگر اينطور باشه مشکل داريد.يکيش فرکانستونه که خيلي بالاست و دوم شکل موج که سينوسيه و سوم استفاده از ترانس بعنوان مبدل توي خروجي.برفرض که شما بخواهيد 400 ولت رو با جريان خروجي 250 ميلي با استفاده از ماسفت سويچ کنيد توي اين فرکانس بعلت اتصالات داخلي لايه ها و توان زياد نويز شديد داريد که در خروجي روي شکل موج تاثير زيادي داره.البته با تغيير طراحي قابل مهار کردنه ولي مشکل اينجاست که شما يک بار سلفي امپدانس پايين که همون ترانسه در خروجي داريد که اين ترانس هم خودش يک معضله چون توي اين فرکانس فکر نکنم بتونيد جنس مناسب براي هسته پيدا کنيد که افت ناشي از جريانات حلقوي رو مهار کنه.اگر ميخواهيد توان رو بصورت سويچينگ منتقل کنيد در کل بايد از شکل موج مربعي با ديوتي سيکل متغير براي کنترل توان خروجي استفاده کنيد.فرکانس رو هم در حد 100KHZ کاهش بديد حتي در اين فرکانس هم براي ترانس بايد از هسته مخصوص استفاده کنيد
    تو رو خدا اينجوري نگيد .
    يه جورايي نا اميد شدم . :cry:
    من مي خوام يه دستگاهي درست کنم ( با اجازتون نگم چي ) که نمونه اش هست . اگر اشتباه نکنم خروجيشون يه سلفه با تعداد دور پايين و هسته فريت .
    اين جور که من ديدم (اگر اشتباه نکنم ) اول يه ولتاژ 15 ولت درست درمون مي ساختن بعد اون رو سوئيچينگ مي کردن و بعد تبديل مي شد به 150 ولت . دستگاهش هم 100 وات بود که ميشه 1 آمپر.
    با ترانسش هم (اگر اشتباه نکنم ) يه خازن موازي کرده بود - تو اوليه اش - که شکل موج سينوسي بشه.
    البته اين دستگاه که من ديدم 500 کيلوهرتز بود ولي دستگاه هايي هستن که از مشخصاتي که من خدمتتون عرض کردم استفاده مي کنن.
    به نظر شما بايد چيکار کنم؟
    2009/08/01
    528
    19

بله مسلما دستگاه هایی هست من هم نگفتم نمیشه منظور من این بود که با امکانات دم دستی و قطعات شناخته شده بازار که بشه پیداشون کرد کار در این فرکانس با این توان و شکل موج مشکله و خیلی باید طراحیتون قوی باشه تا مدار پایداری بسازید.مشکل اول شما فرکانسه باز هم اگر توان کمتری نیاز بود میشد با استفاده از تطبیق امپدانس و بافرها و فیدبک و طبقات AGC و فیلتر از تاثیرات مخرب نویز داخلی مصون بود و پایداری رو افزایش داد اما با سواد نم کشیده من و شناخت کمی که از قطعات موجود دارم کارتون خیلی مشکل میشه.البته شاید اساتید راههای بهتری داشته باشند.از طرفی چون پروژه شما یه جورایی سری و سکرته نمیشه زیاد وارد جزئیات شد.با این حال بازم شاید بشه کاری کرد.یه مقدار زمان بدید تا فکر کنم.خبرتون میدم
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6