اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی برد ربات پرنده بر پایه میکروی LPC1768

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی برد ربات پرنده بر پایه میکروی LPC1768

سلام دوستان

من میخوام یک کوادکوپتر (ربات پرنده 4 موتوره) ، طراحی کنم .

4 تا (یا 6 تا) موتور DC دارم که با سیگنال PWM کار میکنند.

یک ماژول دارم که خودش 4 تا IC داره و شتاب زاویه ای و سرعت زاویه ای و جهت نسبت به قطب شمال رو محاسبه میکنه ( Gyro-accelerometer-campass)، در نهایت یه خروجی به من میده با استفاده از پرتوکل I2C

چنتا ماژول دیگه هم دارم که سنسور التراسونیک دارن( SRF10) و میخوام همه اینهارو به یک سوییچ وصل کنم و در نهایت یک ورودی I2C هم واسه اینها روی برد بگذارم .

هسته اصلی برد منم LPC1768 هستش

پس شد یک برد ساده که یه 1768 مرکزشه و 2 تا (یا شاید 3 تا، چون بعد از مسابقات میخوام یه ماژول ارتباط رادیویی هم به بردم اضافه کنم) ورودی I2C داره و 4 تا (یا 6تا,شاید قدرت موتور ها جواب نده و 2 موتور دیگه اضافه کنم) خزوحی PWM داشته باشه.

همین

فکر نمیکنم کار سختی باشه و مثلا باید پایه های SCL0 & SDA0 میکرو رو به 2 تا از پین های اون سوکت وصل کنم و ....
    اما یه سری خازن و مقاومت هم معمولا این وسط باید باشه که من نمیدونم اینها چی باشه و چقدر باید باشه

برای همین توی اینترنت دنبال شماتیک هایی گشتم که توش قیلا این میکرو به صورت i2c یا pwm اینترفیس شده باشه تا من از اونها الگوبرداری کنم اما چیزی پیدا نکردم

خواسستم از شما دوستان با تجربه کمک بگیرم که چطور باید اینهارو اینترفیس کنم ؟

اگر هر راهنمایی در این زمینه بکنید واقعا ممنون میشم

پاسخ : طراحی برد ربات پرنده بر پایه میکروی LPC1768

سلام دوست من ...
    میشه بگی این ماژول که 4 تا ای سی داره اسمش چیه؟؟ (همون که سرعت و جهت و شتاب و اندازه گیری میکنه!!!)
    اطلاعات کاملش و می خوام....

مرسی. :nerd:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X