اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

موتور الکتریکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

موتور الکتریکی

سلام دوستان و استادان گرامی من حدود 1 ماهه دارم اینترنت رو زیر و رو میکنم که اموزش ساخت موتور الکتریکی رو پیدا کنم اما هیچی به هیچی از همه دوستان درخاست دارم که هر کمکی هر عکسی هر فیلم و یا کلیپی در این مورد میتونه به ما کمک کنه رو دریغ نکنن من میخام یه موتور قوی برای یه هلیکوپتر مدل بسازم

پاسخ : موتور الکتریکی

برای هلیکوپتر مدل شما باید از موتورهای براشلس دور بالا و یا موتورهای با روتور و استاتور الکتریکی که دور خیلی زیادی دارند مثل موتور جارو برقی استفاده کنید.البته میشه از گیربکس هم برای افزایش دور استفاده کرد ولی در هر صورت این موتورها جریان زیادی میکشند که به باطریهای گران و حجیم هم نیاز دارند.از طرفی چرا میخواهید موتور رو بسازید ؟! اینکار عملی و مقرون به صرفه نیست مخصوصا برای این کاربرد.از یک موتور جاروبرقی شارژی مستعمل هم میتونید استفاده کنید برای کاهش هزینه.

دیدگاه

موتور جارو برقی؟ من تا حالا از این موتور ها رو ندیدم !از هر موتور که توی جاروبرقیه میشه استفاده کرد?

دیدگاه

سلام
        منفکر می کنم برای جاهایی هواپیما وهلیکوپتر که هم توان بالایی می خواهد و هم با باطری کار میکنه باید موتور با راندمان بالا استفاده بشه و سبک که ساختش به این راحتی ها نیست موتور جارو برقی هم خیلی سنگین هست
        ...
        دواي درد عاشق را کسي کو سهل پندارد ز فکر آنان که در تدبير درمانند در مانند
        چو منصور از مراد آنان که بردارند بر دارند بدين درگاه حافظ را چو ميآ‌خوانند ميآ‌رانند
        در اين حضرت چو مشتاقان نياز آرند ناز آرند که با اين درد اگر در بند درمانند در مانند
        http://www.iranboomerang.blogfa.com

دیدگاه

نمیشه همین موتور های عادی رو تغییر بدیم مثلا جنس سیم پیچ رو عوض کنیم ؟

دیدگاه

من خودم تو کار هواپیما هستم یه وقت هایی می خواستم با موتور الکتریکی های ارزون قیمت دی سی و یه باطری معمولی یه هواپیمای مدل رو بپرونم که بعد متوجه شدم برای هواپیمای مدل نیاز به یه موتور با با راندمان بالا (از نظر جنس سیم جنس هسته فاصله هوایی نوع سیم بندی و...) و باطری با قدرت ذخیره ی بالا و هر دو با وزن کم نیاز هست من خودم هم دقیقا نمی دونم موتور هایی که برای هلی کوپتر استفاده می شه چه ویژگی هایی داره ولی این رو می دونم که با موتور های عادی نمیشه
            اگه پیدا کردی خبر بده :bye
            ...
            دواي درد عاشق را کسي کو سهل پندارد ز فکر آنان که در تدبير درمانند در مانند
            چو منصور از مراد آنان که بردارند بر دارند بدين درگاه حافظ را چو ميآ‌خوانند ميآ‌رانند
            در اين حضرت چو مشتاقان نياز آرند ناز آرند که با اين درد اگر در بند درمانند در مانند
            http://www.iranboomerang.blogfa.com

دیدگاه

موتور های عادی از نوع براش هستن اما این موتور هایی که شما میگین براشلس نام دارن و حداقل قیمتشون 30 تومنه وتوی ایران کمیاب هستن!! راستی شما که توی کار هواپیما هستی این سایت به دردت میخوره http://www.persianrc.net/forum/index.php

دیدگاه

موتور جارو برقی هم خیلی سنگین هست
                اگر یکبار دیگه جواب من رو بخونید متوجه میشید که گفتم موتوری که دوسیم پیچ باشه مثل موتور جارو برقی که دور بالایی داره.جایی که به دور یا توان بالا نیاز هست از این مدل موتورها استفاده میشه.انواع مینیاتوری هم داره ولی کمیاب و گرانه

دیدگاه

من یه هلکوپتر دارم که با موتور DC خیلی کوچیک کار میکنه البته 2 تا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                    من یه هلکوپتر دارم که با موتور DC خیلی کوچیک کار میکنه البته 2 تا
                    میشه چند تا عکس ازش بزاری خیلی ممنون میشم

دیدگاه

موتور DC

سنسور زاویه

دیدگاه

جالبه خیلی ممنون احتمالا موتور ها قدرتیه اون 2 تا چرخ دنده سرعتش رو زیاد میکنه باز هم ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X