اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شروع با هدر بورد LPC1768 Cortex-M3

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شروع با هدر بورد LPC1768 Cortex-M3

به نام خدا
    این موضوع را برای افرادی که تازه به میکروهای این سری روی آوردند و از هدر بورد موجود در سایت استفاده می کنند ایجاد کردم. (چون خودم تازه دارم شروع می کنم)
    لازم به ذکراست که در اینجا فقط برای جمع آوری اطلاعات و کار با هدر بورد LPC1768 Cortex-M3 عنوان میشه.
    من چند تا سوال مطرح میکنم ، اگر کسی مراحلی که من قصد انجامش رو دارم طی کرده از تجربیاتش در اختیار ما بذاره.

1- با کدام کامپایلر کار کنم؟
    2- از برنامه های نمونه برای هدر بورد چطوری استفاده کنم؟
    3- برای پروگرام کردن در مد Sam-ba ، چه تغییراتی در سورس برنامه بدهم؟

قبلاً در انجمن ها جستجو کردم اما مطلب مستقیم در این مورد پیدا نکردم.
    Reveng will surely come... Your hard time are ahead
    // - - - - - - - - - -
    برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
    // - - - - - - - - - -
    اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
    // - - - - - - - - - -

پاسخ : شروع با هدر بورد LPC1768 Cortex-M3

1- keil
    2-
    3- هیج

دیدگاه

نرم افزار Samba برای میکروهای اتمل هست
      NXP برای خودش بوت لودر جداانه داره و نیازی به نرم افزار نیست فایل bin رو میندازی به درایوی که3 داخل کامپیوتر خواهد شناخت

دیدگاه

سلام خدمت دوستان واساتید گرامی من هم دارم کار با این میکرو را باهدر بورد سایت شروع می کنم امروز اومدم یک برنامه نوشتم داخلش که p0.21 یک کنه الان که با ولت متر پایه ها را چک کردم بیشتر پایه ها ولتاژ 2.2V دارند :eek:
        حالت پیش فرض پایه چی هستش؟؟
        من با نرم افزار keil برنامه را کامپایل کردم ادرس شروع هم روی 0X2000 گذاشتم بچه ها راهنمایی کنید
        I'm Very Question and I have more Question,Please Answer All of my Questions

[img width=156 height=100]http://uploadtak.com/images/u3536_555_Timer_as_Astable.gif[/img]

دیدگاه

یک مورد دیگر که الان دیدم این هسش که بعد از اینکه فایل bin برنامه را می ریزم داخل میکرو دفعه بعد که میام فایل bin که ریخته بودم اسمش عوض شده و تبدیل می شه به firmware.bin من نمی دونم اینfirmware.bin همونی هست که از قبل داخل میکرو بود یا برنامه خودم هستش که اسمش عوض شده :eek:
          برای پروگرم کردن من تمام sw ها را در حالت off گذاشتم به غیر از 2و5 و بعد از اینکهfirmware.bin پاک کردم و برنامه خودم را ریختم تغذیه را کشیدم و پین های 2و5 را off کردم
          دوستان راهنمایی کنید :eek:

[img width=156 height=100]http://uploadtak.com/images/u3536_555_Timer_as_Astable.gif[/img]

دیدگاه

سلام به دوستان.ببخشید که پابرهنه میپرم وسط بحث.یه سوال داشتم.من میخوام کار با میکرو آرم رو شروع کنم.آیا بعد از یادگیری میشه خودمون مدراتی بر پایه ی این میکرو ها طراحی کنیم یا نه فقط محدود به همین برد آموزشی میشه و هر پروژه ای که بخوایم ببندیم مجبوریم یه بورد آموزشی کامل استفاده کنیم؟چون این میکرو فرکانس کاری بالایی داره و طراحی مدار تو فرکانسای بالا کار هر کس نیست.مرد کهن میخواد.ممنون میشم جواب بدید
            زیباترین لبخند لبخند خداست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javadamirpoor
              سلام به دوستان.ببخشید که پابرهنه میپرم وسط بحث.یه سوال داشتم.من میخوام کار با میکرو آرم رو شروع کنم.آیا بعد از یادگیری میشه خودمون مدراتی بر پایه ی این میکرو ها طراحی کنیم یا نه فقط محدود به همین برد آموزشی میشه و هر پروژه ای که بخوایم ببندیم مجبوریم یه بورد آموزشی کامل استفاده کنیم؟چون این میکرو فرکانس کاری بالایی داره و طراحی مدار تو فرکانسای بالا کار هر کس نیست.مرد کهن میخواد.ممنون میشم جواب بدید
              سلام فرکانس 100MHZ زیاد هم فرکانس بالایی نیست و خودت می تونی بعدا pcb این میکرو ها را بزنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط very question
                یک مورد دیگر که الان دیدم این هسش که بعد از اینکه فایل bin برنامه را می ریزم داخل میکرو دفعه بعد که میام فایل bin که ریخته بودم اسمش عوض شده و تبدیل می شه به firmware.bin من نمی دونم اینfirmware.bin همونی هست که از قبل داخل میکرو بود یا برنامه خودم هستش که اسمش عوض شده :eek:
                برای پروگرم کردن من تمام sw ها را در حالت off گذاشتم به غیر از 2و5 و بعد از اینکهfirmware.bin پاک کردم و برنامه خودم را ریختم تغذیه را کشیدم و پین های 2و5 را off کردم
                دوستان راهنمایی کنید :eek:
                بله هربار اسمش عوض میشه و حجمش هم اندازه فلش میکرو میشه
                در اصل هربار فلش میکرو رو نشون میده، اگر بازش کنید برنامه شما هم داخلش هست و بقیش خالیه

دیدگاه

خب اقا فرشاد به نظرتون پس ایراد از کجاست که برنامه جواب نمی ده پس پروگرم کردن من درسته؟؟
                  برنامه ای هم که با کتاب خونه CMSIS نوشتم می گزارم بی زحمت یک نگاهی بندازید
                  کد:
                  #include "lpc17xx.h"
                  #include "lpc17xx_gpio.h"

int main(void) 
                  {

GPIO_SetDir(0,1UL<<21,1); 
                  	GPIO_SetValue(0,1UL<<21);

while(1){

}
                  }

دیدگاه

اینم تنظیمات برای ادرس شروع برای پروگرم کردن به روش bootloader
                    ببینید درسته؟؟؟ :eek:

دیدگاه

محمد خوش باطن
                      همون طور که در کتاب مرجع کامل میکروکنترلرهای ARM-سری LPC17xx هم گفته شده :

پس از تعیین آدرس شروع، در همین پنجره و در سربرگ asm باید در قسمت Define، عبارت NO_CRP را وارد نمایید.
                      سپس در سربرگ Linker نیز ، چک باکس خط اول را تیک بزنید. بعدش OK کرده و گزینه ی Rebuild all target files رو که در منوی Project قرار داره انتخاب کنید.
                      درست میشه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m_khoshbaten
                        محمد خوش باطن

پس از تعیین آدرس شروع، در همین پنجره و در سربرگ asm باید در قسمت Define، عبارت NO_CRP را وارد نمایید.
                        سپس در سربرگ Linker نیز ، چک باکس خط اول را تیک بزنید. بعدش OK کرده و گزینه ی Rebuild all target files رو که در منوی Project قرار داره انتخاب کنید.
                        درست میشه!
                        سلام ممنون که پاسخ دادید اقای خوش باطن
                        من این کارها را کرده بودم و در شبیه سازی هم مشکلی نیست ولی وقتی می ریزم روی بورد تمام پین ها ولتاژ2.3 ولت را دارند
                        راستی قضیه این NO_CRP چیه؟؟؟
                        دوستان ممنون می شم راهنمایی کنید :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m_khoshbaten
                          محمد خوش باطن

درست میشه!
                          من این مراحل رو انجام میدم ، اما برای تمامی برنامه هایی که میخوام از همین طریق پروگرام کنم این تغییرات رو اعمال کنم؟
                          سوال بعدی هم دوست عزیز قبلا پرسیدند، قضیه ی NO_CRP چیه؟ آیا در این سربرگ ، چیز دیگه ای هم لازمه که باید بدونیم؟
                          Reveng will surely come... Your hard time are ahead
                          // - - - - - - - - - -
                          برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
                          // - - - - - - - - - -
                          اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
                          // - - - - - - - - - -

دیدگاه

دوستان یک سوال آماتور:
                            برای راه اندازی هدر بورد 1768 هر دو ولتاژ 5 و 3.3 برای راه اندازی برای پایه های بالای هدر برد(راست و چپ) لازم است؟؟
                            ممنون
                            منظورم این عکسه:
                            اين که تعداد تشکر هاي اهدايي يه کاربر زياده به اين معنا نيست. که چيزي بلد نيست؛ بلکه نشانه اينه که به تلاش بقيه بچه ها احترام مي گذاره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirkhan_0o0
                              دوستان یک سوال آماتور:
                              برای راه اندازی هدر بورد 1768 هر دو ولتاژ 5 و 3.3 برای راه اندازی برای پایه های بالای هدر برد(راست و چپ) لازم است؟؟
                              ممنون
                              منظورم این عکسه:
                              سلام دوست عزیز در این هدر بورد اومدن همون ولتاژ 5 ولت قبل رگولاتور راانتقال دادند روی یک پین که اگه خواستیم 5 ولت داشته باشیم از اون استفاده کنیم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X