اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای طراحی یک آمپلی فایر هوشمند

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای طراحی یک آمپلی فایر هوشمند

سلام به دوستای گلم
    من می خوام یه آمپلی فایر طراحی کنم که به طور اتوماتیک امپدانس ورودی و خروجی رو تشخیص بده و تطبیق امپدانس رو انجام بده و بیشترین مقدار تقویت رو انجام بده...
    هرچی سرچ کردم موضمع مرتبطی پیدا نکردم :angry: شدیدا به کمک شما اساتید نیاز دارم
    ممنون

پاسخ : راهنمایی برای طراحی یک آمپلی فایر هوشمند

منظور دقیقت چیه؟

اگه منظورت اینه که امپ تو گسترهی وسیعی از امپدانس خروجی کار کنه باید بگم که این کار خیلی راحته.
    راه حلش هم عوض کردن المان های خروجی قدرت با نوع پر امپر تر هست.
    زکات علم نشر آن است
    بیشتر با من اشنا بشین :
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
    ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

پاسخ : راهنمایی برای طراحی یک آمپلی فایر هوشمند

سلام دوست عزیز
      اون چیزی که شما تو سر داری برای ساخت باید بگم در عمل پیاده کردنش خیلی خیلی سخت و پیچیده میشه
      بذار ساده بگم....
      شما گاهی لازمه خروجی یه دک یا تیونر رو تقویت کنی
      گاهی ممکنه بخوای بهش ورودی یک میکروفون نصب کنی....که برای تقویت ولتاژ خروجی میکروفون که در حد چند صدم ولت است احتیاج به ضریب تقویت بالایی داری و بالعکس برای تقویت خروجی یک دک احتیاج به ضریب تقویت پایینی داری
      تنها چیزی که میتونم به عنوان راهنمایی بهت بگم اینه که ورودی هایی که می خوای به سیستمت بدی رو در سه یا چهار دسته طبقه بندی کنی یک ورودی برای ضریب تقویت بالا مثل ورودی میکروفون یکی برای ضریب تقویت متوسط و یکی برای.....و غیره
      ولی باز میمونه تشخیص هوشمند ورودی که مشکل اصلی به نظرمهمینه..... اینو بتونی حل کنی بقیه اش کاری نداره که من چیزی بفکرم نمیرسه برای اون بهت بگم.....
      ولی یه چیزی بفکرم رسید اونم اینه یک طبقه تقویت مقدماتی بسازی و با توجه به خروجی اون در حالتهای مختلف پی به میزان قدرت ورودی ببری و بتونی از این طریق مشکل رو حل کنی مثلا با ورودی میکروفون بر فرض خروجی 1 ولت داری و با ورودی قویتر خروجی قویتری داری و میتونی پی ببری که چه ضریب تقویتی احتیاج داری و با رله یا مدار سویچ ورودی رو به پیش تقویت مناسب وصل کنی که چیزی میشه به این شکل تقریبا یه نمای شماتیک از مداراتش میکشم بهتر متوجه بشی.....

تا توانی رفع غم از چهره ای غمناک کن***در جهان گریاندن آسان است اشکی پاک کن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X