اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور غلظت سنج

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور غلظت سنج

سلام دوستان
    من تازه عضو انجمن شدم و از این بابت خیلی خوشحالم .راستش تو یک پروزه احتیاج به غلظت سنج مایعات مختلف دارم که بتونه تفاوت بین روغن موتور . واسکازین .و روغن ترمز رو تشخیص بده.ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید.
    با تشکر :rolleyes:

پاسخ : سنسور غلظت سنج

سلام دوست عزیز
    شما می خواهید تفاوت اینا رو از طریق غلظت تشخیص بدید یا روشهای دیگه هم بدردتون میخوره؟
    چون احتمالا شاید بشه به کمک مدارات تشخیص رنگ یه کاری کرد.
    موفق باشید.

دیدگاه

سلام
      آقای برازنده تر اولا از بذل توجه جنابعالی به موضوع مطرح شده کمال تشکر را دارم .
      سنسور مورد نظر می بایست تفاوت بین چند ماده شیمیایی را تشخیص بدهد.
      موفق باشید.

دیدگاه

سلام دوست عزیز
        من یک زمانی تو یک کارخونه نوشابه سازی کار می کردم
        اونجا برای تعیین غلظت نوشابه از یک دستگاهی استفاده می کردند که با شکست نور کار میکرد هر چقدر غلظت بیشتر بود نور با زاویه بیشتری منعکس می شد و ما می تونستیم با نگاه کردن به اون و خطوط مدرجش مقدار قندرو توی نوشابه رو تشخیص بدیم البته این به شرطیه که ما مایع رو بتونیم به دستگاه انتقال بدیم.

راه دیگه ای که به ذهنم میرسید اینه که هر کدوم از روغنهایی که فرمویدید یک رنگ خاص دارند و م اگه از یکطرف نور سفید بهشون بتابونیم از طرف دیگه نورهای مختلفی به دست میاد که با یک سنسور تشخیص رنگ میشه ماده مورد نظر را معین کرد.

یک راه دیگه هم استفاده از ترکیب حجم و وزنه که با استفاده از اندازه گیری وزن یک پیمانه حاوی مواد میتونیم نوع ماده رو تشخیص بدیم

یک روش دیگه هم استفاده از یک لوله نازکه مثل دماسنج که مایع با توجه به چگالیش تا مقدار خاصی میتونه بالا بره .

چون روغنها معمولا تمایلی به انجام واکنش ندارند بنابراین به سختی میشه از طریق شیمیایی کاری انجام داد

البته اینها همه صرفا تئوریه و چیزیاییه که بنظر من میرسه و شاید دوستان دیگه بتونند بیشتر کمک کنند.

موفق باشید

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان...
          من می خواستم غلظت co2 خون رو اندازه گیری کنم.... آیا سنسوری وجود داره تا از روی پوست بدن این کار رو انجام بده؟
          در ضمن ابعاد سنسور هم مهمه....نباید حجیم باشه.....
          با تشکر

دیدگاه

قکر کنم چیزی شبیهPulse oximeter بدردتون بخوره
            http://en.wikipedia.org/wiki/Pulse_oximeter#Indication
            تو بعضی بیمارستانهای به انگشتهای بیمار می بندند و هم ضربان و هم مقدار حدودی اکسیژن موجود در خون رو میشه اندازه گرفت همونطوریکه مستحضر هستید خون با اکسیژن بالا رنگ روشن تری داره و برعکس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aho
              سلام دوستان
              من تازه عضو انجمن شدم و از این بابت خیلی خوشحالم .راستش تو یک پروزه احتیاج به غلظت سنج مایعات مختلف دارم که بتونه تفاوت بین روغن موتور . واسکازین .و روغن ترمز رو تشخیص بده.ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید.
              با تشکر :rolleyes:
              یک راه به ذهن من میرسه . اون هم این که مایع مجهول رو داخل یک ظرف که داخل اون یک میکسر هست قرار بدید .
              به خاطر این که غلظت - و احتمالا گرانروی ؟؟ - هر 3 مایع متفاوت هست . بنا بر این وقتی میکسر رو روشن میکنید و شروع میکنه مایع رو هم زدن ، با اندازه گیری جریانی که داره میکشه میتونید مایع رو تشخیص بدبد .
              دلیل هم این که هر چه غلظت یک مایع بیشتر باشه گرانروی اون هم -مطمئن نیستم ؟؟ - بیشتر میشه و بنا بر این میکسر جریان بیشتری برا هم زدن اون مصرف میکنه .
              روش کار هم به این صورت که اول داخل ظرف روغن موتور بریزید
              میکسر رو روشن کنید و جریان مصرفی رو یادداشت کنید مثلا 2.1 آمپر
              سپس روغن ترمز بریزید و میکسر رو روشن کنید و جریان مصرفی رو یادداشت کنید مثلا 2.2 امپر
              بعد از این که یک جدول از تمام روغن ها و جریانی که میکسر برای هر کدوم مصرف میکنه میتونید هر مایع مجهولی رو حدس بزنید .
              البته فکر میکنم باید از یک امپر متر خیلی دقیق استفاده کنید .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X