اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ردیابی آنلاین از طریق gps

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ردیابی آنلاین از طریق gps

سلام

من میخواستم ببینم آیا ماژول gps داریم که بشه به صورت آتلاین روی کامپیوتر وضعیتش رو مشاهده کرد؟

یعنی ماژول رو مثلا میذارم روی یه خودرو و خودرو از اون مکان دور میشه ، بعد از طریق کامپیوتر (چه اینترنتی - چه از یه راه دیگه) روی یه نقشه شبیه گوگل مپ ببینم خودرو رو

یه طور دیگه میپرسم:

این سیستم های navigation ماشین هارو دیدی؟ جدیدا سری مارشال هم پر شده با قیمت ارزان
    هرلحظه مکان شما رو روی نقشه نشون میده

حالا من میخوام به جای اینکه روی خودش نشون بده ، روی اینترنت نشون بده تا یه آدم که 100 کیلومتر با من فاصله داره هم ببینه

داریم همچین چیزی؟

پاسخ : ردیابی آنلاین از طریق gps

سلام
    بر ای اینکه روی کامپوتر نشون بده باید یه جوری اطلاعات gps به سرور ارسال بشه
    من همراه بردgps یک gsm گذاشتم که اطلاعات را به یک گیرنده sms کند. البته میشه اطلاعات از طریق gprs هم ارسال کنی. به طرح خودت بستگی داره
    رو کامپیوتر سرور هم یک نرم افزار بنویس که موقعیت را نشون بده یا اینکه از گوگل مپ استفاده کنی

دیدگاه

http://www.ceworld.ir/forum/showthread.php?tid=7
      http://ceworld.ir/images/ads/dornablogcom_ads.gif

دیدگاه

من میخوام یه چیز شبیه چیزی که توی صفحه دستگاه های gps میبینیم رو توی کامپیوتر هم ببینیم

البته اون sms که از طریق gsm میفرسته نمیدونم حاوی چه چیزی هست اما فکر کنم اگر مختصات جغرافیایی باشه بشه روی گوگل ارث یا گوگل مپ یا نرم افزار های مشابه مشاهده کردتش

شاید از طریق gprs و مستقیم روی نت هم بشه فرستاد و دید

منتهی من اطلاعاتم توی این زمینه خیلی کمه

دیدگاه

دوست عزیز لطف میکنید اطلاعاتی که از طریق sms ارسال میشه و همچنین نرخ ارسال رو بفرمایید؟ (هر چند ثانیه میتونه اس بفرسته؟)

دیدگاه

من از SIM548 استفاده کردم. این ماژول هم gsm داره و خم gps .اول اطلاعات gps را دیکد کردم و به صورت مختصات جغرافیایی بصورت sms به یک گیرنده ارسال کردم. شما میتونید از طریق gprs ارسال کنید. روی کامپیوتر هم مختصات را به گوگل مپ دادم نقشه نشان داده شد. البته برای کار نهایی یک برنامه برای سرور نوشتم

دیدگاه

آیا قسمت کدی که نوشتید سبک بود یا سنگین؟ و با چه زبانی و کتابخانه هایی نوشتید؟
              چه رفرنسی رو معرفی میکنید برای پروژه ای که در سر دارم؟

سوال بعدی اینکه نرخ ارسال رو نفرمودید ... هر چند ثانیه ماژول میتونه اطلاعات جدید بفرسته؟
              برای مثال : اگر ماژول روی خودرویی باشه که داره 100 کیلومتر سرعت میره ، ما بخوایم با همین روش روی نقشه ببینیمش که کحاست .... هر چند متر مکان جدید رو روی نقشه میشه دید؟

دیدگاه

در مورد نرم افزار یک سری کد با بیسکام هست. کد نویسی ساده ایی داره
                من تنظیم کردم که هر 5 دقیق مختصات جدید ارسال بشه. این عدد دست خودتون هست شما اگر gprs استفاده کنید می تونید بلافاصله بعد از دیکد کردن انها را ارسال کنید
                روش دیگه اینه که برنامه را طوری بنویسید که مثلا هر صد متر جابجایی یک بار دیتا ارسال بشه
                نکته دیگه اینکه شما فاصله زیر 10 متر را نمی تونید تشخیص بدید.

دیدگاه

پس یعنی این دقت های تا 2.5 متر هم من دیدم برای ماژول ها مینویسند تبلیغاتیه؟

فکر میکنید سریعترین زمانی که بشه داده رو فرستاد چند دقیقه یا ثانیه میشه؟

من میخوام ماژول رو روی یه کواد کوپتر بذارم که یه مسیری رو قراره پرواز کنه و میخوام هرلحظه روی کامپیوتر ببنمش که کجاست؟

میشه؟

دیدگاه

همانطور که گفتم شما به محض دریافت اطلاعات از ماژول می تونید ارسال انجام بدید. اما ماژول های تو بازار زیر 10 متر کارایی ندارند

دیدگاه

آهان یعنی ارسال اطلاعات به مسافت طی شده بستگی داره؟

مثلا اگر توی یک بازه 2 متری مدام جابه جا بشه ولی هیچ اطلاعاتی رو نمیفرسته؟

حالا اگر توی یه هواپیما باشه که داره با سرعت 600-700 کیولومتر (حدود 200 متر بر ثانیه) پرواز میکنه چی؟

یعنی ماژول توی یه ثانیه 20 بار اطلاعات جدید ارسال میکنه؟

دیدگاه

من این رو ساختم و از طریق gprs میفرسته و روی نقشه چه بصورت انلاین (گوگل مپ) چه افلاین میتونم موقعیت خودرو رو ببنیم.

حتا میتونه از پشت سیستم به خودرو فرمان بدم فلان کار رو برام بکنه.

اینم تصویر بوردیه که زدم

[img]http://www.*****upload.com/uploads/13520556561.jpg[/img]

دیدگاه

بابا شما کارت درسته مهندس :applause:

آقا شماتیک چند؟

ولی جدا شما از چه رفرنس ها و منابعی توی طراحی این برد استفاده کردید؟ آیا همچین شماتیک هایی روی اینترنت هستش که ار روش برد بزنیم ما هم؟

میکروی روش چیه؟

راستی این برد چرا این رنگیه؟ تا حالا همچین چیزی ندیده بودم

سوال آخر اینکه چطور شما به صورت آفلاین میبینید موقعیت وسیله رو؟ :read:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alamdar_313
                            بابا شما کارت درسته مهندس :applause:

آقا شماتیک چند؟

ولی جدا شما از چه رفرنس ها و منابعی توی طراحی این برد استفاده کردید؟ آیا همچین شماتیک هایی روی اینترنت هستش که ار روش برد بزنیم ما هم؟

میکروی روش چیه؟

راستی این برد چرا این رنگیه؟ تا حالا همچین چیزی ندیده بودم

سوال آخر اینکه چطور شما به صورت آفلاین میبینید موقعیت وسیله رو؟ :read:

در رابطه با منابع و شماتیک، من منبع خاصی در این زمینه تو اینترنت سراغ ندارم. چون شماتیک رو خودم طراحی کردم.

از میکروی مگا64 استفاده شده که در نسخه بعدیش از آرم میخوام استفاده کنم. به خاطر امکانات بالاتری که مد نظر هست.

بوردی که میبینی متالیزه هست و هنوز چاپ رنگی نخورده. این بورد تست بوده که وقتی قطعات رو مونتاژ کردم روش ازش عکس گرفتم.

بصورت افلاین یعنی اینکه برای دیدن نقشه نیازی به اینترنت ندارم تا نقشه از اینترنت بخونم مثل گوگل مپ. نقشه در کنار برنامه قرار داره.

دیدگاه

پس قضبه gprs و سیمکارت روی برد چیه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X