ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    2012/01/21
    1,133
    13

مشکل عجيب هنگام شارژ شوني اريکسون

درود
    خوبيد ؟
    خسته نباشيد

دوستان گوشي من سوني اريکسون c901 هستش !

وقتي مي خوام شارژش کنم پيغام ميده که : باتري شارژ نمي شود لطفا از باتري سوني اريکسون استفاده کنيد !

در صورتي که باتري گوشي من همون باتري فابريکش هست !

الان چند روزه گوشي ندارم لطفا دوستان راهنمايي کنيد !

با تشکر
    [size=18pt]ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟[/size]
    2008/12/29
    1,807
    439

پاسخ : مشکل عجيب هنگام شارژ شوني اريکسون

سلام
    یا عمر باتری تموم شده یا آی سی شارژ اشکال پیدا کرده البته قبل از اینها از نظر نرم افزار چک کن سالم باشه و فریم ورشو پدیت کن ............اگه درست نشد برو سراغ باتری و در آخر آی سی شارژ
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
    2012/01/21
    1,133
    13

مشکل حل شد !
    رفتم تعميرات موبايل اونجا پين هاي باتري رو يخورده جلو تر کشيد و گفت پين وسط که براي کنترل باتري هست درست اتصال نداشت ! اما من چون باتريم پاش لب گور بود باتري رو هم عوض کردم و يه باتري 2200 ميلي آمپر اتمي گرفتم !

با تشکر
    2011/10/26
    390
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط کيان
    مشکل حل شد !
    رفتم تعميرات موبايل اونجا پين هاي باتري رو يخورده جلو تر کشيد و گفت پين وسط که براي کنترل باتري هست درست اتصال نداشت ! اما من چون باتريم پاش لب گور بود باتري رو هم عوض کردم و يه باتري 2200 ميلي آمپر اتمي گرفتم !

با تشکر
    باتری اتمی چه نوع باتریه یعنی به انگلیسی اسمش چی میشه؟
    2012/01/21
    1,133
    13

روي جعبش نوشته : atomic battery
    2200mah
    li-ion battery

چون جريانشون زياده و ديرتر شارژ خالي مي کنن روشون نوشته باتري اتمي ! با همون شکل باتري موبايل هستند !

2010/03/05
    3,251
    71

سلام
    تا اونجایی که من میدونم باتری های اتمی واسه تجهیزات نظامی و فضایی استفاده میشن
    احتمالا فقط واسه عوام فریبی هست ...
    با سپاس
    2012/01/21
    1,133
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط علي علي پور ريکنده
    سلام
    تا اونجايي که من ميدونم باتري هاي اتمي واسه تجهيزات نظامي و فضايي استفاده ميشن
    احتمالا فقط واسه عوام فريبي هست ...
    با سپاس
    به نظرم چون که جريانشون رو 2 برابر کردن و ديرتر تموم ميشن الکي روشون نوشته باتري اتمي !
    2012/06/06
    همه جا هیچ جا
    561
    13

البته اگه جريان 2 برابر باشه مدت زمان شارژ هم بايد 2 برابر بشه
    شما با شارژر 500 ميلي آمپري 1 ساعت و نيم طول مي کشيد تا باتري فول شارژ بشه حالا اين زمان بايد 2 برابر بشه!
    البته اين يک نظريه است

راستي بر اساس اين نويسه حواست باشه مواد داخل باتري نشت نکنه

باتري اتمي:

باتري هاي اتمي داراي انواع مختلفي هستند که به دو گروه تبديل حرارتي و غير حرارتي تبديل مي شوند:

1- حرارتي:

تبديل گرمايوني (جمع شدن الکترون ها بر روي الکترود در اثر گرم کردن الکترود

مولد ترموالکتريک ايزوتوپي

سلول هاي ترمو فوتو ولتيک

2- غيرحرارتي (هسته اي)

مولد مستقيم بار (حاصل از واپاشي بتا، آلفا، شکافت هسته اي و ...)

باتري هاي اپتئوالکتريک (Optoelectric)

باتري هاي بتاولتيک (Betavoltaic)

در اين نوشته ما به بررسي دو نوع غير حرارتي شامل "اپتئوالکتريک" و " بتاولتيک" مي پردازيم

باتري هاي اپتئوالکتريک (Optoelectric)
    اولين بار باتري اپتئوالکتريک توسط محققان مسکويي ساخته شد. يک ايزوتوپ منتشر کننده بتا مثل تکنسيوم 99 يا استرانسيوم 90 داخل يک گاز يا مايع لومينسنس قرار داده مي شود. ايزوتوپ هاي منتشر کننده بتا داراي قطري در حد ميکرون هستند که به تعداد زياد درون گاز يا مايع قرار داده شده اند تا بيشترين کارايي را داشته باشند و پرتو بتا درون خود ايزوتوپ تلف نشود. برخي از انواع اين ايزوتوپ ها حاصل زباله هاي راکتور هستند که در نتيجه کم قيمت هستند. پرتو هاي بتا باعث برانگيخته شدن گاز يا مايع "اکسيمر" احاطه کننده مي شوند. اين گازها از ترکيباتي مثل کريپتون ، آرگون ، زنون (گزنون) تشکيل شده اند. لايه دور اين گازها و ماده راديواکتيو(ايزوتوپ) توسط لايه اي فتو ولتيک پوشانده مي شود که نور را به الکتريسيته تبديل مي کند.

باتري هاي بتاولتايک (Betavoltaic)

باتري هاي بتا ولتايک مولد هاي جريان الکتريکي هستند که از انرژي بتاي منتشر شده از ماده راديواکتيو براي توليد اين جريان استفاده مي شود. ماده راديواکتيوي که به صورت گسترده استفاده مي شود يکي از ايزوتوپ هاي هيدروژن يعني تريتيوم است. برخلاف بسياري از منابع انرژي که از تابش هسته اي براي توليد گرما استفاده مي کنند که بعدا اين گرما به الکتريسيته تبديل مي شود ، باتري هاي بتا ولتيک از يک فرايند غير حرارتي پيروي مي کند.

باتري هاي بتاولتيک 50 سال پيش اختراع شدند. در سال 2005 نوع جديدي از باتري هاي بتاولتيک که از ديود سيليکوني متخلخل استفاده مي کرد ، ساخته شد که داراي کارايي زيادي بود. اين کارايي بالا ناشي از افزايش سطح تماس بين ماده نيمه هادي(سيلسيوم) و ماده راديواکتيو بود. سيلسيوم داراي منافذ زياد (متخلخل) به گاز تريتيوم اين امکان را مي دهد که به راحتي با سيلسيوم تماس داشته باشد. يعني داراي سطح موثر و کلي بيشتري است.

کاربردها

اولين استفاده از اين باتري هاي براي استفاده هاي طولاني مدت مثل سفينه هاي فضايي براي يکي دو دهه است. برخي از استفاده هاي نوين از بتا ولتيک در لوازمي مانند گوشي تلفن همراه و لپ تاپ است. از سال 1973 نيز اين باتري ها در لوازم پزشکي مثل پيس ميکر (باتري قلب) به کار برده شد. ذرات بتا به راحتي بوسيله حفاظ هاي نازک مهار مي شوند و داراي برد بسيار کمي هستند (برخلاف اشعه گاما). به همين دليل اين باتري هاي خطرات ناشي از پرتو را ندارند. البته نشت مواد راديواکتيو از داخل اين باتري ها مي تواند به شدت خطرناک باشد.

موانع

اشعه بتا ساطع شده مي تواند به اجزاي داخلي باتري صدمه بزند. مواد راديو اکتيو داراي نيمه عمري مشخص هستند و به مرور زمان انرژي آنها کاهش مي يابد. البته اين زمان نسبت به زمان کاهش انرژي باتري هاي معمولي بسيار بيشتر است (چندين سال طول خواهد کشيد). براي تريتيوم 12.32 سال طول مي کشد تا شدت تشعشع به نصف مقدار اولي کاهش يابد.

تراکم الکترون هاي بتا در اتصال P-N باعث بوجود آمدن باياس مستقيم در نيمه هادي مي شود:

اين باعث مي شود سلول بتاولتايک ، ديودي با باياس مستقيم باشد. الکترون هايي از اوربيتال خود کنده مي شوند و باعث بوجود آمدن جرياني ناپايدار مي شود، در دانشگاه نيو مکزيکو بر روي ماده اي جديد کار مي کنند که "ايکوساهدرال بوريد" نام دارد. در اين ماده نيمه هادي سخت قابليت تبديل مستقيم انرژي ذره بتا به جريان الکتريکي مشاهده شده است.

ايزوتوپ هاي مختلفي براي توليد الکتريسيته در اين روش مي توانند مورد استفاده قرار گيرند. که داراي انرژي هاي توليدي مختلفي هستند

ايزوتوپ هايي که داراي اکتيويته زياد و نيمه عمر کوتاه هستند فقط مي توانند کاربرد نظامي و فضايي پيدا کنند.
    [size=18pt]اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست[/size]
    2012/01/21
    1,133
    13

جالب اينه که روي جعبه باتري هم نوشته li-ion battery رو داره و هم atomic battery !

موفق باشيد

2008/12/29
    1,807
    439

من از این باتری ها برای نوکیا خریدم به شدت آشغاله نصف باتری اصلی هم طول عمر نداره روی اونم نوشته بود باتری اتمی رنگ سفید داشت ..........این ظرفیتهایی هم که روش می نویسه یا الکیه یا این که به سرعت کاهش پیدا می کنه
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14