اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل عجیب هنگام شارژ شونی اریکسون

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل عجیب هنگام شارژ شونی اریکسون

درود
    خوبید ؟
    خسته نباشید

دوستان گوشی من سونی اریکسون c901 هستش !

وقتی می خوام شارژش کنم پیغام میده که : باتری شارژ نمی شود لطفا از باتری سونی اریکسون استفاده کنید !

در صورتی که باتری گوشی من همون باتری فابریکش هست !

الان چند روزه گوشی ندارم لطفا دوستان راهنمایی کنید !

با تشکر
    ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

پاسخ : مشکل عجیب هنگام شارژ شونی اریکسون

سلام
    یا عمر باتری تموم شده یا آی سی شارژ اشکال پیدا کرده البته قبل از اینها از نظر نرم افزار چک کن سالم باشه و فریم ورشو پدیت کن ............اگه درست نشد برو سراغ باتری و در آخر آی سی شارژ
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر

دیدگاه

مشکل حل شد !
      رفتم تعمیرات موبایل اونجا پین های باتری رو یخورده جلو تر کشید و گفت پین وسط که برای کنترل باتری هست درست اتصال نداشت ! اما من چون باتریم پاش لب گور بود باتری رو هم عوض کردم و یه باتری 2200 میلی آمپر اتمی گرفتم !

با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کیان
        مشکل حل شد !
        رفتم تعمیرات موبایل اونجا پین های باتری رو یخورده جلو تر کشید و گفت پین وسط که برای کنترل باتری هست درست اتصال نداشت ! اما من چون باتریم پاش لب گور بود باتری رو هم عوض کردم و یه باتری 2200 میلی آمپر اتمی گرفتم !

با تشکر
        باتری اتمی چه نوع باتریه یعنی به انگلیسی اسمش چی میشه؟

دیدگاه

روی جعبش نوشته : atomic battery
          2200mah
          li-ion battery

چون جریانشون زیاده و دیرتر شارژ خالی می کنن روشون نوشته باتری اتمی ! با همون شکل باتری موبایل هستند !

دیدگاه

سلام
            تا اونجایی که من میدونم باتری های اتمی واسه تجهیزات نظامی و فضایی استفاده میشن
            احتمالا فقط واسه عوام فریبی هست ...
            با سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
              سلام
              تا اونجایی که من میدونم باتری های اتمی واسه تجهیزات نظامی و فضایی استفاده میشن
              احتمالا فقط واسه عوام فریبی هست ...
              با سپاس
              به نظرم چون که جریانشون رو 2 برابر کردن و دیرتر تموم میشن الکی روشون نوشته باتری اتمی !

دیدگاه

البته اگه جریان 2 برابر باشه مدت زمان شارژ هم باید 2 برابر بشه
                شما با شارژر 500 میلی آمپری 1 ساعت و نیم طول می کشید تا باتری فول شارژ بشه حالا این زمان باید 2 برابر بشه!
                البته این یک نظریه است

راستی بر اساس این نویسه حواست باشه مواد داخل باتری نشت نکنه

باتری اتمی:

باتری های اتمی دارای انواع مختلفی هستند که به دو گروه تبدیل حرارتی و غیر حرارتی تبدیل می شوند:

1- حرارتی:

تبدیل گرمایونی (جمع شدن الکترون ها بر روی الکترود در اثر گرم کردن الکترود

مولد ترموالکتریک ایزوتوپی

سلول های ترمو فوتو ولتیک

2- غیرحرارتی (هسته ای)

مولد مستقیم بار (حاصل از واپاشی بتا، آلفا، شکافت هسته ای و ...)

باتری های اپتئوالکتریک (Optoelectric)

باتری های بتاولتیک (Betavoltaic)

در این نوشته ما به بررسی دو نوع غیر حرارتی شامل "اپتئوالکتریک" و " بتاولتیک" می پردازیم

باتری های اپتئوالکتریک (Optoelectric)
                اولین بار باتری اپتئوالکتریک توسط محققان مسکویی ساخته شد. یک ایزوتوپ منتشر کننده بتا مثل تکنسیوم 99 یا استرانسیوم 90 داخل یک گاز یا مایع لومینسنس قرار داده می شود. ایزوتوپ های منتشر کننده بتا دارای قطری در حد میکرون هستند که به تعداد زیاد درون گاز یا مایع قرار داده شده اند تا بیشترین کارایی را داشته باشند و پرتو بتا درون خود ایزوتوپ تلف نشود. برخی از انواع این ایزوتوپ ها حاصل زباله های راکتور هستند که در نتیجه کم قیمت هستند. پرتو های بتا باعث برانگیخته شدن گاز یا مایع "اکسیمر" احاطه کننده می شوند. این گازها از ترکیباتی مثل کریپتون ، آرگون ، زنون (گزنون) تشکیل شده اند. لایه دور این گازها و ماده رادیواکتیو(ایزوتوپ) توسط لایه ای فتو ولتیک پوشانده می شود که نور را به الکتریسیته تبدیل می کند.

باتری های بتاولتایک (Betavoltaic)

باتری های بتا ولتایک مولد های جریان الکتریکی هستند که از انرژی بتای منتشر شده از ماده رادیواکتیو برای تولید این جریان استفاده می شود. ماده رادیواکتیوی که به صورت گسترده استفاده می شود یکی از ایزوتوپ های هیدروژن یعنی تریتیوم است. برخلاف بسیاری از منابع انرژی که از تابش هسته ای برای تولید گرما استفاده می کنند که بعدا این گرما به الکتریسیته تبدیل می شود ، باتری های بتا ولتیک از یک فرایند غیر حرارتی پیروی می کند.

باتری های بتاولتیک 50 سال پیش اختراع شدند. در سال 2005 نوع جدیدی از باتری های بتاولتیک که از دیود سیلیکونی متخلخل استفاده می کرد ، ساخته شد که دارای کارایی زیادی بود. این کارایی بالا ناشی از افزایش سطح تماس بین ماده نیمه هادی(سیلسیوم) و ماده رادیواکتیو بود. سیلسیوم دارای منافذ زیاد (متخلخل) به گاز تریتیوم این امکان را می دهد که به راحتی با سیلسیوم تماس داشته باشد. یعنی دارای سطح موثر و کلی بیشتری است.

کاربردها

اولین استفاده از این باتری های برای استفاده های طولانی مدت مثل سفینه های فضایی برای یکی دو دهه است. برخی از استفاده های نوین از بتا ولتیک در لوازمی مانند گوشی تلفن همراه و لپ تاپ است. از سال 1973 نیز این باتری ها در لوازم پزشکی مثل پیس میکر (باتری قلب) به کار برده شد. ذرات بتا به راحتی بوسیله حفاظ های نازک مهار می شوند و دارای برد بسیار کمی هستند (برخلاف اشعه گاما). به همین دلیل این باتری های خطرات ناشی از پرتو را ندارند. البته نشت مواد رادیواکتیو از داخل این باتری ها می تواند به شدت خطرناک باشد.

موانع

اشعه بتا ساطع شده می تواند به اجزای داخلی باتری صدمه بزند. مواد رادیو اکتیو دارای نیمه عمری مشخص هستند و به مرور زمان انرژی آنها کاهش می یابد. البته این زمان نسبت به زمان کاهش انرژی باتری های معمولی بسیار بیشتر است (چندین سال طول خواهد کشید). برای تریتیوم 12.32 سال طول می کشد تا شدت تشعشع به نصف مقدار اولی کاهش یابد.

تراکم الکترون های بتا در اتصال P-N باعث بوجود آمدن بایاس مستقیم در نیمه هادی می شود:

این باعث می شود سلول بتاولتایک ، دیودی با بایاس مستقیم باشد. الکترون هایی از اوربیتال خود کنده می شوند و باعث بوجود آمدن جریانی ناپایدار می شود، در دانشگاه نیو مکزیکو بر روی ماده ای جدید کار می کنند که "ایکوساهدرال بورید" نام دارد. در این ماده نیمه هادی سخت قابلیت تبدیل مستقیم انرژی ذره بتا به جریان الکتریکی مشاهده شده است.

ایزوتوپ های مختلفی برای تولید الکتریسیته در این روش می توانند مورد استفاده قرار گیرند. که دارای انرژی های تولیدی مختلفی هستند

ایزوتوپ هایی که دارای اکتیویته زیاد و نیمه عمر کوتاه هستند فقط می توانند کاربرد نظامی و فضایی پیدا کنند.
                اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

جالب اینه که روی جعبه باتری هم نوشته li-ion battery رو داره و هم atomic battery !

موفق باشید

دیدگاه

من از این باتری ها برای نوکیا خریدم به شدت آشغاله نصف باتری اصلی هم طول عمر نداره روی اونم نوشته بود باتری اتمی رنگ سفید داشت ..........این ظرفیتهایی هم که روش می نویسه یا الکیه یا این که به سرعت کاهش پیدا می کنه
                    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                    ولتر

دیدگاه

کلا موبایل برای همون باتری ساخته شده
                      باتری اتمی واقعی هم بسیار گرونه و هم خطر ناک.
                      یادتون هست که به باتری خشک ماشین یا موتور می گفتند باتری اتمی!
                      این به دلیل کمبود اطلاعات هست.

دیدگاه

مولد مستقیم بار (حاصل از واپاشی بتا، آلفا، شکافت هسته ای و ...)
                        این باتری هایی که شما میگی فکر نکنم در موبایل فروشی پیدا بشه!
                        نوشته اصلی توسط کیان
                        جالب اینه که روی جعبه باتری هم نوشته li-ion battery رو داره و هم atomic battery !

موفق باشید

این همون باطری li-ion هست که احتمالا (%90)اسمش ATOMIC BATTERY هست.

دیدگاه

والا فروشنده ازش کلی تعریف کرد اما حالا که استفاده می کنم می بینم که اصلان به پای باتری اصلی خود موبایل که 3 سال هم عمر کرده بود نمی رسه !

موفق باشید

دیدگاه

درسته.
                            واپاشی بتا، آلفا، شکافت هسته ای و ... فقط تو نیروگاه های هسته ای , زیر دریایی های هسته ای , فظاپیما ها و ... یافت میشه.
                            بعضی ها (برادران چینی) با سوء استفاده از کمبود اطلاعات در برخی کشور ها دست به اقدامات این چنینی می زنند...

دیدگاه

برای منم اینجوری شده منم یعنی باتری رو. عوض کنم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X