اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کدام زبان FBD یا LAD ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کدام زبان FBD یا LAD ؟

این زبانها چه فرقی میکنن؟

پاسخ : کدام زبان FBD یا LAD ؟

با سلام

برنامه نویسی PLC های زیمنس به سه شکل انجام میشه
    1. STL ، یجورایی همون زبان اسمبلی PLC هست .
    2. FBD ، برنامه نویسی با گیت های منطقی (مناسب برای اونایی که با گیت های منطقی بیشتر سر و کار داشتن(مهندسین الکترونیک))
    3. LAD ، برنامه نویسی نردبانی (مناسب برای اونایی که قبلا با مدارت فرمان رله کنتاکتوری سر وکار داشتن (مهندسین برق)) این زبان به نسبت بقیه به خاطر سهولت در اجراش بیشتر استفاده میشه.

دیدگاه

با همشون میشه تمام قدرت سخت افزار رو بهکار گرفت؟ یا هر کدوم قدرت خودشون رو دارن؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
        با همشون میشه تمام قدرت سخت افزار رو بهکار گرفت؟ یا هر کدوم قدرت خودشون رو دارن؟
        در کل فرقی باهم ندارند و بسته به مهارتتون میتونید از هرکدوم از زبون ها استفاده کنید و از قدرت سخت افزار استفاده کنید ، معمولا LAD بدلیل سهولت بالاش از بقیه زبون ها بیشتر استفاده میشه

دیدگاه

با سلام
          STL انعطاف پذیری بیشتری داره و در کل قویتره .
          هرگز به نیکی نمی رسید تازمانیکه از آنچه دوست می دارید انفاق کنید .

دیدگاه

سلام
            به نظر بنده زبان FBD برای بچه های الکترونیک خیلی راحت تر و قابل فهم ترمی باشد چون از گیت های منطقی استفاده شده است و نسبت به زبان LAD قابلیت انعطاف پذیری بیشتری دارد زبان LAD برای بچه های رشته برق خیلی مناسب تر می باشد یکی از ویزگی های زبان LAD این هست که در خیلی از PLC ها این زبان به عنوان بیس می باشد و اصلا ممکن از از زبان FBD در آنها خبری نباشد . در کل شرکت زیمنس از 2 زبان به طور اصلی در LOGO و از 3 زبان به طور اصلی و 2 زبان به طور تخصصی در S7 استفاده میکند که LAD و FBD در هر دو مشترک و STL در S7 به عنوان زبان 3 مورد استفاده قرار میگرد که زبانهای LAD و FBD به STL تبدیل می شود ولی ممکن است در بعضی موارد زبان STL به LAD و FBD تبدیل نشود به نظر بنده زبان STL برای آنهایی که رشته غیر از برق و الکترونیک می باشد مثل کامپیوتر و سایر رشته ها مناسب است .
            امام علی (ع): هرکس به من کلمه ای بیاموزد مرا ( بنده ) خود کرده...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezahmab
              سلام
              به نظر بنده زبان FBD برای بچه های الکترونیک خیلی راحت تر و قابل فهم ترمی باشد چون از گیت های منطقی استفاده شده است و نسبت به زبان LAD قابلیت انعطاف پذیری بیشتری دارد زبان LAD برای بچه های رشته برق خیلی مناسب تر می باشد یکی از ویزگی های زبان LAD این هست که در خیلی از PLC ها این زبان به عنوان بیس می باشد و اصلا ممکن از از زبان FBD در آنها خبری نباشد . در کل شرکت زیمنس از 2 زبان به طور اصلی در LOGO و از 3 زبان به طور اصلی و 2 زبان به طور تخصصی در S7 استفاده میکند که LAD و FBD در هر دو مشترک و STL در S7 به عنوان زبان 3 مورد استفاده قرار میگرد که زبانهای LAD و FBD به STL تبدیل می شود ولی ممکن است در بعضی موارد زبان STL به LAD و FBD تبدیل نشود به نظر بنده زبان STL برای آنهایی که رشته غیر از برق و الکترونیک می باشد مثل کامپیوتر و سایر رشته ها مناسب است .
              حالا یه مشکلی هست. من هم الکترونیک بلدم . هم برنامه نویسی کامپیوتر ( حتی اسمبلی) هم برق قدرت!
              تکلیف من چیه این وسط؟

دیدگاه

پس زبان SCL چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                  حالا یه مشکلی هست. من هم الکترونیک بلدم . هم برنامه نویسی کامپیوتر ( حتی اسمبلی) هم برق قدرت!
                  تکلیف من چیه این وسط؟
                  باید ببینید چه استفاده ای میخواید داشته باشید.بهتر بگم قراره چه سیستمی طراحی بشه و چه کاربری داشته باشه و اینکه چه تکنولوژی هایی به کار برده بشه.

من شخصا FBD رو ترجیح میدم چون قابلیت های بالاتری داره و با تکنولوژی های جدید تر مچ میشه.
                  فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

اصلا این PLC ها با این قیمت استفاده هم میشه؟ :eek:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                      اصلا این PLC ها با این قیمت استفاده هم میشه؟ :eek:
                      اره چرا استفاده نشه؟!
                      فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط (فرشته)
                        اره چرا استفاده نشه؟!
                        متقاضی براش چطوره؟ بازاریابیشو اینارو چطوری میشه انجام داد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                          متقاضی براش چطوره؟ بازاریابیشو اینارو چطوری میشه انجام داد؟
                          ببینید متقاضی خاص داره.خیلی از متقاضی هاش کاراشون رو به شخص نمیدن و فقط از طریق مناقصه شرکت های معتبر رو میپذیرن.
                          اما بعضی کارخونه ها هم ازش استفاده میکنن.باید لینک به اونارو پیدا کنید

دیدگاه

من خودم با FBD و LAD و STL کار کردم. هرکدوم مزیتهای خاص خودشون رو دارن . ولی STL جامع ترینشونه . چون بعضی اوقات برنامه ها با STL خیلی بهتر نوشته میشن و با FBD و LAD نوشته نمیشن. در واقع STL میتونه LAD و FBD رو پوشش بده.
                            استعداد چیزی نیست جز عرق جبین ! (انیشتین)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط khodabandelo behnam
                              من خودم با FBD و LAD و STL کار کردم. هرکدوم مزیتهای خاص خودشون رو دارن . ولی STL جامع ترینشونه . چون بعضی اوقات برنامه ها با STL خیلی بهتر نوشته میشن و با FBD و LAD نوشته نمیشن. در واقع STL میتونه LAD و FBD رو پوشش بده.
                              ممنون دوست گرامی.
                              چه پروژه هایی اجرا کردی؟ دستمزد چقدره؟ :redface:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X