اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خودآموز کاربردی میکروکنترلرهای AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خودآموز کاربردی میکروکنترلرهای AVR

قابل توجه دانشجویان رشته های برق ( کلیه گرایش ها ) ، کامپیوتر ، مکاترونیک و سایر علاقه مندان :

مجموعه آموزشی " خودآموز کاربردی میکروکنترلرهای AVR " با بیان مطالب و پروژه های ساده ، عملی و کاربردی ، گزینه ایی مناسب برای افراد مبتدی می باشد. همینطور این مجموعه می تواند مقدمه ایی برای علاقه مندان به علم رباتیک باشد. این مجموعه از 10 فصل و 6 ضمیمه تشکیل شده که فصل های 3 و 6 آن برای یادگیری بسیار با اهمیت است.

موارد آموزشی آن به شرح زیر است:

1- آشنایی با میکروکنترلر AVR و نحوه راه اندازی آن
    2- راه اندازی LED
    3- راه اندازی سون سگمنت ( 7Seg )
    4- راه اندازی LCD کاراکتری
    5- راه اندازی کی پد ( KBD )
    6- کار با تایمر / کانتر ( Timer / Counter و PWM )
    7- کار با مبدل آنالوگ به دیجیتال ( ADC )
    8- کار با وقفه ها ( Intrrupts )
    9- راه اندازی LCD گرافیکی ( GLCD )
    10- معرفی پروتکل UART
    11- معرفی پروتکل SPI
    12- آشنایی با حافظه دائمی EEPROM

و درادامه پروژه های زیر که می تواند بسیار مفید و کاربردی باشد به همراه این مجموعه ارائه شده است :

1- فلاشر 8 کانال ، 6 برنامه ایی با میکروکنترلر AVR
    2- چراغ راهنما با میکروکنترلر AVR
    3- ارگ ، موسیقی و آژیر پلیس با میکروکنترلر AVR
    4- اجرای انیمیشن روی LCD کاراکتری با میکروکنترلر AVR
    5- ساعت دیجیتال ساده با میکروکنترلر AVR
    6- تایمر معکوس از یک دقیقه تا 256 ساعت با میکروکنترلر AVR
    7- دماسنج ساده ( سنسور LM35 ) با میکروکنترلر AVR
    8- ترموستات با قابلیت تغییر رنج دما با میکروکنترلر AVR
    9- اهم متر ساده با میکروکنترلر AVR
    10- فرکانس متر ساده با میکروکنترلر AVR
    11- ولت متر ساده با میکروکنترلر AVR
    12- ماشین حساب سه رقمی با میکروکنترلر AVR
    13- تابلو روان ساده با میکروکنترلر AVR
    14- دماسنج گرافیکی با قابلیت نمایش اعداد فارسی با میکروکنترلر AVR
    15- ایجاد پیامک (SMS) و ذخیره سازی آن در داخل میکروکنترلر AVR
    16- ارسال پیامک (SMS) از یک میکروکنترلر به میکروکنترلر دیگر
    17- دماسنج با نمایش دمای منفی بر روی سون سگمنت با میکروکنترلر AVR
    18- ساعت RTC دقیق با قابلیت نمایش بر روی 7Segment با میکروکنترلر AVR
    19- راه اندازی استپر موتور ( Step Motor ) با میکروکنترلر AVR
    20- کنترل دور و جهت حرکت موتور DC با استفاده از پالس های PWM با میکروکنترلر AVR
    21- ولوم دیجیتال ساده با میکروکنترلر AVR
    22- دیمر دیجیتال ( Dimmer ) برای کنترل توان وسایل برقی با میکروکنترلر AVR
    23- قفل رمز دیجیتال 8 رقمی با قابلیت تغییر رمز و ثبت آن در داخل حافظه با میکروکنترلر AVR
    24- ارتباط میکروکنترلر با کامپیوتر ( Rs-232 ) برای ارسال اطلاعات با میکروکنترلر AVR
    25- ربات مسیریاب 7 سنسور با قابلیت تشخیص انواع مسیرهای مختلف با میکروکنترلر AVR

همینطور معرفی قطعات و ابزارهای پرکاربرد در الکترونیک و نیز آموزش تهیه فیبر مدارچاپی ( PCB ) بطور خلاصه و مفید در ضمیمه های این مجموعه گنجانده شده است.

دانلود خودآموز کاربردی میکروکنترلرهای AVR با حجم 11.3MB

http://s3.picofile.com/file/7545023438/Khodamooz_AVR.rar.html

دانلود دیتاشیت قطعات معرفی شده در این مجموعه با حجم 16.8MB

http://s1.picofile.com/file/7545035692/Datasheet.rar.html

پاسخ : خودآموز کاربردی میکروکنترلرهای AVR

سلام
    خیلی خوب توضیح داده
    ممنون اقا
    هر اقدام بزرگی ابتدا محال به نظر میرسد

دیدگاه

دوستان عزیزی که این مجموعه را مطالعه نموده اند می توانند انتقادات و پیشنهادات خود را در همین تاپیک ارائه دهند.
      با تشکر

دیدگاه

اقا با اجازه ی ناشر این کار رو کردید؟

دیدگاه

سلام یه همیچین کتاب به زبان سی و کدوژن پیدا نمیشه :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry2: :cry2: :cry2: اخه من دنبال یاد گیری سی هستم بیسکو بلدم یعنی خیلی فقط پیشا با همین کتاب یاد گرفتم
          !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
          نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milad-admin
            سلام یه همیچین کتاب به زبان سی و کدوژن پیدا نمیشه :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry2: :cry2: :cry2: اخه من دنبال یاد گیری سی هستم بیسکو بلدم یعنی خیلی فقط پیشا با همین کتاب یاد گرفتم
            سلام
            هم توی نت و هم توی بازار(خصوصا توی بازار) تا دلت بخواد کتاب زبان C با کامپایلر کدویژن هست(تقریبا همشون با کدویژن هستن).

دیدگاه

سلام دوست من میدونم هست منظورم به اسونی این کتاب من جای ندیدم اگه سراغ دارید نام ببرید من بگیرم ممنونم
              نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

دیدگاه

من میخام تازه شروع کنم و اینکه میخام از آرم شروع کنم واسه همین از زبون سی اگه چیزی ساده و رون دارید تو رو خدا بزارید
                این دانشگاه واقعا خودشونو مسخره کردن با این آموزششون

دیدگاه

سلام دوست من میدونم هست منظورم به اسونی این کتاب من جای ندیدم اگه سراغ دارید نام ببرید من بگیرم ممنونم
                  با توجه به اینکه شما قبلا برنامه نویسی کردید نباید زیاد به فکر این موضوع باشید.
                  نوشته اصلی توسط Takesh-2
                  من میخام تازه شروع کنم و اینکه میخام از آرم شروع کنم واسه همین از زبون سی اگه چیزی ساده و رون دارید تو رو خدا بزارید
                  این دانشگاه واقعا خودشونو مسخره کردن با این آموزششون
                  اینا رو گردن دانشگاه ننداز. اگه آدم نخواد یه چیز رو یاد بگیره اگه دانشگاه برکلی هم باشی فایده نداره. خودت زرنگ باش. قبول دارم که دانشگاه های ما شورشو در آورده ولی خب فعلا اوضاع واسه همه اینجوریه. من دوستم دانشگاه شریف مهندسی هواوفضا می خوند. وضعیت دانشگاهشون رو که شرح می داد باید بگم که واقعا مزخرف بود. oo: اصلا باورم نمی شد. در هر صورت،
                  شما بهتره از یه 8 بیتی ساده شروع کنی. یا PIC یا AVR رو شروع کن و بعد برو سراغ اونا. اگه این کارو نکنی زجر زیادی میکشی.

دیدگاه

سلام فرمایشات شما ولی من عادت دارم دنبال هر چیزی اسون برم :rolleyes: ولی با این اوساف هم هر کتابی تو نت گیر اوردم به دردم نخورد در مورد سی پس برم بیرون یک کتاب بخرم شما کتابی مد نظر ندارید

دیدگاه

سلام فرمایشات شما ولی من عادت دارم دنبال هر چیزی اسون برم :rolleyes: ولی با این اوساف هم هر کتابی تو نت گیر اوردم به دردم نخورد در مورد سی پس برم بیرون یک کتاب بخرم شما کتابی مد نظر ندارید
                      می تونید از کتابه مرجع جامعه میکروکنترل ها ی AVRاز استاد سپاس یارو بگیریدومطالعه کنید
                      خوبه
                      به جای اینکه جای کسی را بگیرید سعی کنید جای واقعیه خود را بیابید

TABRIZ

دیدگاه

سلام
                        من با استفاده از ارتباط UART و ماژول های ASK بین دو میکرو ارتباط برقرار کردم ومشکلی هم ندارم.
                        تنها مشکل من تو رمز گذاری اطلاعات ارسالی هستش چون پروژه ای که دارم روش کار میکنم نیاز هستش چند فرستنده و گیرنده به صورت زوج در کنار یکدیگر کار کنن و من نمیخوام از رمز گذاری در برنامه نویسی استفاده کنم چون ممکن به خوام پروژه رو به تولید انبوه برسونم نمیشه نشست ودونه به دونه رو یه رمز جدید براش نوشت و...
                        میخوام بدونم Ic های رمز گذار وجود دارند که بشه این کار رو انجام داد یا نه؟
                        از Ic های PT2262 و PT2272 استفاده کردم ولی جواب نگرفتم ممنون میشم کمکم کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X