اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ریشه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ریشه

سلام
    6 تا معدله غیر خطی(نه دیفرانسیلی )دارم و 6 متغیر
    f1(x1,x2,x3,x4,x5,x6)=0
    f2(x1,x2,x3,x4,x5,x6)=0
    .
    .
    f6(x1,x2,x3,x4,x5,x6)=0
    تمام جوابهای اون رو میخوام -60<xi<+60
    راهکار پیشنهادیتون چیه؟
    -----
    در متلب
    با دستور fsolve و تعریف کردن تابع
    تنها با گرفتن یک حدس اولیه
    یک جواب میده !
    در حالی که من به همه جوابها نیاز دارم!
    و با تغییر حدس اولیه جواب تغیری نمی کنه!

-------
    والبته دستور fsolve میپل هم فقط یک جواب رو بهم میده!

چه راهکاری پیشنهاد میکنید؟(محاسباتی یا نرم افزاری!)
    ممنون

پاسخ : ریشه ...

شاید همین یک ریشه رو داره؟! چون وقتی حدس اولیه عوض میشه نزدیکترین جواب به اون نقطه بدست میاد.
    بهر حال الگوریتم ژنتیک در این مواقع یکی از راههای پیشنهادیه. میشه گفت جوابش تقریبا بهینه ست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
      شاید همین یک ریشه رو داره؟! چون وقتی حدس اولیه عوض میشه نزدیکترین جواب به اون نقطه بدست میاد.
      بهر حال الگوریتم ژنتیک در این مواقع یکی از راههای پیشنهادیه. میشه گفت جوابش تقریبا بهینه ست
      نه قطعا چنیدین جواب داره
      در حقیقت این 4 معادله حرکت با دوتا معادله قیده که من دنبال تمام نقاط تعادل استاتیکیش هستم!تا روشون بررسی کنم
      الگوریتم ژنتیک منظورتون همون روش های طراحی بهینه است دیگه!مینیموم کردن تابع هدف و...نه اینا کمکی نمیکنه چون فقط نقطه بهینه رو میدن!

دیدگاه

لزوما ژنتیک برای پیدا کردن نقاط بهینه نیست بلکه هر مسئله ای که جواب تحلیلی نداره رو هم میشه با ژنتیک حل کرد اما باید حداقل یک نکته رو در نظر داشت
        اینکه ممکنه دقیقا تمام جوابها بدست نیاد
        اما شما میتونی مطمئن باشی که جوابهای بدست اومده تا حد امکان به جواب واقعی نزدیک (که کار مهندس جماعت هم همینه) نزدیکه
        * الگوریتم ها دیگه ای هم مثل PSO یا حرکت دسته جمعی ذرات رو هم میشه استفاده کرد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X