اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهترین سی پی یو برای کاربرد های محاسباتی چیست؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بهترین سی پی یو برای کاربرد های محاسباتی چیست؟

با سلام--به نظر دوستان بهترین سی پی یو برای کاربرد هایی نظیر برنامه متلب-برنامه های شبیه سازی الکترونیک- از اینتل و یا ا-ام-دی-کدام سی پی یو بهتر است؟البته رنج قیمت پایین تر از 350 هزار تومان.و یا اگر لینکی سراغ دارند خواهشمند است معرفی نمایند.
    در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

پاسخ : بهترین سی پی یو برای کاربرد های محاسباتی چیست؟

سلام استاد
    بستگی داره مادربوردتون و سوکتش چی هست ...
    و واسه نرم افزار های محاسباتی و شبیه سازی هم cpu ای که فرکانس هر هستش بالاتر باشه نسبت به cpu با فرکانس کم تر و تعداد هسته بیشتر بهتره
    و اگه میخواین مادر بورد رو بر اساس cpu انتخاب کنید:
    AM3 - FX-4100 - 3.3GHz
    و مادربورد ASUS - M5A78L LE
    با سپاس

دیدگاه

چند روز پیش مین بورد به رحمت خدا رفت-ایسوس بود مشکل از بایوس و چند بار هم فلش کردم ولی فایده نداشت پیغام"Not enough space in runtime area!!. SMBIOS data will not be available" میداد.حالا دیگه میخواستم کلا اپگرید کنم.برای همین برای سی پی یو حدود 350-برای مادر بورد 150-رم هم به مقدار کافی-مابقی قطعات هم از بورد قبلی هست.

دیدگاه

مادر بوردی که بالا معرفی کردم حدود 280 هست و مادر بورد نیمه حرفه ای هست ...
        و پورت پارالل و کام هم داره
        این مادر بورد هم از cpu بالا پشتیبانی میکنه و قیمتش حدود 190 هست
        MSI 760GM-P21
        رم واسه مادر بورد اول : CORSAIR - Dual Channel 4GB 2000 به پارت نامبر : CMX4GX3M2B2000C9 و قیمت 145
        واسه مادر بورد دوم : Kingston 4GB 1333 به پارت نامبر : KVR1333D3N9/4G و قیمت 55
        رم اگه بعدا دیدین کم میارین میتونین یه ماژول دیگه از همین نوع اضافه کنید
        در ضمن به پاور هم توجه کنید
        توان مصرفی سیستم شما (با در نظر گرفتن کارت گرافیک و دیگر قطعات از نوع متوسط) حدود 300 تا 350 وات هست
        پس باید حداقل یه پاور 500 وات داشته باشید
        با سپاس

دیدگاه

با سلام و تشکر از توجهتان.مشکلی از بابت پاور ندارم زیرا قبلا تجربه بدی از ان داشتم در سیستمی که قبلا داشتم یک پاور ساده ارزان فکر کنم از همین چینی ها کار گذاشته بودم و هنگامیکه سوخت ---اکثر قطعات از جمله سی پی یو-کارت گرافیک را هم سوزاند بعد از ان بود که به فکر تهیه یک پاور درست و حسابی افتادم و گرین گرفتم.از نوعی که پی اق سی دارد.خوبی پی اف سی علاوه بر اصلاح ضریب قدرت تثبیت ولتاژ ورودی به قسمت سوییچینگ منبع تغذیه نیز میباشد مثل این است که منبع تغذیه شما دارای حفاظت های بیشتری باشد.هنگامیکه ولتاژ ورودی بالا رود در منبع معمولی اگر حفاظتها درست عمل نکنند ولتاژ خروجی نیز بالا میرود واین سبب اسیب دبدن همه قطعات میشود ولی در نوع دوم ولتاژ ورودی به قسمت سوییچینگ ثابت مانده و منبع از کار می افتد.

دیدگاه

کلا amd یه چیز دیگست ! intel غلط می کنه به پای amd برسه !

اینکه می گن amd داغ می کنه فقط یک سری از اون بود که بعدا مشکل حل شد اما توی دهن مردم افتاده amd داغ می کنه !

اینتل همیشه 40 -50 تومن پول مارکش رو میگیره !

الان لامصب همه چیز گرون شده و گرنه انتخاب های خیلی بهتری هم می شد کرد !

من الان مادربردم : gigabyte ma770t-ud3 amd هستش !
            از am3 هم پشتیبانی می کنه !

اگر تونستی مادربردی بگیر که از +am3 پشتیبانی کنه ! این مادربرد ها سوکت سی پی یو رنگ مشکی دارند !

رم هم به نظرم geil البته اگر درست و حسابیش گیرت اومد ! همیشه برای مواقعی که می خوای دوتا رم بزاری باید از رم هایی استفاده کرد داخل 1 جعبه باشند !

من بعد از خرید سیستمم فهمیدم که مزخرفترین مادربرد gigabyte هستش !
            من خودم نظرم روی asus بود اما از بس که فروشنده گفت gigabyte منم آخر اونو خریدم !

اوائل رم 2 تا 2 گیگ adata داشتم !

بعدش فروشنده بهم گفت اون 2 تا رو براش ببرم و یدونه 4 گیگ کینگستون بهم داد ! رمش فقط روز اول خوب کار کرد اما بعدش جونش در اومد ! آخر سر هم به خاطر اورکلاک پایه رم آب شد و رم هم سوخت !

حالا رفتم یه رم 2 گیگ elite گرفتم ! خیلی راضیم !

بیشتر به جای راهنمایی خاطره نوشتم !

موفق باشید
            ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

گیگابایت فقط یک مشکل داره اونم اینه که تو بعضب مدل هاش خیلی داغ میکنه البته میشه با پیاده سازی یک سیستم cooling حالشو برد در کل مادربورد خوبیه ! asus هم خوبه از زمانی که ایسوس اولین سی دی رام درایورش رو داد به بیرون من تا اونجا که یادم میاد مادربورداش همیشه خوب بود ؟! من هم با ایسوس کار کردم هم با گیگا بایت هر دو شون خوبن ؟!! یک زمانی asrock تایوانی هم عالی بود ؟!...
              اول توکل
              دوم پشتکار
              سوم مشورت
              چهارم عمل
              -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
              نرم افزار برای دانلود نامحدود از rapideshare: http://k12student.persiangig.com/other ------- تشکر یادتون نره. موفق باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X