اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

موتور،جرخ و شنی برای ربات امدادگر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

موتور،جرخ و شنی برای ربات امدادگر

سلام
    من قصد دارم یک ربات امدادگر بسازم،برای همین دنبال موتوربا توان و گشتاور بالا و همچنین چرخ و شنی میگردم.
    اگر کسی از دوستان اطلاعاتی تو این زمینه دارن لطفا راهنمایی کنن.
    با تشکر :nerd:

پاسخ : موتور،جرخ و شنی برای ربات امدادگر

سلام دوست عزیز.

من یه ربات تو مایه های امدادگر ساختم .خودمو 3 تا دوستامو میتونه حمل کنه .موتورشم موتور برف پاکن پرایده .سیستم شنی براش پیاده کردم

دیدگاه

میشه عکسشو بزتری دوس عزیز
      ؟

دیدگاه

سلام
        دوست عزیز باید مشخص کنی که از سیستم چه انتظاری داری اگه میخوای یه رباتی باشه در حد مثلا 2 تا 5 کیلو که خودشو حمل کنه میتونی از چرح شنی و شاسی های اماده توی بازار که نوی امجد دیدم استفاده کنی جنسش پلکسی گلس (پلاستیک نیمه سخت مشکی رنگ که توی ساخت تابلو LED هم به کار میره) هست که برای کار های معمولی خوبه و سبکه و یه مدل کوچیک داره یه مدل بزرگ موتور رو هم بستگی به جیبت داره معمولی ترینش استفاده از موتور 12 ولتی های سشوار یا همون جانسون هست تا موتور های بهتر...
        اما یه راه حل بهتر که من دیدم اینه که از تسمه نقاله های صنعتی شیار دار استفاده کنی من توی نمایشگاه صنعت اصفهان دیدم باب کار شنی هست بسیار محکمه و اصلا پاره شدن تو کارش نیست و انواع مختلف مدل هارو هم داره یه مدل هم بود که بصورت زنجیر خیلی پهن بود که اون بهترینه
        برای چرخش هم میشه از پولی های الومینیومی استفاده کرد این سیستم با یه موتور درست حسابی (مثلا براشلس outrunner توان مناسب مثل تانک میشه دیگه :nice
        راه های زیادی برای خلاقیت هست که میتونی پیداشون کنی

دیدگاه

دوست عزیز عکس و فیلم :applause:

اینم لینک فیلمش :wow:
          http://s4.picofile.com/file/78653439...00614.rar.html

دیدگاه

سلام پس چرا اینقدر دیر عکس و فیلمت رو گذاشتی :biggrin:
            از درایور براشلس چه خبر؟ :mrgreen:
            مطمئنی این موتور برف پاک کن پرایده oo: این برای تریلی هم زیاده
            روبات باحالی شده بود ایول :applause:
            مسابقات کجاست؟
            AYRIC

دیدگاه

چه جالب ، من میخواستم یک موضوعی در مورد همین مسئله مطرح کنم .

من در مسابقات ملی رباتیک مرکز آموزش خانه کارگر تبریز که در 21 شهریورماه امسال برگزار خواهد شد ، شرکت می کنم. ما در تعقیب خط پیشرفته شرکت می کنیم.

ولی با یکی از دوستان میخواهیم در آتش نشان نیز شرکت کنیم.

من در مورد برنامه نویسی ، باطری ها ، شارژر ، سنسور تشخیط خط ، سنسور تشخیص آتش ، سنسور تشخیص مانع ، جهت یابی ربات و خیلی مسائل دیگر ، نه تنها مشکلی ندارم ، خیلی هم وارد هستم.

تنها مشکل من ساخت مکانیک ربات آتش نشان به صورت تانک مانند است که هیچ اطلاعی از آن ندارم. همچنین نحوه خاموش کردن آتش را نیز بلد نیستم ( البته به جز فن )

من در تبریز زندگی می کنم و مطمئنا نمی توانم از تبریز قطعات مکانیکی لازم را پیدا کنم.

از دوستان خواهش می کنم اگر می توانند در دو مورد زیر به من کمک کنند :

1 - طراحی مکانیک تانک مانند ربات آتش نشان

2 - خرید لوازم از تهران

شرمنده ؛ خیلی ممنونم.

اضافه شده در تاریخ :
              نوشته اصلی توسط Hassan_Emperor
              دوست عزیز عکس و فیلم :applause:

اینم لینک فیلمش :wow:
              http://s4.picofile.com/file/78653439...00614.rar.html

آقای مهندس ، اینجا که رباتیک خانه کارگر سال 91 هست. چرا زیارت شما نصیب ما نشد؟

آقا من خیلی نوکرتم ، یه کمکی هم به ما بکن.

من هم از سال 88 در مسابقات خانه کارگر شرکت می کنم.

عجب رباتی درست کردین. :applause: :applause: :wow: :wow:

آقا راستی ، یه آتش سوزی که در روز مسابقه افتاد ، کار شما بود؟!!!!!!

دیدگاه

Hassan_Emperor داداش چیز خیلی جالب و خوف ناکی شده یه تفنگ یا مشعل اتش کم داره :twisted:
                چرخ و زنجیرشو از چی استفاده کردی عکس هات یکم بد افتاده اگه با وضوح بیشتر و از نزدیک عکس بزاری ممنونت میشم

دیدگاه

آره واسه مسابقات خانه کارگره پارساله
                  آتش سوزی هم کاره خودم بود
                  عکس هاشو از ابتدا میزام براتون
                  راستی فکر میکنید چقدر هزینه شده؟
                  فکرشم نمی کنید
                  زنجیرش رو از این تعمیر کارای نیسان رایگان گرفتم زنجیر دوبل موتور نیسان
                  چون زنجیرش گشاد میشه میندازن دور :applause:
                  چرخ دنده هم هم بزرگش و هم کوچیکش واسه نیسانه (اونم چون یکم خورده میشه با کمی مخ زدن که مخترعی و از این بحث ها میشه ازشون گرفت .اونم مفت ) :nice:
                  درایورش هم از رله چراغ ماشین استفاده کردم میگن 40 آمپره ولی همینو بزور جواب میده
                  شاسی شم که چیزی نداره
                  حالا عکس هاشو میزام ببینین

اضافه شده در تاریخ :
                  موتور تو عکسو از لاندا گرفتم ولی موتور برف پاکن خیلی خوبه در حد همینه
                  اونم میتونین از این استوک هاش تو مغازه های لوازم ماشین بگیری قیمتش هم الان که من دو تا گرفتم دونه ای 18000 تومن بود
                  قسمت کنترلش خیلی راحته .مدارشو میزارم ببینین
                  راستی امسال هم شرکت کردم تو آتشنشان .مسیریابم اگه اسپارسش اوکی شد شرکت میکنم

دیدگاه

:surprised:
                    من فکر کردم کلی خرجش کردی!
                    واقعا به این میگن خلاقیت افرین :applause: چرخ دنده با خود زنجیر چفت میشه؟ در نمیاد؟
                    داداش عکسها زیاد واضح نیست چند تا عکس با وضوح بالا بزاری ممنونت میشم

دیدگاه

موتور تو عکسو از لاندا گرفتم ولی موتور برف پاکن خیلی خوبه در حد همینه
                      اونم میتونین از این استوک هاش تو مغازه های لوازم ماشین بگیری قیمتش هم الان که من دو تا گرفتم دونه ای 18000 تومن بود
                      قسمت کنترلش خیلی راحته .مدارشو میزارم ببینین
                      راستی امسال هم شرکت کردم تو آتشنشان .مسیریابم اگه اسپارسش اوکی شد شرکت میکنم
                      واقعا موتور برف پاک کن پرراید اینقدر قدرت داره چون این موتورای لاندا خیلی قوی هستند اگه برف پاک کن پراید با قیمت 18000 تومن اینقدر قدرت داشته باشه که خیلی خوبه
                      AYRIC

دیدگاه

آره واسه مسابقات خانه کارگره پارساله
                        آتش سوزی هم کاره خودم بود
                        عکس هاشو از ابتدا میزام براتون
                        راستی فکر میکنید چقدر هزینه شده؟
                        فکرشم نمی کنید
                        زنجیرش رو از این تعمیر کارای نیسان رایگان گرفتم زنجیر دوبل موتور نیسان
                        چون زنجیرش گشاد میشه میندازن دور :applause:
                        چرخ دنده هم هم بزرگش و هم کوچیکش واسه نیسانه (اونم چون یکم خورده میشه با کمی مخ زدن که مخترعی و از این بحث ها میشه ازشون گرفت .اونم مفت ) :nice:
                        درایورش هم از رله چراغ ماشین استفاده کردم میگن 40 آمپره ولی همینو بزور جواب میده
                        شاسی شم که چیزی نداره
                        حالا عکس هاشو میزام ببینین

واقعا زحمت کشیدید.

من هم مثل همه فکر کردم در حد چند صد هزار تومان تا چند میلیون تومان هزینه کردید.

چون با این اوضاع بسیار خراب ، دوتا پیچ هم که بگیری ، سر به فلک میزنه. با این که کارشناسی ارشد هستید و انتظار میره که همه چیز را از اول مثل تئوری طراحی کرد ، ولی شما با ظرافت کامل و خلاقیت مثال زدنی این ربات را به نحو احسن طراحی کردید.

من یه سوال می تونم از شما بپرسم ؟

آیا شما در رشته ربات آتش نشان ، با استفاده از خطوط مشکی روی پیست ، محل آتش را پیدا می کردید ، یا به صورت هوشمند ، ربات با جهت یابی پیست ، محل آتش را پیدا می کرد؟

ممنون که پاسخ می دهید.

اضافه شده در تاریخ :
                        نوشته اصلی توسط roboreza
                        واقعا موتور برف پاک کن پرراید اینقدر قدرت داره چون این موتورای لاندا خیلی قوی هستند اگه برف پاک کن پراید با قیمت 18000 تومن اینقدر قدرت داشته باشه که خیلی خوبه

آره ، یادم میاد یه وقت داداشم رفته بود کلاس رباتیک زیر دریایی ، بهش موتور پمپ آب برف پاک کن را داه بودند. خیلی جالب بود. واقعا قدرتمند و ارزان. البته آکبند و بسته بندی شده بود. ولی خیلی خوب کار می کرد.

دیدگاه

چرخ دنده قشنگ فیت خود زنجیره اگه خوب رو شاسی سوار بشه اصلا در نمیاد.باید چرخدنده با چرخدنده روبوریی در یه راستا باشه
                          عکس هارو هم میزارم .آخه یکی جدیدشو دارم میسازم همین چند روز عکساشو میزارم

اضافه شده در تاریخ :
                          قدرتش در حد همون برف پاک کن هستش شاید یکم کمتر .برف پاکن کامیون هم هست در حد المپیک .البته باید سیم پیچی کنیش خیلی توپ میشه
                          من خودم یکیشو سیمپیچی کردم آمپر میکشه ولی یه چیزی شده عکسشو میزارم

دیدگاه

یاد iran open بخیر ... :cry2: :cry2:
                            حاضرم از خیلی چیزا بگذرم ولی برگردم به اون سالها

دیدگاه

من تو رباتم بستگی به مسابقه داره ولی معمولا از مسیر استفاده میکنم و وقتی به اینورس رسیدم از برنامه مسیریاب خارج میشه و به برنامه آتشنشان میپره
                              شایدم چند تا برنامه تو میکرو پروگرام کنم وسر مسابقه از هرکدوم جدا استفاده کنم

اضافه شده در تاریخ :
                              اینم فایل مراحل اسمبل کردن :nice: :smile:
                              http://s4.picofile.com/file/7869523652/Robowar.rar.html
                              حجمش یکم زیاد شد. اگه بشه چند تا از عکس هارو میزارم

اضافه شده در تاریخ :
                              اینم چند تا عکسا :mrgreen:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X